שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיילים חרדים הותקפו במאה שערים: "ציונים החוצה, געוואלד"
  אוטובוס של לוחמי גדוד נצח יהודה נקלע להפגנת מחאה בירושלים, והם נאלצו לרדת וללכת ברגל. המפגינים החרדים צעקו לעברם: "חרדקים". החיילים הגיבו בשירה ובריקודים

   

  חיילים חרדים מול מפגינים במאה שערים    (צילום: יוסי קלאר)

  חיילים חרדים מול מפגינים במאה שערים    (צילום: יוסי קלאר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שוב עימות עם חיילים בשכונת מאה שערים בירושלים: על פי עדויות שהגיעו ל-ynet, צעירים חרדים תקפו אמש (יום א') מילולית עשרות לוחמים מהגדוד החרדי נצח יהודה של חטיבת כפיר, סמוך לכיכר השבת בעיר. צפו בתיעוד.

   

  אוטובוס אזרחי שבו נסעו החיילים, כנראה בדרך לבסיסם, נקלע להפגנת חרדים בפאתי השכונה. בגלל חסימת הכביש במקום, שכללה הבערת פחים, נאלצו החיילים הלבושים במדים לצעוד רגלית בין המפגינים. לפי עדי ראייה, המפגינים החרדים צעקו לעברם "ציונים החוצה", "געוואלד" ו"חרדקים", כינוי המשמש במגזר נגד צעירים חרדים שהעזו להתגייס לצה"ל. החיילים, מנגד, הגיבו בריקודים ובשירת "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה".

   (צילום: סהר אלמוג) (צילום: סהר אלמוג)
  (צילום: סהר אלמוג)

   (צילום: סהר אלמוג) (צילום: סהר אלמוג)
  (צילום: סהר אלמוג)

   (צילום: יוסי קלאר) (צילום: יוסי קלאר)
  (צילום: יוסי קלאר)

   (צילום: יוסי קלאר) (צילום: יוסי קלאר)
  (צילום: יוסי קלאר)

  בהפגנה במקום ביקשו החרדים למחות על מעצר של צעיר על ידי המשטרה הצבאית בגין השתמטות מצה"ל. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב: "עברנו את פרעה, עברנו את נבוכדנצר, עברנו את הנאצים ונעבור גם את זה".

   

  בצה"ל גינו שוב ושוב בשנים האחרונות את תופעת האלימות והאיומים ברחוב החרדי כלפי חיילים ובני משפחותיהם, אך בפועל, למעט מספר קטן של כתבי אישום שהוגשו, התופעה נמשכה נוכח אוזלת ידה של מערכת אכיפת החוק. לפי עדויות, בהפגנה הערב חלפו דקות ארוכות עד שהגיעה למקום ניידת משטרה,
  וגם היא לא פיזרה את האירוע.

   

  בזמן שחרדים קיצונים ממשיכים לנהל מלחמת חורמה נגד הגיוס לצבא, בצה"ל מרחיבים את היחידות שקולטות חרדים, ובחודש הבא תיפתח פלוגת חרדים ראשונה בחטיבת הצנחנים, בדומה לפלוגה בגבעתי ולגדוד נצח יהודה בחטיבת כפיר.

   

  במקביל נמשך המאבק והאכיפה של אגף כוח אדם בצה"ל לגייס משתמטים חרדים, שאינם לומדים כלל בישיבות ונמנעים מגיוס לצה"ל. ביולי נחשף ב-ynet שבשנה וחצי האחרונות התגלו כ-4,000 צעירים חרדים שניסו להשתמט מגיוס בטענה שהם בני ישיבות, אך בדיקות וחקירות שערכו בצבא, בין היתר בפייסבוק של אותם נערים, גילו כי הם מנהלים אורח חיים חילוני, ולכן הם נדרשו להתייצב לגיוס.

  פורסם לראשונה 09/10/2016 23:36

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סהר אלמוג
  אוטובוס החיילים שנעצר בהפגנה בירושלים
  צילום: סהר אלמוג
  מומלצים