שתף קטע נבחר

היכן נתנדב השבוע?

לעמותת השומר החדש דרושים מתנדבים מכל הארץ לסיוע ושמירה בשטחים חקלאיים למניעת פשיעות. למרכז הצעירים בכרמיאל דרושים מתנדבים למגוון פעילויות התנדבות לאורך השנה. לארגון עלם בנתניה ובבאר שבע דרושים מתנדבים לחונכות אישית עם נוער בסיכון. היכנסו, זה עושה טוב

עמותת רוח טובה מחברת בין אנשים המבקשים להתנדב לבין עמותות וארגונים הזקוקים למתנדבים. רוח טובה מחזיקה במאגר ההתנדבויות הגדול במדינה, המציע יותר מ 11,000- הזדמנויות להתנדב ומייצרת לאורך כל השנה אלפי חיבורים בין מתנדבים מכל הארץ ומחו"ל לבין גופים הזקוקים להם.

 


 

התנדבות בכל הארץ:

מי? ארגון השומר החדש, שהוקם מטרה לסייע לחקלאים, לבוקרים ולכלל אזרחי המדינה בשמירה, עבודה חקלאית והחזקת השטחים הפתוחים בנגב ובגליל מתוך תפיסת ערבות הדדית ואחריות משותפת.

איפה? כל הארץ

מה מחפשים? מתנדבים לסיוע ושמירה בשטחים חקלאיים למניעת פשיעות. ההתנדבות כוללת: סיוע לחקלאים באמצעות שמירה לילית הכוללת נוכחות בשטח, הדלקת מדורה ופטרול אחת לשעה. באמצעות נוכחות בשטח נמנעת פשיעה חקלאית וניסיונות גניבה. חוויות השמירה מאפשרת למתנדבים להכיר אנשים ממגוון גילאים ורקעים שונים, להתנתק מחיי היומיום עבור מטרה משמעותית ולהעביר לילה שלם בשטח עם מדורה. היא בעיקר מעוררת בהם את האהבה לארץ ומייצרת רשת של ערבות הדדית.

 


 

 

מתי? ההתנדבות מתקיימת אחת לחודש או חודשיים בכל השבוע בין השעות 19:00-3:00 בד"כ למשל 8 שעות. ללא התחייבות לפרויקט, אך  יש עדיפות לטווח ארוך.

למי לפנות? לאלה אחראית מתנדבים אזור הדרום וירושלים - shomernegev@gmail.com

או לדורון אחראי מתנדבים אזור הצפון  galilshomer@gmail.com

 

 

התנדבות באזור הצפון:

מי? אח"א - אגודת החרשים בישראל מפעיל את בית בורלא כמקום התכנסות לקהילת החרשים, ובו מתקיימים מפגשים המעשירים את החרשים בידע, הנאה, שמחה ולמידה משמעותית על החיים כחרשים ועל עולם השומעים.

איפה? חיפה

מה מחפשים? מתנדבים לסיוע בגיוס כספים ומשאבים לעמותה. במסגרת ההתנדבות המתנדב ימצא באינטרנט אנשים הזקוקים לכספים ותרומות של מוצרים וכדומה, ובנוסף יעזור לגייס כספים לעמותה.

מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ובשעות גמישים ויכולה להתקיים גם מבית המתנדב. אין צורך בהתחייבות לפרויקט.

למי לפנות? לליאת במייל: liatemily@gmail.com

 


 

מי? מרכז צעירים בכרמיאל הפונה לאוכלוסיה צעירה בגילאים +18-35, ונותן מענה בכל תחומי החיים.

איפה? כרמיאל

מה מחפשים? מתנדבים שיצטרפו לסיירת ההתנדבות הפועלת בחסות המקום. קבוצת המתנדבים מבצעת מגוון פעילויות התורמות לחברה ולקהילה המקומית בכרמיאל והאזור, בתחומים כמו אריזת סלי מזון לנזקקים, הפעלות ערכיות לילדים, סדנאות לנכים וכדומה.

מתי? הפעילויות מתקיימות בשעות אחה"צ באופן גמיש ובתדירות משתנה, בהתאם לצורך ולמצב בשטח. ניתן להצטרף לפעילות אחת, אך ישנה העדפה להצטרפות לקבוצה לאורך זמן.

למי לפנות? לאושרת במייל:  oshrat@mzk-hon.org.il.

 

התנדבות באזור השרון:

 

מי? עמותת עלם, הפועלת למען בני נוער וצעירים במצבי סיכון ומצוקה ומפעילה את "דרך המלך" - תוכנית ארצית לשיקום בני נוער וצעירים בגילאי 12-25, הנמצאים במצבי סיכון שונים ומופנים משירות המבחן לנוער, היחידה לנערה ועוד.

