שתף קטע נבחר

שני ילדים ישראלים נהרגו בתאונה בגיאורגיה

ג'יפ שבו נסעו הורים וארבעת ילדיהם מהיישוב מעלה מכמש התהפך בגיאורגיה. הילדים נבו ואחינועם גרינפלד נהרגו. האם נעה נפצעה קשה ושני ילדיה הנוספים ובעלה נפצעו קל. האב חנוך שכל את אחיו יהודה גרינפלד ז"ל במלחמת לבנון השנייה

 

ההורים חנוך ונעה גרינפלד וארבעת ילדיהם ()
ההורים חנוך ונעה גרינפלד וארבעת ילדיהם

 

אסון בגיאורגיה: אחינועם ונבו גרינפלד - שני ילדים ממעלה מכמש שבמטה בנימין - נהרגו בהתהפכות ג'יפ בגיאורגיה. הוריהם ושני אחיהם נפצעו בתאונה. דובר היישוב מסר כי נבו למד בגן חובה ואחינועם בכיתה ה'. אם המשפחה נעה נפצעה בתאונה באורח קשה, ואילו שני ילדיה הנוספים, יפתח ועברי, ובעלה חנוך נפצעו קל.

 

 

שושה גרינפלד, אחותו של האב, כתבה בדף הפייסבוק שלה: "אחינועם ונבו אהובי לבנו אינם. להתפלל לרפואת האם נעה שבמצב קשה". גם דובר היישוב מעלה מכמש ביקש מהציבור להתפלל לשלום הנפגעים. קרובי משפחה של הנפגעים טסו לגיאורגיה לאחר שעודכנו.

נבו גרינפלד, הילד שנהרג (מתוך פייסבוק) (מתוך פייסבוק)
נבו גרינפלד, הילד שנהרג(מתוך פייסבוק)

אחינועם גרינפלד, הילדה שנהרגה (מתוך פייסבוק) (מתוך פייסבוק)
אחינועם גרינפלד, הילדה שנהרגה(מתוך פייסבוק)

מקום התאונה ()
מקום התאונה
 

המחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי של משרד החוץ מטפלת בנושא, וביקשה מנציגי השגרירות בטביליסי להגיע למקום האירוע ולסייע למשפחה ככל שיידרש. על פי הדיווחים מגיאורגיה, באזור התאונה - חבל הטושטי - שרר מזג אוויר קשה במיוחד שכלל סערת ברקים וערפל כבד. בגיאורגיה העריכו כי תנאי הראות הקשים עקב הערפל הם שהובילו לתאונה הקטלנית. הכביש שבו נסעה המשפחה, היחיד שמקשר בין הכפרים באזור, נחשב לאחד המסוכנים במדינה.

 

חלק מקרובי המשפחה שנפגעה עשו את דרכם לגיאורגיה לפני יום הכיפורים. במעלה מכמש מתפללים לשלומם ומסייעים לקרובים שנשארו בארץ.

כוחות חילוץ הוזעקו  ()
כוחות חילוץ הוזעקו
  

חנוך איבד את אחיו יהודה ז"ל במלחמת לבנון השנייה. כמו חנוך, גם יהודה התגורר עם רעייתו גבריאלה במעלה מכמש. הוא התגייס לצבא ב-1998 והתנדב לצנחנים במסגרת תוכנית ההסדר. כחלק מההיערכות לכניסה ללבנון שהה יחד עם חבריו לנשק בכפר גלעדי שבצפון. קטיושה שנורתה משטח לבנון לעבר הקיבוץ הרגה את יהודה, יחד עם עוד 11 לוחמים, באחת התקריות הקשות ביותר במלחמה. הוא היה בן 27 בנופלו. "אנחנו כאן כדי לחזק את המשפחה הכואבת", הסבירו ביישוב.

 

האח, יהודה ברוך גרינפלד ז"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה ()
האח, יהודה ברוך גרינפלד ז"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה

באוגוסט האחרון נהרגו שני ישראלים בתאונת טיפוס בהר אושבה בגיאורגיה: מיכאל לויאנט מבנימינה ובוריס גורפינקל מקיבוץ משמר העמק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך פייסבוק
אחינועם ונבו גרינפלד
מתוך פייסבוק
מומלצים