שתף קטע נבחר

ניסה למנוע התרסקות: "המדריך נאבק בירדני"

התאבדות או טרור? מחקירת התרסקות מטוס הפייפר בקונטיקט עולה כי מדריך הטיסה התעמת עם הטייס המתלמד באוויר וניסה לקחת את השליטה על המטוס - אך לשווא

 

 

 

עימות לפני ההתרסקות: ה-FBI אמנם חוקר אם התרסקות המטוס הקל בקונטיקט היא פעולת טרור, אבל במקביל גם נבדקת האפשרות שהטייס המתלמד שריסק את הפייפר בקונטיקט התכוון להתאבד - ולא לבצע הרג המוני. בחקירה התברר כי מדריך הטיסה נלחם כדי לקחת את השליטה על המטוס, אך לשווא.

 

ב"פוקס ניוז" פורסם כי ממצאים ראשוניים מחקירת ההתרסקות שבה נהרג האזרח הירדני פיראס פרייטאח ונפצע מדריך הטיסה אדריאן פרבאלה עולה כי "פעולה מכוונת" היא שגרמה לכך. עם זאת, גורם אמריקני רשמי ציין לסוכנות הידיעות AP כי קיימת אפשרות שההתרסקות הייתה פעולת התאבדות, ושפרייטאח "היה ממורמר בעת שלמד טיסה".

הירדני שנהרג. עדיין לא ברור אם מדובר בטרור ()
הירדני שנהרג. עדיין לא ברור אם מדובר בטרור

כדור אש בקונטיקט ()
כדור אש בקונטיקט
בחקירה התברר כי השניים התווכחו במהלך הטיסה, אחרי שפרייטאח אמר למדריך כי הוא לא מעוניין יותר להטיס את המטוס. פרבאלה נאבק כדי לקחת את השליטה על הפייפר, שיש לו שתי מערכות שליטה, ואז הירדני החל לפתע לטוס באופן לא יציב. הטייס המנוסה לא הצליח למנוע את הצניחה המהירה בגובה, והמטוס התרסק ברחוב הומה אדם באיסט הרטפורד, לא הרחק משדה תעופה. 

 

לפי ראש העיר איסט הרטפורד, מדריך הטיסה שנפצע קשה בהתרסקות הצליח למרות מצבו למסור לחוקרים כי ההתרסקות לא נבעה מתאונה. עם זאת, ג'ושוע ליטווין ממשטרת איסט הרטפורד הבהיר במסיבת עיתונאים: "לא שללנו דבר עד כה, גם לא תאונה. החקירה עדיין בחיתוליה".

 

בחיפוש ראשוני בדירה שבה מתגורר אותו סטודנט ירדני לטיסה לא נמצא קשר לטרור, אבל בהמשך מסרו הרשויות כי הן חוקרות חשד לטרור. פרייטאח, ירדני בן 28, נכנס לארצות הברית לפני ארבע שנים בוויזה ללימודי תעופה, קיבל רישיון טיסה אשתקד והיה רשאי להטיס מטוסים חד-מנועיים.


 (צילום: AP, Jim Michaud) (צילום: AP, Jim Michaud)
(צילום: AP, Jim Michaud)
 

המטוס שהוא הטיס ביחד עם המדריך פגע בעמוד חשמל ובכבלי חשמל בעת שהתרסק. אריק זפאטה, שאכל ב"סאבווי" בסמוך, אמר: "משום מקום מטוס התרסק על עמוד החשמל. חתיכות עפו לכל מקום. זה היה מפחיד, זה היה מרעיד, זה היה משוגע. אף פעם לא ראיתי דבר כזה". עד ראייה אחר סיפר: "המטוס נפל, ואז התפורר לחתיכות".

 

שני בני אדם ברכב מסחרי, שהיו קרובים לפגיעה במטוס שהתרסק, פונו לבית החולים במצב קל. "זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע, היה לנו מזל גדול", אמרו בקונטיקט לאחר ההתרסקות. כמה מחבריו של הירדני שנהרג כתבו בפייסבוק כי הם "סולחים לו" אחרי ההתרסקות. "שאלוהים ירחם עליו וימחל לו", כתב אחד מהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים