שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל תרמה לטייוואן 117 שולחנות עמידים בפני רעידת אדמה
  המדינה העניקה את השולחנות כאות הזדהות עם קורבנות רעש האדמה במדינה לפני חצי שנה שבו נהרגו 117 בני אדם. הם ישמשו שלושה בתי ספר בעיר טיינאן, שנפגעה באסון

   

   

  מתרגלים את השולחן. עמיד בפני משקל של טונה ()
  מתרגלים את השולחן. עמיד בפני משקל של טונה

   

  ישראל תרמה לטייוואן 117 שולחנות עמידים בפני רעידות אדמה, כמחווה ליום העצמאות הטייוואני וכהזדהות עם קורבנות רעידת האדמה לפני חצי שנה. השולחנות נתרמו לעיריית טיינאן, וזו העבירה אותם לשימושם של שלושה בתי ספר בעיר.

   

  בחודש פברואר גבתה רעידת האדמה בטיינאן, שנמצאת בדרום מערב המדינה, את חייהם של 117 בני אדם, 115 מתוכם בבניין בן 17 קומות שקרס. ראש משרד הכלכלה והתרבות של ישראל בטייוואן, אשר ירדן, חיפש דרך מקורית להביע את ההזדהות של ישראל עם תושבי העיר האבלים. כבר לאחר רעידת האדמה בפברואר פנה ירדן למשרד החוץ וביקש אישור להשתמש בתקציב המיועד לאירוע יום העצמאות לתרומה ייחודית לעיר. משרד החוץ נענה ליוזמה, ובתקציב שיועד לקבלת הפנים ליום העצמאות רכשה נציגות ישראל בטייוואן 117 שולחנות מיוחדים, כחול-לבן, נגד רעידות אדמה. 


   

  מדובר בשולחן הישרדות שעוצב על ידי סטודנט ב"בצלאל" במסגרת עבודת הגמר שלו, נרשם כפטנט ולאחר מכן נמכר לחברת "מירז". בזמן רעידת אדמה הילדים או מי שנמצא בקרבת מקום נכנסים מתחת לשולחן, שנחשב עמיד עד משקל של טונה.

   

  אתמול התקיים טקס חגיגי בעיריית טיינאן, ובו מסר ירדן את 117 השולחנות לראש העיר. בטקס השתתף גם נציג חברת

   "מירז" עמי שרון, שניאותה למכור את השולחנות, שמיוצרים בשדרות, לנציגות ישראל בטייוואן במחיר עלות. גם חברת הספנות "יוניקו" הסכימה לוותר על העמלה שלה לטובת התרומה.

   

  ילדי בתי הספר בטיינאן שקיבלו את השולחנות הכינו לירדן פלקטים ומתנות מעשה ידיהם, שבהם הודו לו ולמדינת ישראל על התרומה היפה. "חשבנו שלנוכח מצוקתה של העיר טיינאן, ניתן לעשות שם שימוש ראוי יותר בתקציב שהועמד לרשותנו לצורך עריכת קבלת הפנים השנתית ליום העצמאות", אמר ירדן. "חיפשנו דרך לסייע לעיר ובאותה ההזדמנות גם להראות כיצד החדשנות והמקוריות הישראלית נרתמות להצלת חיי אדם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים