שתף קטע נבחר

כלובים ומסמכים: בית משפט של דאעש נחשף

בפלוג'ה שבעיראק התגלה מבנה שבו "שופטי" הג'יהאדיסטים גזרו על שבויים בכלובי ברזל קטנטנים מהוצאת איברים ועד מוות. מבט מבפנים על בית המשפט, והכלובים שבתוכו

 

 

 

הכלובים של דאעש נחשפים: תמונות שצולמו בפלוג'ה שבעיראק הראו את חלקו הפנימי של בית משפט נטוש של דאעש, שבו הג'יהאדיסטים גזרו עד לאחרונה גזר דין מוות על האסירים המפוחדים. קירותיו של אותו מבנה ששימש כבית משפט עוטרו בדגלי דאעש, ובאחד מחלקי המקלט נראו כמה כלובי ברזל שנבנו כדי שבהם ישוכנו האסירים, לפני שדינם נגזר.

 

הכלובים, ששונים בגודלם ובעיצובם, נבנו כך שהאסיר השבוי שייכנס לתוכם ירגיש כמה שיותר לא בנוח - כך שלדוגמה ייאלץ כל העת לכרוע או להתכופף. לאחר מכן האסירים נגררו לבית המשפט שבקומה למעלה, שם "שופטים" שמינה דאעש גזרו את דינם.  

כלוב שבו שוכנו שבויים ()
כלוב שבו שוכנו שבויים

נאלצו לכרוע. כלוב בפלוג'ה ()
נאלצו לכרוע. כלוב בפלוג'ה

באותם דיונים נגזרו על השבויים עונשים קשים ואלימים - מהוצאת איברים ועד מוות. בתמונות נראו גם מסמכים בתוך בית המשפט, חלקם מכילים מידע על האסירים ועל גזר הדין שניתן להם. הבניין, שהתגלה על ידי הלוחמים העיראקיים אחרי מנוסת דאעש מהאזור, שימש ככל הנראה כבית משפט פעיל עד יוני האחרון. 

 

בעומדו במקום, אמר ל-NBC ג'ליל עבדולרדחה, בכיר בצבא עיראק: "הם כלאו תושבים מקומיים בכלובי ברזל כמו חיות. הם בנו סוגי כלבים שונים לתנוחות שונות, כמו כריעה ועמידה. זה מראה על הברוטליות של ארגון הטרור הזה".

בית המשפט, ודגל דאעש ()
בית המשפט, ודגל דאעש

מסמך שנמצא בבית המשפט של דאעש ()
מסמך שנמצא בבית המשפט של דאעש

ביוני האחרון הכריז ראש ממשלת עיראק, חיידר אל-עבאדי, על שחרורה של פלוג'ה מידי

הג'יהאדיסטים - לאחר מבצע שארך יותר מארבעה שבועות. כוחות מיוחדים של צבא עיראק נכנסו אז ללב העיר שממערב לבגדד, לאחר שאלפי תושבים נמלטו במהלך הקרבות. "פלוג'ה חזרה לחיקה של המולדת", אמר אז ראש הממשלה העיראקי וסימן את המטרה הבאה - כיבוש מחוז נינווה, ובראש ובראשונה העיר הגדולה מוסול שבצפון המדינה, שנמצאת בשליטת דאעש. יעד זה עדיין לא הושג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים