שתף קטע נבחר

אימה מתועדת: כריש חדר לכלוב צלילה

10 מיליון כבר צפו: מינג צ'אן רצה לצלם כריש מקרוב במכסיקו - אבל העמלץ הלבן חדר לכלוב שבו היה. צפו ברגעי האימה

 

 

בכלוב עם כריש: צולל סיפר כיצד צלילה חוויתית עם כרישים הפכה לאירוע מבעית במיוחד - והסרטון שבו הוא נראה שורד הגיע לכותרות עיתוני העולם. 10 מיליון איש כבר ראו את הכריש חודר לכלוב שבו היה מינג צ'אן, שבאורח פלא מצליח להישאר בחיים. צפו גם אתם.

 

צ'אן צלל באי גוואדלופ במכסיקו, כשכריש ממין עמלץ לבן הצליח לחדור ולהיכנס לכלוב הצלילה שלו. ללא התרעה מוקדמת מצא עצמו הצולל בכלוב קטנטן עם טורף ימי מסוכן במיוחד. אחרי ששרד, הוא סיפר איך הצליח להימנע מלהפוך לארוחת הצהריים של הכריש. "הרגשתי שהוא בפאניקה, וחשבתי 'היי, אתה לא רוצה להיכנס לכלוב איתי", אמר ל"טודיי שואו". "לא היה לי זמן לפחד, ואז מצאתי את עצמי מחוץ לכלוב".

אימה מתועדת ()
אימה מתועדת

הכריש מדמם בכלוב (צילום: youtube) (צילום: youtube)
הכריש מדמם בכלוב(צילום: youtube)

למרבה הזוועה, צ'אן ראה לאחר מכן עוד שני כרישים במרחק קרוב מאוד לרגליו. בלי שהייתה לו שנייה לחשוב הוא שחה בחזרה לכלוב. "ראיתי שאין שום דבר בתוך הכלוב, ואז זחלתי בחזרה לקרקע", שחזר את רגעי האימה. לאחר שובו לספינה, אפשר לשמוע את אנחות הרווחה הן של צ'אן והן של הצוות. אבל למרות שכמעט מצא את מותו, הצולל אמר כי הוא מקווה שוב לחזור ולצפות בכרישים מקרוב, בשטח שלהם.

 

הסרטון מתחיל כשעמלץ לבן עולה אל מעל פני המים במטרה לטרוף את הפיתיון - דג טונה - שנועד למשוך את הכרישים אל קרבת הכלוב, כך שהצולל יוכל לצלם אותם מטווח קצר. אבל שבריר שנייה לאחר מכן המים בכלוב מתחילים לעלות, ומתברר כי אותו כריש, שאורכו שלושה מטרים, הצליח באופן לא ברור לחדור אל הכלוב שאמור להיות מוגן ובטוח.

 

הכריש יצא מהכלוב תוך שניות ונראה מדמם בצדו השמאלי, ככל הנראה לאחר שנפצע בעת שנכנס לכלוב הצלילה. הוא נעלם במהירות בים הפתוח, בזמן שהצוות ההמום על הספינה תופס את הראש ותוהה אם היה אדם בתוך הכלוב שנפרץ. מרגע ההבנה שאכן היה שם צולל עוברות כמה שניות מתוחות מאוד - עד שאותו צ'אן מופיע עם מצלמתו. "אני בסדר", הוא אומר, והשאר מוחאים כפיים ומריעים. רגעי האימה הונצחו על ידי אב מקליפורניה: "חשבתי שאני מצלם מישהו מת. לא האמנתי שהוא פשוט יצא מזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכריש, לאחר חדירתו לכלוב הצלילה
מומלצים