שתף קטע נבחר

לא רק בארה"ב: תופעת הליצנים המפחידים מתפשטת

באוגוסט רעשה דרום קרוליינה מעדויות על ליצנים שמבהילים תושבים ומנסים לפתות ילדים. בהמשך הגיעו דיווחים דומים ממקומות נוספים בארה"ב. עכשיו מגיעה התופעה המשונה גם לבריטניה, אוסטרליה וניו זילנד

המראות של ליצנים מאיימים שמבהילים תושבים בארה"ב הגיעו גם לבריטניה, אוסטרליה וניו זילנד, שם מזהירים את הגברים שמתחפשים לליצנים. בימים האחרונים התפרסמו באוסטרליה דיווחים על ליצנים שהבהילו תושבים בכמה ערים. אישה בעיר בריסבן דיווחה שליצן שהחזיק סכין רדף אחריה.

 

ראשית התופעה בחודש אוגוסט, אז סיפרו תושבים בגרינוויל שבדרום קרוליינה למשטרה על אנשים שמחופשים לליצנים ועומדים בצמתים, במגרשי כדורסל ובקרבת פנסי רחוב. המטרה לטענת התושבים, רובם הורים מודאגים, הייתה לפתות ילדים ונערים להתלוות אליהם ליער, לפעמים גם באמצעות מתן כסף מזומן. בעקבות הדיווחים התבקשו התושבים לדווח במקרה שהם רואים ליצן חשוד.

גם באוסטרליה, בריטניה וניו זילנד ()
גם באוסטרליה, בריטניה וניו זילנד
 

השוטר המקומי ראיין פלוד אמר כי "הילדים הודיעו להוריהם שהם ראו ליצנים ליד היער. לליצנים היו פנסי לייזר והרבה כסף מזומן". לא ברור איך התחילה התופעה, שהיו מי שטענו שהיא מסע פרסום לסרט אימה או מתיחה חוצה ארצות. מאז הופיעו ברשתות החברתיות סרטונים ותמונות של ליצנים מבהילים תושבים בערים רבות בארה"ב.

 

לאחרונה הגיע השיגעון גם לאוסטרליה ולניו זילנד. בעיר המילטון בניו זילנד צעירה בת 22 הותקפה אתמול על ידי שני גברים מחופשים לליצנים. "זאת הייתה חוויה מפחידה מאוד עבור האישה הצעירה", מסרה משטרת ניו זילנד.

 

משטרת אוסטרליה פרסמה אזהרה חריפה לגברים שמתלבשים כליצנים, ומסרה כי הם עלולים לבצע עבירות פליליות, או להפוך לקורבנות אם האזרחים המבוהלים יחליטו לתקוף אותם. המשטרה במדינת ויקטוריה באוסטרליה מסרה כי התופעה נראית "העתק של מקרים שהיו בארה"ב. לא נקבל כל מקרה של הפחדה או איום, או התנהגות אנטי-סוציאליות, והוא ייחקר".

 

בשבוע שעבר הגיעה התופעה גם לביטניה, והמשטרה במנצ'סטר עצרה כמה גברים מחופשים לליצנים שהבהילו ילדים. גולשים בסקוטלנד הקימו עמוד פייסבוק שנקרא "ליצנים רצחניים בגלזגו וסביבותיה", והזהירו תושבים מהליצנים שמבהילים עוברי אורח בשעות הלילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים