שתף קטע נבחר

נפגשו אחרי 16 שנה: "לא אשכח את העיניים"

לפני 16 שנה הצילה מוריה ברנס מחטיפה את הפעוטה ניקול חודקובסקי. כעת, במחסום שבו משרתת ניקול בשטחים ובו נתקלת מוריה כמעט בכל יום, הן נפגשו: "אני הצלתי אותה אז, היא שומרת עליי היום"

 

 

שתי נשים שהגורל הפגיש ביניהן לפני שנים רבות בנסיבות עגומות, זכו לאחרונה להיפגש שוב: בשנת 2000, כאשר ניקול חודקובסקי בת ה-3 טיילה עם אמה בקניון בבאר שבע, אבד ביניהן הקשר לפתע. בעודה משוטטת בקניון נתקלה ניקול באישה מעורערת בנפשה, וזו אחזה בידה והובילה אותה בכוח לאוטובוס לתל אביב. כשהגיעו לשם ביקשה החוטפת נדבה מעוברי אורח. אחת מהן הייתה מוריה ברנס (35), אז חיילת. מוריה, היום אם לילדים, משחזרת: "האישה טענה שהיא האחות של הפעוטה ושאמא שלהן מחכה למטה. משהו הטריד אותי. אמרתי שאתן לה כסף אבל שקודם אני רוצה לראות את האמא. החוטפת החליטה לוותר אבל התעקשתי - ואז היא הרימה את הילדה והתחילה לרוץ איתה. רצתי אחריה, צעקתי 'חטיפה!', ואז היא שמטה את הילדה". מאז לא נפגשו ניקול ומוריה.

 

ניקול גדלה, התגייסה לצבא והיא משרתת כלוחמת ביחידת המעברים של המשטרה הצבאית. באחרונה סיפרה לחבריה בצבא שהיא רוצה לפגוש את האישה שהצילה אותה. בצה"ל נרתמו לסייע, איתרו את מוריה, והתברר שהיא גרה קרוב למחסום שבו משרתת מוריה, ומן הסתם עברה בו כמה פעמים אל מול עיניה בלי שהשתיים היו מודעות לקשר המיוחד ביניהן. הצבא אירגן ביניהן מפגש מתואם  במחסום. כשמוריה הגיעה היא ראתה כי הפעוטה שהצילה היא כבר חיילת בדרגת רב"ט. השתיים התחבקו, וההתרגשות הייתה עצומה.

 

"מוריה הצילה את חיי. מי יודע מה היה קורה אם לא הייתה נתקלת בי", אמרה ניקול. ומוריה ענתה: "וואו, את העיניים האלה אני לא אשכח. העיניים שבכו אז על ידיה של החוטפת. אני הצלתי את ניקול אז, והיא שומרת עליי היום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
פגישה מרגשת במחסום
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים