שתף קטע נבחר

ח"כ לשופטת: "דם הרוגי הפיגוע מרוח על ידייך"

יהודה גליק מהליכוד תקף את השופטת חגית מאק-קלמנוביץ', שעיכבה את עונש המאסר שנגזר על המחבל שרצח אתמול שני ישראלים בגבעת התחמושת. הוא הזכיר לה: "אותי הרחקת מהר הבית, אבל ריחמת על אכזרים". הנהלת בתי המשפט: "רואים זאת בחומרה". לאחר כמה שעות גליק חזר בו: "השתמשתי בביטוי לא ראוי"

 

השופטת מאק קלמנוביץ' וח"כ גליק (צילום: אתר בתי המשפט, AFP) (צילום: אתר בתי המשפט, AFP)
השופטת מאק קלמנוביץ' וח"כ גליק(צילום: אתר בתי המשפט, AFP)

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) תקף הבוקר (יום ב') בחריפות את השופטת חגית מאק קלמנוביץ', שאחראית לעיכוב ביצוע עונש מאסר למחבל הפלסטיני שביצע אתמול את פיגוע הירי הקטלני ליד גבעת התחמושת. "דם ההרוגים על ידייך", כתב והזכיר שבעבר החליטה השופטת מאק קלמנוביץ' להרחיק דווקא אותו מהר הבית בגין מסוכנות.

 

בפוסט כתב גליק: "ערב יום כיפור תשע"ז אני לא סולח לך. דם ההרוגים על ידייך. לעולם לא אשכח את אותו יום רביעי, 22 באוקטובר 2014, שבו אני עומד בפנייך מתחנן על נפשי. מנסה לטעון בכל כוחי שמדובר בעלילה שאין לה התחלה, אמצע וסוף. העדפת להאמין למחבלים ולמסייעים להם המוסלמים ממשטרת ישראל.

 

"לעגת לי. העדפת את המחבלים על פניי והחלטת על הרחקתי מהר הבית כי כהגדרתך 'יש חשש מסוכנות ממני'. קיבלת את הטענה המעוותת והשקרית שלמרות שפעם אחר פעם אני הייתי המותקף בהר הבית, ומעולם לא הרמתי אצבע או מילה רעה כלפי איש, העדפת להאמין לאלימים למחבלים למנוולים לשקרנים. הרגשתי שאת מתנקשת בחיי!!

 

"בדיוק שבוע לאחר מכן, ביום רביעי, 29 באוקטובר 2014, על בסיס הרוח הגבית שהוא קיבל ממך, ניסה מועתז חג'אזי לירות בי ולרצוח אותי. ניסיון ההתנקשות שלו לא כאב לי כלל. ניסיון ההתנקשות שלך היה כסכין הפולח את הלב. אין צורך לומר שלבסוף הוכח מעל כל ספק שאני זך ונקי כשלג".

ח"כ גליק קישר את ההחלטה בעניינו להחלטה בעניין המחבל מאתמול: "לתחנוניי לא היטית אוזן, אבל לתחנוני אותו מחבל שנעצר כל כך הרבה פעמים על אלימות האזנת. התאכזרת לרחמנים וריחמת על אכזרים".

 

בהמשך ערך את הפוסט והוסיף: "כתוצאה מכך שדחית את ריצוי מאסרו של מחבל במשך ארבעה חודשים, הוא רצח אתמול שני יהודים תמימים ופצע רבים אחרים. ערב יום כיפורים מול ריבונך, התוכלי לרחוץ בניקיון כפייך?".

 

כמה שעות לאחר מכן גליק חזר בו, ופרסם בפייסבוק: "מערכת המשפט בישראל אינה חפה מביקורת, ואפילו ביקורת נוקבת, אבל איש אל יהין להרים ידו ולפגוע במערכת זו או במי מעובדיו. לולא מערכת המשפט, ישראל תיהפך לאנרכיה חלילה. מערכת שמקבלת ביקורת היא מערכת חזקה ולא חלשה. הביקורת שמתחתי הבוקר השתדלה להיות עניינית אך השתמשתי בביטוי שלא היה מן הראוי להשתמש בו ואני מצר על כך".

  

המחבל היה אמור להתחיל בקרוב ריצוי עונש מאסר של ארבעה חודשים בגין תקיפת שוטר. לתיק נקבע דיון לאפריל האחרון, אולם המחבל לא הופיע אליו. בא כוחו נימק את היעדרותו בדיון בכך שהתחיל מקום עבודה חדש, והשופטת מאק קלמנוביץ' דחתה את הדיון בחודש וחצי.

 

הדיון הבא התקיים ב-30 במאי, ולפניו הגיעו הפרקליטות ועורך דינו של המחבל להסדר טיעון שלפיו הוא יודה בעובדות כתב האישום ויורשע, ויוטל עליו עונש של ארבעה חודשי מאסר. הוא ביקש מבית המשפט לדחות את ריצוי העונש לאוקטובר.

 

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: "מערכת בתי המשפט רואה בחומרה רבה את הפרסום האמור ומטפלת בעניין".

 

ח"כ גליק מסר ל-ynet בתגובה: "נדמה שהפוסט מדבר בעד עצמו. כשראיתי את השם שלה זה החזיר אותי אחורה בפלאשבק ליום שבו הרגשתי כמו דרייפוס, חסר אונים מול עוול בשם החוק".

 

גם מיכה לייקין אבני, בנו של ריצ'ארד לייקין ז"ל שנרצח לפני שנה בפיגוע בקו 78, אמר היום שמערכת המשפט צריכה לעשות חשבון נפש בשל דחיית עונשו של המחבל. לדבריו, גם אחד המחבלים שביצע את הפיגוע שבו נרצח אביו, בלאל אבו גאנם, זכה ליחס סלחני חרף השתייכותו לחמאס ושוחרר מהכלא שנה לפני הרצח בשל החלטות שופטים אחרים.

מיכה לייקין עם תמונת אביו שנרצח (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
מיכה לייקין עם תמונת אביו שנרצח(צילום: דנה קופל)

"אני קורא לשופטת חגית מאק קלמנוביץ לקחת אחריות ולהתפטר לאלתר", כתב. "הסלחנות הבלתי מובנת של הפרקליטות ושל מערכת המשפט בכל הקשר לעבירות ביטחון חייבת להיפסק".

 

מאסר למסיע המחבלים שרצחו שוטרת מג"ב

בית משפט השלום בירושלים גזר שנתיים מאסר על חמיס סלאיימה, תושב ואדי ג'וז שהורשע בגרימת מותה ברשלנות של שוטרת מג"ב הדר כהן ז"ל,

משום שהסיע לירושלים את שלושת המחבלים שביצעו בפברואר את הפיגוע בשער שכם.

 

עו"ד בני ליבסקינד מפרקליטות מחוז ירושלים מסר: "מקרה זה ממחיש ביתר שאת את פוטנציאל הנזק והמסוכנות בהסעת שוהים בלתי חוקיים, שכן בעקבות הסעת שוהים בלתי חוקיים התרחש הפיגוע הרצחני ונגרם מותה של שוטרת ופציעתה של שוטרת נוספת.

 

"חומרת המעשה משמעותית במיוחד, שכן גם הפיגוע לא הרתיע את הנאשם, והוא המשיך להסיע שוהים בלתי חוקיים גם לאחר המקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר בתי המשפט, AFP
השופטת מאק קלמנוביץ' וח"כ גליק
צילום: אתר בתי המשפט, AFP
מומלצים