שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לפני פגישת נתניהו-אובמה: אין דיונים על בנייה בי-ם
  הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה הקפיאה את הדיונים באישורי בנייה בירושלים כדי להימנע מאישור תוכנית בשכונת גילה, הנמצאת מעבר לקו הירוק. גורמים בוועדה טוענים: היה לחץ מדיני. עיריית ירושלים: "אין ולא תהיה הקפאת בנייה. מדובר בסיבות טכניות"
  נאומו של אובמה בעצרת האו"ם

  נאומו של אובמה בעצרת האו"ם

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  על רקע פגישתם הצפויה היום (ד') של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ונשיא ארצות הברית ברק אובמה בניו יורק, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הקפיאה את הדיונים באישורי בנייה בירושלים. זאת, כדי להימנע מאישור תוכנית בנייה בשכונת גילה שנמצאת מעבר לקו הירוק.

   

  הנושא הראשון על סדר היום של הוועדה היה אישור תוכנית בנייה בפרויקט "מורדות גילה". מדובר בשלושה בניינים, הכוללים 67 יחידות דיור. אלא שכאשר התכנסו חברי הוועדה, נאמר להם שהתוכנית יורדת מסדר היום. הסיבה, לדברי גורמים בוועדה, הייתה לחץ מדיני סביב פגישת אובמה-נתניהו.

   

  ביולי האחרון הפקידה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תוכנית של 770 יחידות דיור במורדות גילה, מתוך 2,100 יחידות דיור שמתוכננות להיבנות בין שכונת גילה לבית ג'אלה, והמהלך גרר גינויים בינלאומיים. לפני כשבועיים בוטל מכרז של תוכנית מחיר למשתכן בשכונת רמת שלמה, הנמצאת אף היא מעבר לקו הירוק, בשל לחצים מדיניים.

   

  בנייה בשכונת גילה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  בנייה בשכונת גילה(צילום: AFP)

  מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "בוועדה המקומית של עיריית ירושלים אין ולא תהיה כל הקפאת בנייה. לעתים ישנם עיקובים שאינם מהותיים בכמה שבועות באישורי תוכניות מסיבות טכניות בלבד". גורמים בעירייה הסבירו כי הסיבה הטכנית לדחיית הדיונים הייתה היעדרותם של יו"ר הועדה מאיר תורג'מן וממלא מקומו יוסיף דייטש, השוהים בחו"ל.

   

  עופר איובי, יו"ר המינהל הקהילתי בגילה, אמר בתגובה: "הבנייה במורדות גילה התעכבה מזה שנה עקב מציאת קברים באתר, וכעת מתעכבת בגלל אילוצים מדיניים. גילה אינה מעבר לקו הירוק. עבורנו התושבים, גילה היא חלק מירושלים ויש לנהוג בשטחיה כפי שנוהגים בכל חלקי ושכונות ירושלים. צר לי שדווקא ממשלה ימנית מונעת בנייה".

   

  "חשוב לציין שהביקוש לדירות הן בגילה והן בשכונות הסמוכות לגילה של שכנינו הערבים, הוא רב ומתבקש עקב גידול באוכלוסיה ומחסור עצום בדירות. גם שכנינו אינם מתנגדים לבנייה בגילה, כפי שאנו לא מתנגדים לבניה בשכונותיהם. שנינו מבינים שהשינוי הוא עובדה שאין לשנות והמציאות חזקה מכל הנושאים הפוליטיים. כל עיכוב בבנייה גורם לחוסר בהיצע ומעלה את ערך הדירות במאות אלפי שקלים, ומרחיק את חלום הבית מרבים".

   

  אתמול מתח אובמה בנאומו מעל בימת העצרת הכללית של האו"ם ביקורת על ישראל ואמר: "ישראל צריכה להכיר בכך שעליה להפסיק את הכיבוש, והיא יודעת שהיא לא יכולה להחזיק בהתנחלויות לנצח".

   

  לאחר מכן הוסיף הנשיא האמריקני: "גם הישראלים וגם הפלסטינים צריכים להבין שיהיה להם טוב יותר אם הפלסטינים יכירו בקיומה של ישראל, אבל ישראל חייבת להכיר בכך שאי-אפשר להמשיך את הכיבוש. ישראל לא יכולה להמשיך לכבוש אדמות פלסטיניות. הפלסטינים יודעים שעליהם לצאת נגד ההסתה, וישראל יודעת שהיא לא יכולה להמשיך להחזיק בהתנחלויות לעד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים