שתף קטע נבחר

יו"ר הקואליציה הגיש הצעת חוק לביטול תאגיד השידור

ח"כ דוד ביטן מהליכוד הגיש את הצעת החוק שלדבריו תחסוך לקופת המדינה כ-1.8 מיליארד שקלים בתקציב 2017-2016. בנימוקיו כתב כי התאגיד לא נערך לשידורים כנדרש

ח"כ דוד ביטן (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
ח"כ דוד ביטן(צילום: דוברות הכנסת)

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן מהליכוד הניח הבוקר (יום ג') על שולחן הכנסת הצעת חוק לסגירת תאגיד השידור הציבורי. "הצעת חוק זו תחסוך בפועל לקופת המדינה בתקציב 2017-2016 כ-1.8 מיליארד שקל", כתב ביטן.

 

בהצעת החוק נכתב עוד כי "ב-2014 נחקק חוק השידור הציבורי מתוך כוונה לייעל ולשפר את השידור הציבורי בישראל. הרעיון היה לפרק את רשות השידור הקיימת וכן פירוקה של קול ישראל ולהקים תחתן תאגיד שידור חדש. מטרת התאגיד החדש הייתה בפועל לאפשר את פיטוריהם של כל עובדי רשות השידור וקליטה של מחציתם בתאגיד החדש בתנאי שכר חדשים".

 

בהמשך נכתב כי "כעבור שנתיים מתברר כי החוק אינו ישים ואף אינו כלכלי כפי שסברו בהתחלה, אלא אף בעל עלויות גבוהות, הואיל ועל פי החוק החדש הנטל הכספי של פיטורי עובדי רשות השידור יעמוד על יותר ממיליארד שקלים. דבר שרק יכביד על הקופה הציבורית".

 

עוד נכתב כי התאגיד החדש לא נערך לשידורים כנדרש והכנסת נאלצה להאריך את זמן תחילת השידורים ארבע פעמים, "דבר שגרם להוצאות מיותרות ובזבזניות הנובעות מאחזקת שני תאגידים הישן והחדש בו זמנית".

 

ח"כ ביטן הוסיף וכתב כי "מטרת ההצעה היא לתת פתרון ראוי לכל הבעיות שצוינו, באופן שחוק השידור הציבורי שנחקק ב-2014 יבוטל ובמקומו יבוא חוק רשות השידור 1965 בשינויים המתחייבים לצורך התאמתו נכון להיום".

 

מתאגיד השידור הציבורי "כאן" נמסר בתגובה כי "לאחר אין ספור דיונים, בכנסת ובממשלה, קבע המחוקק כי יוקם תאגיד שידור ישראלי חדש, במקום רשות השידור, שיספק לאזרחי ישראל שידור ציבורי יעיל, איכותי, עצמאי ופלורליסטי. אנו ממשיכים ונערכים לשידור בינואר 2017 על פי תוכנית העבודה ועל פי החוק".

 

בהכנת הידיעה השתתף רן בוקר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים