שתף קטע נבחר

וינטרוב: "מי שמשחק טניס מפסיד את התחתונים"

מארגני טורניר טשקנט לא נענו לבקשתו של הישראלי שלא לשבצו במשחקי אתמול בגלל יום הכיפורים. לאחר מכן הוא כתב בפוסט זועם: "מנצלים אותנו, אנחנו מקבלים פחות מ-15 אחוז מכל ההכנסות של הספורט"

אחרי שמארגני טורניר טשקנט בחרו שלא להתחשב בבקשתו של אמיר וינטרוב ולא לשבצו במשחקי אתמול בטורניר בשל יום הכיפורים, בחר הטניסאי הישראלי לכתוב פוסט נוקב בעמוד הפייסבוק שלו.

 

"כל השחקנים מדברים על זה כל הזמן בתחרויות ומרגישים שלא עושים כלום בנדון. פשוט רוכבים על הגב שלנו ומנצלים אותנו. הכל מתחיל מזה ששחקן באיזור ה-130 בעולם מסיים את השנה בלא רווח או לא הפסד הוא יוצא מאושר. איך כזה דבר בספורט כזה גדול יכול להיות הגיוני ויכול לעבור על הדעת? השחקנים שמחוץ ל-100 הראשונים בעולם פינים שאפשר להקריב אותם בשביל השחקנים המדורגים למעלה. בשביל האנשים למעלה אנחנו לא חשובים או לא כלום. קחו בכל ספורט גדול, כדורגל כדורסל בייסבול, לא משנה איזה, את מספר 300 בתוך הספורט הזה ותראו כמה הוא מרוויח לעומת טניסאי".

 

"או שתהיה עשיר או שתשיג ספונסר". וינטרוב (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"או שתהיה עשיר או שתשיג ספונסר". וינטרוב(צילום: אורן אהרוני)

 

וינטרוב המשיך: "כמה מסי ורונאלדו יש בעולם? לברון וסטיב קארי, כמה כאלו כבר יש? מגיע להם כל שקל שהם מרוויחים ללא ספק, אבל לבלם של של ברצלונה, ריאל, סאות'המפטון או כל קבוצה אחרת

שאנחנו לא יודעים את שמו לא מגיע להרוויח? מגיע וגם מרוויחים בכבוד! לא רק שבטניס אין לך חוזה כמו כל ספורט אחר, שאם אתה פצוע או אתה לא משחק יש לך משכורת, הטיסות עליך. תלוי באיזה תחרות אתה משחק. גם המלון עליך, האוכל והכל עליך. שחקן טניס זה הפסד כספי, נקודה. אם אתה לא טופ 100 אתה מפסיד. לא משנה איך יגלגלו את זה וכמה זוהר ינסו לצבוע את הטניס, הכל בולשיט.

 

"יש רק 64 תחרויות ATP בשנה, למה לעשות רק ארבעה גראנד סלאמים בשנה? אני בטוח שסין תהיה מוכנה לעשות את החמישי ועוד מדינות יהיו מוכנות לעשות עוד. בכל תחרות ATP 250, כשרואים את נדאל, ג'וקוביץ', פדרר או מארי לוקחים שם פרס ראשון באיזור ה100,000 דולר, אבל הם מקבלים עד מיליון דולר רק לבוא. הזוי! אנחנו השחקנים צריכים לעשות איגוד, אבל גם זה לא אפשרי כי כל שחקן הוא ממדינה אחרת וגם אם שחקן גדול יכנס לאיגוד ונעשה שביתת שחקנים והאיגוד שלו יגיד לו שהוא לא משלם לא יותר, או לא עוזר לו, איך הם יכנסו לשביתה כזאת?"

 

וינטרוב המשיך: "מי שרוצה לשחק טניס - או שתבוא ממשפחה עשירה או שיהיה לך ספונסר, או שתדע שאתה הולך, סביר להניח, להפסיד את התחתונים שלך. בטניס, כן כן. תשבו כשאני הולך לומר את המספר הבא, אנחנו מקבלים פחות מ-15 אחוז מכל ההכנסות של הספורט, איפה נשמע דבר כזה? מראים את הנתונים של השחקנים הגדולים. הם יותר טובים ממני. אני לא אהיה לא נדאל ולא פדרר, אבל כמה כמוהם כבר יש? הם יחידי סגולה ואנחנו, שאר השחקנים, פשוט כלי קטן שאפשר לנצל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אמיר וינטרוב
צילום: אורן אהרוני
מומלצים