איפה? נתניה

מה מחפשים? מתנדבים שיחנכו אישית או קבוצתית את בני הנוער וידריכו אותם בכל הקשור לתהליכי ההשמה ולעולם התעסוקה: ראיון עבודה, כתיבת קורות חיים, זכויות וחובות בעבודה ועוד. המתנדבים גם ימשיכו ללוות את הנערים לאורך השלבים הראשונים שלאחר קבלתם לעבודה.

מתי? בימים א'-ה', אחת לשבוע, בשעות גמישות בתיאום עם רכזת ההתנדבות, ניתן להגיע למשך שעתיים. בהתחייבות לשנה.

למי לפנות? לאושרת במייל: melech.nat@elem.org.il .

 

מי? דובוני החלמה, עמותה המחלקת דובונים רפואיים המוטענים באנרגיות ומלווים את המאושפז בתהליך ההחלמה.

איפה? אזור השרון הדרומי ו/או המרכז

מה מחפשים? מתנדב לריכוז פעילות המתנדבים של העמותה. ההתנדבות כוללת: גיוס וראיון המתנדבים וקבלתם לפעילות בעמותה, עבודה מול מנהלת העמותה, פעילות מול השטח - בתי חולים ומכלול המקומות בהם העמותה מפעילה פרויקטים.

מתי? ההתנדבות מתקיימת בימים ובשעות גמישים - נדרשת גם עבודה מהבית וגם פגישות פנים מול פנים באזור המרכז או השרון למשך לפחות 2 חצאי ימים (8 שעות סה"כ) בשבוע. ההתנדבות כוללת התחייבות לשנה מלאה. ניתנת הכשרה וליווי של מנהלת העמותה.

למי לפנות? לאילנה במייל: htamuta@gmail.com .

 


 

מי? עמותת עמיחי

איפה? הוד השרון או כפר סבא

מה מחפשים? מערך הדיור בקהילה של עמיחי מיועד לצעירים ולמבוגרים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית ברמת תפקוד בינונית ומעלה ומעניק מעטפת המטפלת בכל תחומי החיים של הדייר. לעמותה דרושים מתנדבים בני 21+ להעברת הפעלה לבוגרים עם מוגבלות שכלית - התפתחותית. ההתנדבות כוללת העברת הפעלה במגוון תחומים: ספורט, אומנות, מוזיקה, בישול ועוד.

מתי? בימים א'-ה', בין השעות 15:00-19:00, למשך שעה ומעלה. ההתנדבות היא חד פעמית.

למי לפנות? למיכל במייל: michaln@amichai.org.il .

 

התנדבות באזור המרכז:

מי? אחוזת אייל – בית אבות המורכב ממחלקה סיעודית עבור קשישים בעלי ירידה קוגניטיבית ומחלקה עבור תשושי נפש

איפה? אור יהודה

מה מחפשים? מתנדבים להעברת הפעלות למחלקה של הקשישים התשושים. במסגרת ההתנדבות, המתנדבים יעבירו הפעלות/ הרצאות בתחומים שונים, כדוגמת: שירה בציבור (יש אפשרות לסדר רמקול ומיקרופון), בינגו, ספורט, אפייה, בעח וכן הלאה.

מתי? בימים א'-ה', בין השעות: 9:00-12:00 או 16:00-18:30 ניתן להגיע למשך שעה. ההתנדבות היא חד פעמית.

למי לפנות? לעמיר במייל: amirpir2182@gmail.com

 

מי? עמותת חיים בפלוס מעבירה קורסים חווייתיים המעניקים כלים ומידע לצעירים לקראת עצמאות כלכלית. המטרה היא להוביל קהילת צעירים לאחריות ועצמאות, ולהשריש הרגלים של התנהלות כלכלית נכונה מגיל צעיר.

איפה? תל אביב

מה מחפשים? מתנדב מקצועי מתחום הצילום וצילום וידיאו לצילום באירוע של העמותה שיתקיים ב-26.9.16. המתנדב יידרש להגיע עם מצלמת וידיאו שלו. אין התחייבות לפרויקט.

למי לפנות? ליעל במייל: yael@chaimbeplus.org.

 

מי? ארגון "איחוד הצלה" פועל למתן סיוע רפואי לחולים ולפצועים הזקוקים לטיפול וסיוע רפואי מיידי

איפה? כל אזור המרכז : ת"א, ר.גן, בני ברק, גבעתיים, חולון, בת ים וראשל"צ

מה מחפשים? מתנדבים בני 21+ (עדיפות לבעלי הכשרה רפואית בסיסית- מע"ר), לחונכות וליווי רפואי לקשישים עריריים. ההתנדבות כוללת: ביקורי בית, הפגת הבדידות של הקשיש, בילוי זמן, יצירת קשר אישי, סיוע בתחום הרפואי, מדידית מדדים בסיסיים חיוניים כמו לחץ דם וסוכר.

