שתף קטע נבחר

"אין דרך טובה יותר מספורט לצבור חוויות"

קבוצת כדורשת המיועדת לאימהות, יהודיות וערביות, החלה להתאמן בכפר קרע לקראת משחקיה בליגת "מאמאנט". אחת ממקימות הקבוצה, זוהר שחר: "הצהרת כוונות וצעד ראשון לקראת הקמה של קבוצות משותפות נוספות, זו הדרך שלנו לחיות יחד". מנכ"לית הליגה, גלית אבשלום: "המסר הוא שכל אמא יכולה"

אמש (א') התקיים באולם הספורט בכפר קרע האימון הראשון של קבוצת הכדורשת המיועדת לנשים ואמהות, יהודיות וערביות, שתפעל במסגרת "מאמאנט" - ליגת האימהות בכדורשת.

 

לאימון הגיעו יותר מעשרים נשים מעמותת "יד ביד", הפועלת לצד בית הספר הדו-לשוני "גשר על הוואדי". לאור הביקוש הרב המארגנים צופים כי בקרוב יקומו שתי קבוצות נוספות, שתיהן מכפר קרע - בשל אופיה הייחודי של הקהילה במקום.

 

האימון של נשות הקבוצה בכפר קרע (צילום: חאלד יונס) (צילום: חאלד יונס)
האימון של נשות הקבוצה בכפר קרע(צילום: חאלד יונס)

 

"זו דרך לפתח תשתית מאורגנת לקיום חיים משותפים", סיפרה ל-ynet ספורט זוהר שחר, המארגנת הקהילתית של "יד ביד - גשר על הוואדי", "מבחינתי זו הצהרת כוונות וצעד ראשון לקראת הקמה של קבוצות ספורט משותפות נוספות לילדים ולמבוגרים תושבי האזור. במיוחד לאור האווירה הציבורית שלא תמיד מאפשרת, זו הדרך שלנו לחיות ביחד".

 

"זה צעד מאוד חשוב", אמרה בסיום האימון שורוק מסראווה, אמא לשני ילדים בבית הספר הדו-לשוני, "הילדים שלנו גדלים ביחד, משחקים ביחד, אבל לנו האימהות - מתי יוצא לנו להיפגש ולהכיר בלי קשר לבית הספר? בדיוק בגלל זה אין דבר יותר טוב מספורט, זו דרך נהדרת לצבור חוויות יחד".

 

"זו הדרך שלנו לחיות יחד" (צילום: חאלד יונס) (צילום: חאלד יונס)
"זו הדרך שלנו לחיות יחד"(צילום: חאלד יונס)

 

ברחבי הארץ ישנן כ-12,000 נשים שמשחקות ב"מאמאנט", ליגת הנשים הפעילה הגדולה ביותר בארץ. "אנחנו משתמשים במגרש הספורט כמגרש תֵּרָפּוֹיְטִי, והמסר הוא שכל אמא יכולה", מסבירה גלית אבשלום, מנכ"לית "מאמאנט". "בפעם הראשונה תפעל בארץ ליגה שמורכבת מיישובים יהודיים וערביים ביחד".

 

יש לציין שהוגה הרעיון ומי שפועל בחודשים האחרונים נמרצות על מנת להקים ליגה אזורית בוואדי ערה, אזור שבו ישובים יהודיים וערביים סמוכים אחד לשני, הוא חאלד יונס - מאמן קבוצות הכדורסל באזור מזה מספר שנים, יחד עם מנהל מחלקת הספורט במועצת כפר קרע, יוסף עסאלי. את הקבוצה מאמנת ליאור גלוסקא, השותפה של חאלד בריכוז הליגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חאלד יונס
נשות הקבוצה
צילום: חאלד יונס
מומלצים