שתף קטע נבחר

כ-2,000 כדורי אקסטזי נתפסו בירושלים: "נמנעה הצפה של שוק הסמים"

הכמות החריגה, ששווייה מוערך ב-120 אלף שקלים, הוסלקה בתוך גרביים ובקופסאות שימורים בדירה בסילוואן שבמזרח העיר. החשוד נעצר ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום

המטבח בדירה בסילוואן ()
המטבח בדירה בסילוואן
במבצע משותף של כוח של משמר הגבול והיחידה המרכזית (ימ"ר) של משטרת ירושלים נתפסו השבוע 2008 כדורי אקסטזי בדירת חדר בשכונת סילוואן שבמזרח העיר. הסמים הוסלקו בתוך גרביים שהיו מקופלות בארון הבגדים ובקופסאות שימורים במטבח הקטן של הדירה.

 

במשטרה אומרים שמדובר בכמות חריגה בהיקפה באופן יחסי, לעומת מרבית התפיסות, שבהן מדובר בעשרות בודדות של כדורים. ההערכה היא כי הכמות שנתפסה הייתה "מציפה" את שוק הסמים מסוג זה בבירה, הן במזרח והן במערב העיר.


החשוד המתגורר בדירה, מוחמד אבו עמיר (28), נעצר ומעצרו הוארך. בהמשך השבוע צפויה המשטרה להגיש נגדו הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום בעניינו.

 

שווי הסמים שנתפסו, על פי הערכה ראשונית של המשטרה, עומד על כ-120 אלף שקלים (בחישוב של כ-60 שקלים לכדור), אולם המחיר הוא דינמי ולעיתים אף עולה באופן משמעותי בהתאם למאפייני השוק בזמן נתון. במשטרה מציינים כי סוחרי האקסטזי נוטים לגרוף רווחים גבוהים מאוד מכיוון שהם רוכשים כמות גדולה של סמים במחירים יחסית נמוכים ומוכרים אותם בסכומים גבוהים בהרבה.

 

החקירה בעניינו נמשכת ונבדק מהיכן השיג כמות זו, היכן יוצרה ומי המעורבים הנוספים. החיפוש התקיים בביתו בעקבות מידע מודיעיני, ולצורך הפעילות בסילוואן נעשה שימוש גם בכוח מג"ב שהגיע למקום עם כלבנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קופסת שימורים שבה הוחבאו סמים
מומלצים