שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קלינטון לנתניהו: אתנגד לצעדים חד צדדיים במועצת הביטחון של האו"ם
  לאחר שנפגש אמש עם דונלד טראמפ, נועד הלילה ראש הממשלה בניו יורק עם המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, שהבהירה: "אתנגד לכל ניסיון של גורמים חיצוניים לכפות פתרון בסכסוך הישראלי-פלסטיני"

   

  נתניהו וקלינטון בפגישתם, הלילה בניו יורק (צילום - קובי גדעון / לע"מ) (צילום - קובי גדעון / לע
  נתניהו וקלינטון בפגישתם, הלילה בניו יורק(צילום - קובי גדעון / לע"מ)

  יממה לפני שיתייצבו זה מול זה לעימות טלוויזיוני מסקרן בלונג איילנד, נפגשו שני המועמדים לנשיאות ארה"ב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר ששמע אמש מדונלד טראמפ כי הנהגתו תכיר בירושלים כבירתה המאוחדת של ישראל, נפגש הלילה (יום ב') נתניהו בניו יורק עם הילרי קלינטון ונועד עמה במשך כשעה.

   

  בסיום הפגישה הבהירה המועמדת הדמוקרטית כי תתנגד לכל ניסיון חיצוני לכפות פתרון בסכסוך הישראלי-פלסטיני. בהודעה מטעם מטה קלינטון נמסר כי "קלינטון אישרה את מחויבותה לפעול למען פתרון שתי המדינות ולמשא ומתן ישיר בין הצדדים המבטיח את עתידה של ישראל כמדינה יהודית, בטוחה ודמוקרטית עם גבולות מוכרים, וכזה שיספק לפלסטינים עצמאות, ריבונות וכבוד. קלינטון חוזרת ומאשרת את התנגדותה לכל ניסיון של גורמים חיצוניים לכפות פיתרון, כולל על ידי מועצת הביטחון של האו"ם".

   

   (צילום - קובי גדעון / לע"מ) (צילום - קובי גדעון / לע
  (צילום - קובי גדעון / לע"מ)

  קלינטון הדגישה בפגישתה עם נתניהו כי "ישראל חזקה ובטוחה חיונית לארה"ב, כיוון ששתי המדינות חולקות אינטרסים אסטרטגיים ואת הערכים המשותפים של דמוקרטיה, שוויון, סובלנות ופלורליזם". עוד נמסר כי "קלינטון מדגישה את המחויבות הבלתי מתפשרת שלה למערכת היחסים בין ארה"ב-לישראל, והתוכנית שלה היא לקחת את השותפות בין הצדדים לשלב הבא".

   

  בפגישה ציינה קלינטון בחיוב את הסכם הסיוע הביטחוני שנחתם לאחרונה בין ארה"ב לישראל והדגישה כי אם תיבחר כנשיאה "תמשיך לחזק את הקשר הביטחוני והמודיעיני בין הצדדים, ותעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ישראל, כדי להבטיח את יתרונה הצבאי של ישראל". כמו כן הדגישה קלינטון את "מחויבותה בהתמודדות מול ניסיונות דה-לגיטימציה לישראל, לרבות באמצעות תנועת ה-BDS".  

   

  בנוסף התחייבה קלינטון כי "תמשיך לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ישראל כדי לאכוף וליישם את הסכם הגרעין עם איראן, להתנגד באגרסיביות לטרור האזורי בחסות איראנית, ולעבוד יחד עם ישראל כדי לטפל באתגרים אזוריים אחרים - ביניהם הקונפליקט בסוריה ואיומים מצד דאעש, חמאס וחיזבאללה".

   

  נתניהו וטראמפ בפגישתם אמש (קובי גדעון, לע״מ) (קובי גדעון, לע״מ)
  נתניהו וטראמפ בפגישתם אמש(קובי גדעון, לע״מ)

  מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "נתניהו הציג בפני גברת קלינטון את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל ומאמציה להשיג שלום ויציבות באזורנו". כמו כן נמסר כי "נתניהו הודה לגברת קלינטון על הידידות והתמיכה בישראל". בפגישה השתתפו גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר ויועצה הבכיר של קלינטון, ג'ייק סאליבן.

   

  מוקדם יותר, עם סיום הפגישה עם טראמפ, נמסר בהודעה ממטהו של המועמד הרפובליקני כי "טראמפ הסכים שהסיוע הביטחוני שמסופק לישראל ושיתוף הפעולה בהגנת הטילים עם ישראל אלו השקעות מעולות לאמריקה. טראמפ אמר כי אם ייבחר, יהיה שיתוף פעולה אסטרטגי, טכנולוגי ומודיעיני יוצא מן הכלל בין המדינות".

   

   (קובי גדעון, לע״מ) (קובי גדעון, לע״מ)
  (קובי גדעון, לע״מ)

  השניים שוחחו על הסכם הגרעין עם איראן, המאבק בדאעש ונושאי ביטחון אזורי אחרים, וטראמפ הכיר בכך שישראל "היא שותפה חשובה של ארצות הברית במאבק העולמי בטרור האיסלאמי הקיצוני". לפי ההודעה, השניים "דנו באריכות בניסיון הישראלי המוצלח בהקמת גדר שסייעה להגן על הגבולות", על רקע כוונתו של המועמד הרפובליקני להקים גדר בגבול עם מכסיקו.

   

  טראמפ אמר בפגישה כי הוא "מכיר בכך שישראל ואזרחיה סבלו רבות מהטרור האיסלאמי", ו"הסכים עם ראש הממשלה נתניהו שהישראלים רוצים שלום צודק ובר קיימא עם שכנינו, אבל השלום יוכל להגיע רק אם הפלסטינים יזנחו את השנאה והאלימות ויכירו בישראל כמדינה יהודית". 

   

  לבסוף, טראמפ "הודה בכך שירושלים היא בירת הנצח של העם היהודי כבר יותר מ-3,000 שנה. ארצות הברית, אם ייבחר, תכיר בירושלים כבירתה המאוחדת של ישראל". הכרה שכזו משמעה המעשי גם העברת שגרירות ארצות הברית בישראל לירושלים.

   

  בהודעה המקבילה שפרסם נתניהו נאמר כי ראש הממשלה "הציג בפני טראמפ את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל ומאמציה להשיג שלום ויציבות באזורנו. ראש הממשלה הודה לטראמפ על הידידות והתמיכה בישראל". בפגישה השתתפו גם שגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר וכן ג'ארד קושניר, בעלה היהודי של איוונקה טראמפ, בתו של המועמד הרפובליקני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום - קובי גדעון / לע"מ
  קלינטון ונתניהו בפגישתם בניו יורק
  צילום - קובי גדעון / לע"מ
  מומלצים