שתף קטע נבחר

באמצע נאום: חברת פרלמנט הניקה את בתה

אונור קונראוסדויטר הייתה באמצע הנקת בתה כשנקראה להגן על חוק שיזמה בפרלמנט באיסלנד. היא לא היססה ועלתה לדוכן הנואמים כדי להסביר את החוק תוך שהיא ממשיכה להניק את בתה: "זה היה המעשה הכי טבעי"

 

לא מראה שרואים כל יום: הפרלמנט באיסלנד דן השבוע בהצעת חוק של חברת הפרלמנט אונור קונראוסדויטר. באמצע הדיון נקראה הפרלמנטרית באופן לא צפוי בעת שהניקה את בתה. קונראוסדויטר עלתה לדוכן הנואמים והחלה להשיב על שאלות והמשיכה להניק את בתה הקטנה.

נואמת ומניקה. קונראוסדויטר ()
נואמת ומניקה. קונראוסדויטר

"הבת שלי הייתה רעבה ולא הייתי אמורה לנאום, אז התחלתי להאכיל אותה", סיפרה חברת הפרלמנט. "אז התבקשתי לעלות לבמה כדי לענות על שאלות. היו לי שתי אפשרויות: או להפסיק את ההנקה ולהשאיר את הבת שלי בוכה בידיים של חבר פרלמנט אחר או להביא אותה איתי. בחרתי באפשרות שהייתה מפריעה פחות להמשך הדיון".

 

במשך דקה שלמה המשיכה קונראוסדויטר, מבלי שהיא מוסחת כלל להשיב לשאלות במסגרת חוק שהגישה על מדיניות ההגירה במדינה. "זה המעשה הכי טבעי", אמרה חברת הפרלמנט. "יש עבודה לעשות ואתה צריך להמשיך כרגיל בכל מצב.

 

מספר הנשים בפרלמנט האיסלנדי עומד על 41 אחוזים. זהו לא נתון מפתיע לאור העובדה שכבר שבע שנים ברציפות מחזיקה איסלנד במקום הראשון במחקר המדינות שבהן הכי טוב עבור נשים לחיות בהן. לשם ההשוואה, 15 אחוזים מהפרלמנט בספרד הם נשים ובישראל עומד מספר הנשים על כ-28 אחוזים, 33 נשים.


פורסם לראשונה 16/10/2016 22:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קונראוסדויטר נואמת ומניקה
מומלצים