מתי? בימים ושעות שייקבעו בין הקשיש למתנדב, בתדירות של אחת לשבוע למשך כשעה. תינתן הכשרה קבוצתית למתנדבים של 44 שעות (10 מפגשים) ולאחר המפגש ה-4 המתנדבים מצוותים לקשישי ומתחילים בהתנדבות. בהתחייבות לפרויקט היא לחצי שנה ומעלה.

למי לפנות? לשמואל במייל: shmuelr@1221.org.il .

 

למציאת התנדבות בהתאמה אישית דרך רוח טובה לחצו כאן

 

התנדבות באזור ירושלים והסביבה:

מי? דיור מוגן בירושלים- בתי דירות לקשישים המנהלים משק בית ואורח חיים עצמאי.

איפה? ירושלים – קריית יובל

מה מחפשים? דרושים מתנדבים לתחזוקה ושיפוץ לפי הצורך. ההתנדבות כוללת טיפול בגינה, תיקונים קלים, צביעה ועוד.

מתי? ההתנדבות גמישה ומתקיימת בימים א'-ה', בין השעות 9:00-20:00 בתיאום עם רכזת ההתנדבות. ניתן להתנדב בפרויקט באופן חד פעמי.

למי לפנות? לאפרת במייל: diurmugan34@gmail.com.

 

 

מי? מנהל קהילתי נווה יעקב המפעיל מגוון פעילויות ומסגרות עבור אוכלוסיית השכונה ומנהל  מרכזי יום לקשישים בשכונה

איפה? ירושלים – שכונת נווה יעקב

מה מחפשים? דרושים מתנדבים יחידים ו/או קבוצות למסיבת ראש השנה.

מתי? המסיבה תתקיים ביום רביעי ה-21.9.16 בין השעות 16:30-18:00. אין התחייבות לפרויקט.

למי לפנות? לטלי במייל: vidtali@inter.net.il.

 

התנדבות באזור הדרום:

 

מי? כפר הנוער אשל הנשיא פועל למען קידומם של כ- 1,300 נערים ונערות מתבגרים בכלל מעגלי חייהם- הלימודיים, הרגשיים והחברתיים.

איפה? בין אופקים ובאר שבע

מה מחפשים? דרושים מתנדבים לשיפוץ ותפעול חנות יד שנייה. ההתנדבות כוללת: סידור וארגון של החנות, קיפול בגדים ותפעול הקופה. ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע למשך שעתיים לפחות, בימים ובשעות גמישים בתיאום מול הרכזת. בהתחייבות לחצי שנה לפחות.

למי לפנות? לאלין במייל: alin_b@eshelnet.com .

 

מי? עמותת עלם, הפועלת למען בני נוער במצבי סיכון, מפעילה את פרויקט "דרך המלך"- תוכנית ארצית לשיקום בני נוער בגילאי 16-23 הנמצאים במצבי סיכון שונים. אל התוכנית מופנים נערים/ות מגורמים שונים בקהילה (שירות המבחן לנוער, היחידה לנערה) ומקבלים מענה.

איפה? באר שבע

מה מחפשים? לתוכנית דרושים מתנדבים בני 25+ שישמשו כחונכים אישיים לבני הנוער. המתנדב יתבקש להיפגש עם נער/ה ולשמש לו/לה אוזן קשבת, להוות דמות מבוגרת ומשמעותית.

מתי? אחת לשבוע (לשעתיים) בימים א'-ה שעות גמישות בתיאום עם הנער (בעיקר שעות אחה"צ / ערב). בכל חודש ישנן גם שעתיים של הדרכה קבוצתית בשעות הערב והדרכות פרטניות לפי הצורך. בהתחייבות לשנה.

למי לפנות? לשירית במייל: melech.bsh@elem.org.il

 

מי? מרכז קליטה שושנה, מסייע לעולים חדשים בתהליך קליטתם בארץ.

איפה? קריית גת

מה מחפשים? מתנדבים לסיוע בשיפוץ ותחזוקת המקום. ההתנדבות כוללת סיוע לאב הבית בתחזוקה השוטפת של המקום ושיפוצים קטנים.

מתי? בימים א',ב' וג'. בין השעות 16:00-19:00. אין צורך בהתחייבות.

למי לפנות? לסמדר במייל: smadarb@jafi.org

 

 

• רוצים למצוא התנדבות בהתאמה אישית? לחצו כאן  וצוות רוח טובה ימצא את הפעילות המתאימה עבורכם.

• עמותה או יוזמה פרטית הפועלת לטובת הכלל וזקוקה לסיוע של מתנדבים באופן חד פעמי, המעוניינים לפרסם את צרכיכם במדור פנו לדוא"ל: meital@ruachtova.org.il.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרושים מתנדבים לעמותת דובוני החלמה
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים