שתף קטע נבחר

כבירי לשחקנים: "קחו את התהילה בכוח"

הבעלים של הפועל ת"א ערך שיחת מוטיבציה עם שחקניו לקראת הדרבי הערב (21:00): "אם אתם רוצים שיתלו את התמונות שלכם במוזיאון שאנחנו מקימים - אתם צריכים לנצח את מכבי ת"א". גיא לוזון הקרין באסיפה קליפ עם הניצחונות של האדומים במפגשי העבר

"בשנות התשעים, אחרי מספר שנים שמכבי תל אביב שלטה ללא עוררין במשחקי הדרבי עם שחקנים כמו אבי נימני, גדי ברומר, שלח, נועם שוהם ושורה אובארוב, היה דרבי אחד שהגענו אליו בין היתר עם גיורגי דרסיליה. זה קרה ב-1 בנובמבר 1997, ואני אומר לכם שאילולא ניצחנו בו אף אחד לא היה זוכר את השמות של השחקנים. אחרי המשחק כולם דיקלמו אותם". רגע לפני הדרבי הערב (21:00) בין הפועל תל אביב ליריבה המושבעת, שוחח הבעלים אמיר כבירי עם השחקנים.

 

 

מכבי תל אביב שולטת במשחקי הדרבי בשנים האחרונות וכבירי אמר לשחקנים באסיפה: "אני לא מאלו שעושים נאומי מוטיבציה או מחפש טירוף. אני לא מאמין בזה. זה משהו מהלב, משהו אמיתי. משחקים מהסוג שיהיה הלילה מנצחים רק דרך הלב והנשמה, זה משחק שהוא מעבר לכדורגל נטו, זה חשוב לאוהדים ולכל אחד מאיתנו".

 

כבירי חזר לדרבי ההוא מ-1997: "כאוהד לא אשכח לעולם את הדרבי ההוא. בואו אמנה לכם את השחקנים, שתבינו. לכל אוהד יש את הרשימה של ההרכב וגם של המחליפים בדרבי ששינה את הדינמיקה בעיר, משהו שאתם יכולים לעשות: שביט אלימלך, ישראל כהן, אסי דומב, שמעון גרשון, אייל בן עמי, יעקב הלל, מריו מסטרוביץ', דמיאן גייזר, קז'ימיש מוסקאל, גיורגי דרסיליה, עופר שטרית ונכנסו כמחליפים פיני בלילי וכפיר אודי. אתם יודעים למה כאוהד אני זוכר כל אחד מהשמות? כי ניצחונות כאלו חקוקים לך לעולמים, זה ניצחון ששינה את כל העשור וחצי שאחריו, ניצחון ששינה את כל מאזן הכוחות פסיכולוגית ומעשית על המגרש, אחרי שש שנים של חוסר הצלחה במשחקי הדרבי".

 

מתכנן להציב הרכב התקפי. גיא לוזון (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
מתכנן להציב הרכב התקפי. גיא לוזון(צילום: יאיר שגיא)

 

כבירי הוסיף: "רק אתם יכולים לעשות את זה. תהילה אתם צריכים לקחת בכוח, תהילה היא שתמונות של שחקני הפועל תלויות במתחם. אז אם אתם רוצים שיום אחד התמונות שלכם יהיו חלק מהמתחם

והמוזיאון שאנחנו מקימים - אתם צריכים לקחת גם את הדרבי. לא רק אותו, את התהילה בכוח. כדי לזכות בתהילה ולהיכנס לספרי ההיסטוריה אתם צריכים לעבוד קשה ולהעז, להביא לדרבי את הלב".

 

לשחקני הקבוצה הוקרן גם קליפ מיוחד, אותו הכין המאמן החדש גיא לוזון, בו הוצגו בפניהם הניצחונות של הפועל במשחקי הדרבי. על פי האימון המסכם, לוזון מתכוון להמר על הרכב התקפי.

 

למעט המהפכה שהוא מתכוון לחולל בהגנה - גל שיש ואוראל דגני מגינים, מרקו סימיץ' ואדי גוטליב בלמים, והחזרה של אביחי ידין לקישור האחורי (יחד עם נמניה ניקוליץ'), מתכנן לוזון להציב מערך התקפי. חן עזרא יחזור לאגף השמאלי ועומרי אלטמן ישחק בצד ימין. שני החלוצים יהיו ארון שוינפלד ודולי מנגה. ייתכן שברגע האחרון לוזון יחליט על שינוי, כשדאמיר שובשיץ' יפתח בכל זאת על חשבון מנגה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
כבירי עם גוטמן
צילום: יאיר שגיא
מומלצים