שתף קטע נבחר

שיעורים פרטיים בחינם ל-100 אלף תלמידים: "יצמצם פערים בין המרכז לפריפריה"

המשרד לפיתוח הנגב והגליל רכש 100 אלף חבילות של פרויקט yschool - מיזם לשיעורים פרטיים מקוונים - ויחלק אותן לבני נוער בפריפריה ובשכונות מצוקה. השר אריה דרעי: "ילד יכול להתחבר לשיעורים שיקדמו ויביאו אותו לרמה של כל ילד אחר במדינה"

 

 

yschool, פרויקט לשיעורים פרטיים מקוונים, הושק היום (ג') בנצרת עילית במעמד שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי, הקומיקאי שלום אסייג וראשי רשויות מהאזור. המשרד לפיתוח הנגב והגליל רכש קרוב ל-100 אלף חבילות של השיעורים המשודרים, ויחלק אותן לבני נוער בפריפריה ובשכונות מצוקה.

 

"יותר מ-40% ישראל נזקקים לשיעורים פרטיים כדי להגיע לבגרויות ולהצלחה. המחיר המינימלי הוא 100 שקל לשיעור. תחשבו על כל הילדים שאין להם", אמר השר דרעי, והבהיר: "שמתי לי למטרה לצמצם את הפערים בין המרכז לפריפריה, בעיקר בתחום החינוך. אנחנו לא באים במקום משרד החינוך, אבל אנחנו רוצים לעזור לפריפריה במקום שבו אנחנו יכולים, ובתקציבים שיש לנו, בעיקר בחינוך הלא-פורמלי".

  

השר דרעי חונך את הפרויקט בתקיעת שופר (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
השר דרעי חונך את הפרויקט בתקיעת שופר(צילום: אביהו שפירא)

"לכן, כשהביאו לי את הפרויקט שיזם שלום אסייג, ראיתי שכל ילד יכול להתחבר לשיעורים פרטיים בכל מקצוע, בכל מקום. שיעורים בכל התחומים, שיכולים לקדם ולהביא אותו לרמה של כל ילד אחר במדינה. גם במגזר הערבי. הכול גם מתורגם לערבית ובתוך חצי שנה יהיה גם אתר שלם בערבית", הוסיף דרעי.

 

"גם זה עולה כסף, ויש הורים שגם את הסכומים האלה לא יכולים לשלם. לכן החלטנו שב-30 יישובים בפריפריה, ובשכונות מצוקה במרכז, נחלק סיסמאות בחינם לאתר הזה. השגנו לזה תקציב לא מועט, ואנחנו כבר רואים לפי הבקשות והצורך שזה לא יספיק - ושנצטרך לגייס סכום נוסף".

 

שלום אסייג (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
שלום אסייג(צילום: אביהו שפירא)

מנכ"לית המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל לוי (צילום: יח"צ) (צילום: יח
מנכ"לית המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל לוי(צילום: יח"צ)

אסייג סיפר כי מספר החוגים במתנ"ס ברמת אביב, השכונה שבה הוא מתגורר כיום, גבוה מזה שיש במתנ"ס בעיר הולדתו טירת כרמל. "yschool הוא אתר שבו ספריית ענק, עם 4,000 סרטונים ועוד מרכז תמיכה כדי שהתלמידים יכולים לשאול שאלות.

המחיר לא גבוה, 20 שקל, אבל כששמעתי שהמשרד לפיתוח הנגב והגליל ינגיש את האתר ל-100 אלף תלמידים בפריפריה - לא היה מאושר ממני", סיפר.

 

אסייג הוסיף: "זה משהו גדול ומדהים מבחינתי. התחלנו בשנה שעברה עם 60 אלף תלמידים שקיבלו את זה מהרשויות שיכולות להרשות לעצמן כמו רמת גן ואשדוד. התלמידים מאוהבים בזה".

 

באירוע השתתפו ראשי רשויות מכל האזור, בעיקר מהרשויות הערביות. ראש העיר המארחת, רונן פלוט, אמר כי 75% מהתלמידים בנצרת עילית זכאים לתעודת בגרות, אך הבהיר: "אני חיפשתי את ה-25% הנותרים, אלה שלא היו שם. עם הפרויקט הזה אני מקווה שבשנה הבאה יהיו שם עוד 5% אחוז ואף יותר".

 

מנכ"לית המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל הלוי, מסרה כי עד עתה קיבלו כבר עשרות אלפי תלמידים את הקודים המיוחדים לכניסה למערכת. היא ציינה כי היא צופה שהשימוש במערכת יביא לזינוק באחוזי הבגרויות בקרב התלמידים האלו.

 

גילוי נאות: "ידיעות אינטרנט" שותפה במיזם

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
אריה דרעי ושלום אסייג, היום בנצרת עילית
צילום: אביהו שפירא
מומלצים