שתף קטע נבחר

הגשים חלום: מצפור על שמו - עוד בחייו

מושקו רום הפך את הגבעה הסמוכה לביתו במושב שפיר ממזבלה למקום תצפית למטיילים. אתמול, חודשים ספורים לאחר שחלה במחלה קשה, נקרא המצפור על שמו בטקס חגיגי: "יום מאושר"

 

מושקו רום ממושב שפיר התעקש שלא לדבר אתמול על מחלתו הקשה. כשהוא נרגש הגיע רום לטקס חנוכת מצפור שנקרא על שמו, "מצפור מושקו רום בבקעת שפיר", שממנו ניתן להשקיף על אזור השפלה, ואמר בפשטות: "זהו יום מאושר".

 

רום בן ה-62, נשוי וסבא ל-7 נכדים, עבד במועצה האזורית שפיר במשך עשרות שנים. הוא קידם נושאים בתחום התיירות והיה שותף לפיתוח האזור. יותר מכול, רום היה מחובר לטבע, בעיקר לטבע באזור מגוריו. לפני כמה שנים הוא גילה את הגבעה הסמוכה לביתו, שהייתה בזמנו מזבלה גדולה שפגעה בטבע ובנוף, והחליט להפוך אותה למקום תצפית למטיילים. במשך שנים עבד על תוכניות, הגיש בקשות ונאבק בבירוקרטיה עד שלבסוף הצליח לרתום את כולם לרעיון. ראש המועצה האזורית שפיר, אשר אברג'ל, גייס את סכומי הכסף הנדרשים ורתם את קק"ל לצורך העניין. לאחר כל זאת, התוכנית יצאה לביצוע והמצפור הוקם.

"אבא השאיר חותם". רום, אתמול בטקס (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
"אבא השאיר חותם". רום, אתמול בטקס(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

לפני שלושה חודשים וחצי, כשהוא בשיא פועלו, רום חלה בסרטן הלבלב. המחלה הממאירה פגעה בו קשות וכעת, כפי שמגדירים זאת בני משפחתו, "לרפואה אין יותר מה להציע כדי לעזור לו".

 

אבל מבחינתו, רום רשם אתמול ניצחון ועשה היסטוריה. בטקס מרגש, בנוכחות עשרות חברים ובני משפחה, נחנך המצפור על שמו. "אבא שלי היה חוזה והוזה, מאז ומתמיד", מספרת בתו, עדי. "אנחנו חיים כאן באזור יותר מ-30 שנה ואבא כיהן בכל מיני תפקידים במועצה,

אבל תמיד עסק בחיפוש פינות חמד ובטבע. בכל מקום בטבע הוא מצא את היופי ואת פנינת החן שלו".

 

"המקום הזה, המצפור, היה מזבלה אחת גדולה ומכוערת. זרקו בו זבל בצורה בלתי חוקית, אבל אבא ראה בגבעה הזו משהו מיוחד, משהו שאף אחד לא ראה. הוא גילה שמראש הגבעה פשוט רואים את כל בקעת שפיר, והוא הבין שזה מקום מיוחד במינו ולא ייתכן שיישאר כפי שהוא - ולכן הוא פעל לשינוי", הוסיפה הבת.

 

"לצערנו אבא חלה בסרטן הלבלב, מחלה שמתקדמת מהר מאוד לצערנו והמצב כרגע הוא שאין לרפואה מה להציע לו. אחד הדברים הכי חשובים לאבא זה לוודא שהחזון שלו, האהבה שלו לטבע, גם ברמת המשפחה אבל גם ברמת התושבים באזור, יישאר כאן לדורי דורות, וכמובן שגם ליצור מקומות נעימים ויפים בטבע לכל הציבור. אבא מאוד התרגש, למרות הכאבים. מבחינתו הוא מרגיש שהוא מותיר חותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
מושקו רום בטקס המרגש
צילום: אבי רוקח
מומלצים