שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בוטל המופע ללא השתתפות נשים בכיכר רבין
  בעקבות הביקורת שגרר פרסום המופע "מרימים לכיפור", שתוכנן להתקיים בכיכר רבין בתל אביב לא השתתפות נשים - החליטו מארגניו לבטלו במתכונת המקורית ולקיים במקומה עצרת סליחות. המנהל המוזיקלי אסף אמדורסקי: "אמשיך בניסיונותי לחיבור בין חילונים לדתיים, אך קולות נשיים בנוף הישראלי חשובים לי מדי"

  הסערה והביקורת הציבורית סביב "מרימים לכיפור", אירוע מוזיקלי שתוכנן להתקיים בכיכר רבין בתל אביב בהשתתפות מוזיקאים גברים בלבד ובניהולו האמנותי של אסף אמדורסקי, הביאה לביטולו במתכונתו המקורית - כך נמסר מהפקת האירוע. "בעקבות הסערה הציבורית שפרצה ובשל הרצון להיות קשובים לקהל ולחזק את אחדות העם, אנו מודיעים על ביטול ההופעה 'מרימים לכיפור' במתכונת כפי שפורסמה", נרשם בהודעה מטעם ההפקה. "במקומה, נקיים בכיכר רבין עצרת אמירת סליחות לקראת יום הכיפורים, בה ישולבו אמנים המתאימים לאופיו המעודכן של האירוע".

   

  לא יופיעו באירוע "מרימים לכיפור". ישראל גוריון ואסף אמדורסקי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  לא יופיעו באירוע "מרימים לכיפור". ישראל גוריון ואסף אמדורסקי(צילום: עידו ארז)

  בשיחה עם ynet הסבירה שירי רווה, אשת יחסי הציבור של המופע, כי במקום הופעות של מוזיקאים שונים בהן יבצעו שירים מהרפרטואר האישי שלהם, ייערך במקום אירוע בעל אופי ועם רשימת אמנים אחרים. יש לציין כי בעוד אופי האירוע יהיה שונה, גם כעת לא מתוכננת להיות בו נוכחות נשית.

   

  "כשנכנסה הסערה הציבורית ודחקה החוצה את המוזיקה, לא נותר לי כל טעם לנסות ולהצדיק את השתתפותי בערב הזה, אף כי אני מאמין בכוונות הנקיות של מארגניו", מסר גם אמדורסקי עם היוודע דבר ביטול המופע. "אמשיך ואתמיד בניסיונותי לחיבור ודיאלוג בין חילונים לדתיים, אך עם זאת קולות נשיים בנוף הישראלי חשובים לי מדי - במוזיקה ובכל תחום אחר. אני מאחל הצלחה למארגני הערב ומקווה שהימים שיבואו עלינו ירככו את הלבבות ויאפשרו חיים של סובלנות".

   

  מהמופעים המתוכננים בערב. שלומי שבת (צילום: יניר סלע) (צילום: יניר סלע)
  מהמופעים המתוכננים בערב. שלומי שבת(צילום: יניר סלע)

  הסערה סביב רשימת אמני האירוע שכולם גברים החלה הבוקר, לאחר שפורסם ב"הארץ" כי חרף העובדה שמטרת האירוע נוסחה על ידי מארגניו כ"קירוב לבבות", לא נעשתה מטעמם כל פנייה לנשים זמרות על מנת שתשתתפנה בערב. עיריית תל אביב מצדה אישרה את קיום האירוע, אך הביעה את הסתייגותה ממנו. בין הזמרים ששמם פורסם כמי שלוקחים חלק בערב ניתן למנות את שלומי שבן, ישראל גוריון, שלומי שבת, אביתר בנאי וחנן בן ארי. הדבר הוביל למחאת רשת ולביקורת רבה על המוזיקאי אסף אמדורסקי, המפיק המוזיקלי של המופע.

   

  במהלך היום אמנים שונים שעמדו לקחת חלק באירוע הביעו הסתייגות מהשתתפות בו, בשל הפולמוס סביב הנושא. הזמר ישראל גוריון הודיע כי הוא מסיר את שמו מן הערב, בעוד שמנהליו של שלומי שבת אמרו כי "פנו אלינו להשתתפות באירוע. אין לנו מושג מיהם המשתתפים הנוספים. כמובן שאם האירוע מפלה לרעה נשים נשקול את השתתפותנו".

   

  אסף אמדורסקי באולפן ynet - "אם נדע להפסיד"

  אסף אמדורסקי באולפן ynet - "אם נדע להפסיד"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בנוסף התייחס אמדורסקי לאמירות נגדו, ובעמוד הפייסבוק שלו, בטרם הגיב לביטול המופע, כתב את הדברים הבאים: "שוחחתי עם מארגני האירוע הכה מדובר, ואני ממתין לתשובה בדבר שיתוף זמרות באירוע. מחזיק אצבעות ומקווה לטוב. אין מי שישמח יותר ממני לראות ולשמוע שם את יהודית רביץ, חוה אלברשטיין או מרינה (מקסימיליאן). היו איתי בבקשה ואל תמהרו לשפוט (או לשלוח נאצות בפרטי)". 

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קוקו ואוהד רומנו
  שלומי שבת ואסף אמדורסקי. לא יופיעו ביום כיפור
  צילום: קוקו ואוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים