שתף קטע נבחר

אבו מאזן ניחם את משפחת המחבל הירדני: "הרווה בדמו הטהור את פלסטין"

יו"ר הרשות הפלסטינית נמנע מלגנות את גל הפיגועים האחרון, אבל מצא לנכון לשלוח איגרת למשפחתו של סעיד עמרו, שחוסל אחרי שניסה לדקור לוחמי מג"ב בירושלים. הוא הביע תקווה שעמרו ישכון בגן עדן

 

המחבל סעיד עמרו ()
המחבל סעיד עמרו

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שלח אתמול (ב') איגרת תנחומים למשפחתו של סעיד עמרו, המחבל הירדני שחוסל ביום שישי אחרי שניסה לדקור שוטרי מג"ב בשער שכם בירושלים.

 

משפחתו של המחבל, שמתגוררת בעיר כרכ, קיבלה מאבו מאזן איגרת רשמית שבה הגדיר את עמרו "שהיד שהרווה בדמו הטהור את אדמת פלסטין''. בהמשך הוא השתמש בביטויים דתיים, שלפיהם הוא מקווה שאלוהים יעטוף את השהיד ברחמיו וישכנו בגן עדן.

 

האיגרת ששלח אבו מאזן למשפחת המחבל:


יו"ר הרשות אבו מאזן (צילום: AP) (צילום: AP)
יו"ר הרשות אבו מאזן(צילום: AP)
 

 

לאורך השנה האחרונה נמנע אבו מאזן מלגנות את גלי הטרור, גם אחרי פיגועים קשים וקטלניים. פעמים ספורות הוא הביע התנגדות באופן כללי לכל סוג של אלימות.

 

עם זאת, הוא נמנע גם מלהביע תנחומים למשפחות מחבלים שביצעו פיגועים, למעט מקרים נדירים – דוגמת מקרה זה. וגם כאן, לשכתו של אבו מאזן נמנעה מלפרסם בפומבי את דבר שליחת האיגרת למשפחת המחבל הירדני.

 

בניגוד למדיניותה המוצהרת, שלפיה אינה משיבה מיידית גופות מחבלים, ישראל החזירה לירדן את גופתו של עמרו כבר בתחילת השבוע, ככל הנראה מתוך רצון להשיב על כנם את היחסים עם שלטונות הממלכה. זאת משום שבירדן זעמו על הריגתו של עמרו, וקראו לפתוח בחקירת הנסיבות שהובילו לכך שהוא נורה למוות בעקבות ניסיון הפיגוע.

 

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) מסרה בתגובה: "אבו מאזן שלח תנחומים למשפחת המחבל ולנו יש סולם ערכים שונה לגמרי. זאת הסיבה להיפרד מהפלסטינים - לא להקים יחד איתם מדינה דו לאומית. אנו מבקשים להיפרד מהפלסטינים, בעוד הימין מתעקש להמשיך לשלוט בגדה המערבית ובמזרח ירושלים, ולא ליצור הפרדה שהיא תנאי הכרחי לביטחון ולשמירה על צביונה של מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אבו מאזן וסעיד עמרו
צילום: AFP
מומלצים