שתף קטע נבחר

אחרי 28 שנה: הגנב חזר בתשובה - והחזיר את השעון

אלמוני שנכנס לחנות של רהיטי קסטיאל מסר לאחת המעצבות שקית ונמלט מהמקום. בתוך השקית היה שעון ופתק: "החפץ נגנב והגנב מחזיר אותו"

השעון שהוחזר ()
השעון שהוחזר
התנצלות מאוחרת. אדם שגנב שעון מחנות של רהיטי קסטיאל בתל אביב לפני 28 שנים השיב אותו שלשום (יום א') ונמלט מהמקום. אל השעון הישן צורף פתק ובו הסבר כי הגנב חזר בתשובה ומבקש כפרה. משפחת קסטיאל מסרה שהיא "סולחת ב-100 אחוז ובאהבה והבחור מוזמן ליצור קשר בשמחה".

 

אלון קסטיאל, נכדה של סטלה קסטיאל ז"ל שהקימה את העסק המקורי של "קסטיאל רהיטים", פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונה של הפתק ובו נכתב: "החפץ נגנב מחנות קסטיאל רהיטים מאזור רחוב הקישון לפני 28 שנים. הגנב חזר בתשובה ומחזיר את החפץ לבעלים. תודה, סליחה וכפרה".
הפתק שהוצמד לשעון ()
הפתק שהוצמד לשעון
 קסטיאל עצמו כתב בפוסט: "כפרה עליו, 28 שנה סבתא חיפשה את החפץ". לאחר מכן, בשיחה עם ynet, סיפר כיצד הגנב השיב את השעון: "הגיע למתחם הריהוט אדם דתי, הוא פשוט נתקל במעצבת הראשונה שראה ומסר לה שקית עם שעון ופתק וברח מהמקום. לאחר שהמעצבת נרגעה מעט, בכל זאת סיטואציה מלחיצה, הופתענו לגלות בתוך השקית את השעון ואת מכתב ההתנצלות מהגנב שלקח אותו כנראה מאחד מאולמות התצוגה לפני 28 שנה".

 

אלון הוסיף ואמר כי זו לא הפעם הראשונה שאירוע כזה מתרחש בחנות. "לפני כמה שנים קרה לנו מקרה דומה", סיפר, "אז מישהו השאיר שקית עם כלי כתיבה, כמה שזה נשמע בנאלי, והתנצל שלקח אותם. אצל חוזרים בתשובה הכוונה היא מה שחשוב ולכן הם ממשיכים להחזיר פריטים שלקחו בעבר ומצפונם אינו מניח להם מאז".

 

באשר למקרה האחרון אמר קסטיאל כי "הפתק נכתב בגוף שלישי, כנראה כתב אותו הרב של אותו אדם". להערכתו של אלון, מדובר בעובד לשעבר שהייתה לו גישה לאולמות התצוגה. "העסק קיים כבר 72 שנה והועסקו אצלנו מאות אם לא אלפי עובדים", סיכם. "אני בטוח שאם סבתא סטלה הייתה בחיים היא הייתה זוכרת בדיוק מה זה הפריט הזה ומאיפה הוא נלקח ומתי".

פורסם לראשונה 12/09/2016 23:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים