שתף קטע נבחר

ההסתבכות התורנית: "טראמפ ביזה נשים בריאליטי 'המתמחה'"

סוכנות הידיעות AP אספה עדויות של אנשי צוות ומתמודדים שטענו כי טראמפ דירג בין השאר מתמודדות על פי גודל החזה שלהן. מטה טראמפ: "שקרים של עובדים ממורמרים"

 

טענות כי ביזה נשים. דונלד טראמפ (צילום: AFP) (צילום: AFP)
טענות כי ביזה נשים. דונלד טראמפ(צילום: AFP)

עוד שערורייה בדרך? על פי תחקיר של סוכנות הידיעות האמריקנית AP, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ ביזה נשים באמצעות שפה סקסיסטית, מינית ובוטה בתקופת כהונתו כ"בוס" בתוכנית הריאליטי האמריקנית "המתמחה". בתחקיר נטען, בין השאר, כי טראמפ דירג את גודל החזה של מתמודדות בתוכנית ודיבר בפומבי על רצונו לשכב עם חלק מהן.

 

במסגרת התחקיר רואיינו יותר מ-20 איש - בהם חברי צוות, עורכים ומשתתפים בתוכנית המציאות הפופולרית. חלקם טוענים כי טראמפ התנהג באופן בוטה ושיגר הערות מיניות בוטות למתמודדות במהלך הצילומים ומאחורי הקלעים של התוכנית, במהלך השתתפותו בתוכנית בשנים 2015-2004.

   

בתחקיר נכתב שעל פי אחד המתמודדים, ג'ין פולקס, טראמפ קרא למתמודדת במהלך צילומי אחת העונות ללבוש שמלות קצרות שמציגות מחשוף גדול יותר. חברי צוות אחרים הוסיפו שטראמפ ביקש מהמתמודדת פופי קרליג להסתובב מולו, כדי שיבחן את גזרתה. פולקס הוסיף שטראמפ שאל מתמודדת אחרת במהלך הצילומים מה הוא גודל החזייה שלה, ושאל אם החזה שלה "אמיתי או מזויף?".

 

ראנדל פינקט, שזכה בגמר התוכנית ב-2005, טוען שטראמפ אמר בפומבי עם מי מהמתמודדות הוא מעוניין לשכב, למרות שהיה נשוי באותה העת לאשתו מלניה. "הוא אמר 'נכון שהיא חמה? תבדוק אותה'. סוג של ללטוש עיניים", אמר פינקט. כמו כן, על פי שמונה אנשי צוות, טראמפ התבטא באופן מיני ובוטה לצלמת במהלך הצילומים, אמר בין השאר שיש לה "אחוריים נחמדים", והשווה אותה לבתו, איוונקה.

טראמפ ואשתו, מלניה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
טראמפ ואשתו, מלניה(צילום: רויטרס)
 

מפיקה לשעבר בתוכנית, קתרין וואלקר, אמרה שטראמפ דיבר לעיתים קרובות על מראה גופן של נשים במהלך חמש העונות שבהן עבדה בתוכנית. "הוא שיער בקול מי מבין המתמודדות תהיה 'נמרה במיטה'", אמרה. וואלקר הוסיפה שטראמפ זיהה מתמודדת מסוימת, שאותה רצה "לפטר", רק דרך גודל החזה שלה.

   

עובד צוות נוסף שבחר לא להזדהות טען שהוא זוכר שטראמפ שאל מתמודדים אם הם מוכנים לשכב עם מתמודדות מסוימות - ולאחר מכן הביע את דעתו שלו. "במהלך שיחה למשימה הוא פשוט עצר באמצע, הצביע על מישהי ואמר: 'אתה תעשה אותה נכון? אני הייתי עושה אותה'. כולם ניסו לגרום לו להפסיק, והיא רק שקעה במושב שלה", אמר.  

 

לעומת זאת, חברי צוות ומתמודדים אחרים טוענים כי הייתה להם חוויה חיובית ומקצועית עם טראמפ והוסיפו שהם מעולם לא שמעו ממנו התבטאויות שגרמו להם להרגיש לא בנוח. מתמודדת לשעבר, ג'ני פינץ, אמרה לטובת טראמפ: "הוא היה מאוד תומך. אפשר היה לראות שישנה תמיכה מצד כל הצדדים, במיוחד עם הנשים. היו מחמאות, אבל אף פעם לא באופן לא ראוי".

 

קרליג אמרה ש"מדובר בהתלוצצות שובבה. אני לא קופצת באופן מיידי למסקנות שלאנשים יש כוונות רעות עם מה שהם אומרים. הוא אמר שאני מזכירה לו את הבת שלו ואני חשבתי שזה מאוד נוגע ללב, כי אני יודעת כמה המשפחה שלו חשובה לו", סיפרה.

   

בסך הכל, 12 מתמודדים וחברי צוות לשעבר בתוכנית טוענים להתנהגות לא ראויה מצידו של טראמפ. תשעה נוספים מסרו ל-AP שהם מודאגים מיחסו של טראמפ לנשים, אך בחרו לא לחשוף את זהותם מחשש לפרטיותם או מתגובה מצידו של טראמפ.

 

קמפיין טראמפ גינה בתוקף את ממצאי התחקיר. הדוברת של טראמפ, הופ היקס, מסרה: "מדובר בהאשמות מופרכות, לא מבוססות ושקריות לחלוטין, המגיעות מעובדים ממומרמרים לשעבר שמעוניינים בפרסום".

 

זוהי לא הצרה היחידה של המועמד הרפובליקני ומקורביו בעניין יחסם לנשים - השבוע. ביום ראשון ראש העיר ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני, עורר סערה כשמדברים שאמר השתמע שטראמפ יהיה לדעתו נשיא טוב יותר מהילרי קלינטון - משום שהיא אישה. הוא נשמע גם כמי שמצדיק העלמות מס של טראמפ - אם אכן נמנע מתשלום מס.

 

בראיון לרשת ABC אמר ג'וליאני למראיין: "אתה לא חושב שגבר שיש לו גאונות כלכלית מהסוג הזה הרבה יותר טוב לארה"ב מאשר אישה, שהדבר היחידי שהיא יצרה אי פעם הוא הרבה עבודה ל-FBI שנאלץ לבדוק את האימיילים שלה?".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: USA today
דונלד טראמפ. טענות כי ביזה נשים ב"מתמחה"
צילום: USA today
מומלצים