שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ספר חדש של פו הדב יראה אור באוקטובר

  לרגל חגיגות 90 השנה להולדת הדב האהוב יראה אור ספר חדש בסדרת פו הרשמית, ובו ארבעה סיפורים וכן דמות חדשה - פינגווין עמו שיחק כריסטופר רובין בילדותו. אל דאגה. גם חזרזיר, איה וקנגה יהיו שם

  ספר חדש בסדרת פו הדב יגיע למדפים בבריטניה באוקטובר הקרוב, כחלק מחגיגות 90 השנה לצאת הספר המקורי ובברכת כל הקרנות הרשמיות על שם הסופר א.א. מילן. המשימה לכתיבת הספר, שייקרא "הדב הכי טוב בכל העולם" ויכלול ארבעה סיפורים, הוטלה על ארבעה סופרים שונים.  

   

  פו דב. הרפתקה חדשה בדרך ()
  פו דב. הרפתקה חדשה בדרך

  החידוש בספר הנוכחי, מלבד כמובן העובדה שמילן הוא לא זה שיכתוב אותו, הוא דמות חדשה. צילום נשכח של מילן ובנו כריסטופר, בו הם משחקים עם בובת פינגווין לצד זו של הדב המפורסם, היה זה שהיווה את ההשראה ליצירתה והצבתה במרכז הרפתקה חדשה.

   

  "המחשבה על פו פוגש בפינגווין נשמעה לא פחות מוזרה ממפגש שלו עם קנגורו או נמר", אמר השבוע בראין הסופר בריאן, אחד מארבעה הסופרים שיכתבו את סיפורי פו החדשים - שכל אחד מהם יוקדש לאחת מעונות השנה. "התחלתי לחשוב על האפשרות בה פינגווין מצא את דרכו ל'הבית בקרן פו'".

   

  גם את הפן החזותי צריך היה להטיל על מאייר חדש, שכן א.ה. שפרד, המאייר הקלאסי של פו הדב, הלך לעולמו ב-1976. "אני מנסה ללכת בעקבות רוחו היצירתית של שפרד, אבל לא לנסות ולהעתיק", אמר השבוע מארק בורג'ס, מי שהופקד על המשימה. 

   

  כריסטופר רובין. ככה זה נראה בחיים (צילום: Getty Images) (צילום: Getty Images)
  כריסטופר רובין. ככה זה נראה בחיים(צילום: Getty Images)

  גם למי שאוהב את שאר הדמויות שיצר מילן, לא צפויה אכזבה. לצדו של פו והפינגוון אנחנו צפויים לפגוש שוב את חזרזיר, איה, קנגה ורו, נמיר וכמובן, את כריסטופר רובין.

   

  "פו הדב", שראה אור לראשונה באוקטובר 1926, היה להצלחתו הגדולה הראשונה של מילן. הספר, שהתמקד בקורותיו של כריסטופר רובין והדב שלו, פו (או "וויני" במקור), שבה את דמיונם של ילדים ומבוגרים כאחד. מילן הכניס לעלילת הספר לא רק את עולמו של רובין הילד, אלא גם פילוסופיית חיים ששילבה תמימות ילדים עם עומק בוגר.

   

  "פו הדב" ו"הבית בקרן פו", שראה אור כשנתיים אחריו, השתרשו בתרבות המערבית ויצרו אינספור ציטוטים ויצירות המשך. ב-2009 הופיע "בחזרה ליער מאה העצים", ההמשך המאושר הראשון לספרי פו , שנכתב על ידי דיויד בנדיקטוס. בחודש הבא, כאמור, תזכה הסדרה הקלאסית לספר נוסף.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים