שתף קטע נבחר

רענן כהן לדוד לוי: פנה את מקומך בכנסת

בתגובה על הודעת התמיכה של דוד לוי במועמד הליכוד לראשות הממשלה, התנהלה בינו לבין מזכ"ל ישראל אחת, רענן כהן, חלופת מכתבים בנימה תוקפנית. כהן דרש מלוי את המנדטים של גשר, לוי כתב שכהן עצמו "חתר נגד ברק". אחר-כך הוסיף כהן שלוי "הפך את הניצול למקצוע"

חלופת מכתבים בנימה תוקפנית התנהלה אמש (ד') בין מזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן, לבין יו"ר סיעת גשר, דוד לוי, לאחר שלוי הצהיר אמש על תמיכתו באריאל שרון לראשות הממשלה.
אחרי ההצהרה כתב כהן ללוי מכתב בו הוא דורש ממנו להחזיר את המנדט למפלגת ישראל אחת, מאחר שהוא נבחר לכנסת כחלק מהמפלגה. אם הוא מביע תמיכה בשרון, כתב כהן, הוא לא שייך יותר למפלגה ועליו לפנות את מקומו.
לוי מיהר לשלוח מכתב תגובה, בו תקף את כהן וכתב כי כהן עצמו פעל נגד ראש הממשלה וחתר תחתיו, והתייצב לימינו של ברק, "רק לאחר שהובטח לו אתנן".
בתגובה להאשמה זו אמר כהן: "דוד לוי, שמעולם לא עמד לבחירה באורח עצמאי והפך את הניצול למקצוע, הוא האחרון שיכול להטיף מוסר על הגינות פוליטית ומוטב שינהג בהגינות ויחזיר את המנדטים שלקח לעצמו שלא כדין. מן הראוי שגם בליכוד ייזהרו מפניו של לוי, שיעולל להם מה שעולל לליכוד בעבר".
כמו כן הצהיר כהן כי הוא מתכנן להגיש תביעה נגד תנועת גשר בסך 400 אלף שקל, חלקה היחסי של גשר בקנסות שהוטלו על מפלגת ישראל אחת בעקבות חריגות תקציביות בבחירות 1999. אז הסכימו שלוש השותפות בישראל אחת - מימד, מפלגת העבודה וגשר - כי יתחלקו בקנס לפי גודלן היחסי. למרות זאת מימד וגשר, אומר כהן, לא החזירו את חובן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
לוי ושרון, אתמול. "שבליכוד ייזהרו"
צילום ערוץ 1
מומלצים