שתף קטע נבחר

הקובייה שלא עושה כלום גייסה 6.3 מיליון דולר

האחים מת'יו ומארק מקלאכלן רצו לגייס 15 אלף דולר עבור פיתוח קובייה עם כפתורים שאפשר להשתעשע איתם. אבל המוצר הפך ללהיט ברשת. רוצים לקנות? המחיר: 19 דולר, הדד ליין: הלילה, קצת אחרי חצות

הלילה (יום ה') לאחר חצות ככל הנראה תירשם היסטוריה בעולם גיוס ההמונים באינטרנט - כשההמצאה שהוכתרה הן הכי גאונית והן הכי מיותרת תסגור את פרויקט המימון שלה עם יותר מ-6.3 מיליון דולר - שזה רק קצת יותר מהמטרה המקורית שעמדה על 15 אלף דולר. מדובר ב-Fidget Cube, "קוביית עצבים" אם תרצו, שהיא מעין צעצוע שלא עושה דבר מלבד לספק כפתורים ומתגים שאפשר לשחק איתם ולהניח קצת ליצר ללחוץ ולהשתעשע עם כל חפץ קטן שמוצאים.

 

 

לא פחות מ-150 אלף תומכים פתחו את הכיס ותרמו למוצר, שיעלה 19 דולר. בכל אחד מששת צדי הקובייה אפשר למצוא משחק כלשהו לפי הקריטריונים הבאים: ללחוץ, להחליק, לסובב, להטיל, לגלגל ולנשום - כך לפי הגדרת מהנדסי המוצר. יש גלגלת שאפשר לסובב, ג'ויסטיק, כפתורים לחיצים, מתג שאפשר לכבות ולהדליק, גלגלי מנעול, כדור מתכת ושקע למישוש.

 

הרעיון כאן הוא לתת פתרון לאנשים שמחפשים איך להעביר את הזמן או להעסיק את הידיים, ועשויים לעתים לשגע את הסובבים עם לחיצות אינסופיות על עטים או טפיחות על שולחן, למשל. יזמי הפרויקט, האחים מת'יו ומארק מקלאכלן, מסבירים בסרטון באתר קיקסטארטר כי ההתעסקות עם הידיים גם יכולה לסייע לריכוז, וכי מחקרים אף הראו שהתעסקות דומה סייעה לתלמידים להתרכז במבחנים, למשל.

 

 (צילום: מתוך דף הפרויקט) (צילום: מתוך דף הפרויקט)
(צילום: מתוך דף הפרויקט)

 (צילום: מתוך דף הפרויקט) (צילום: מתוך דף הפרויקט)
(צילום: מתוך דף הפרויקט)

 

"אין באמת גבול למתי ולאיפה אפשר להשתמש ב-Fidget Cube", מציינים יזמי הפרויקט. "אפשר להשתמש בזה בזמן שמקשיבים להרצאה, בזמן שלומדים למבחן. אפשר להשתמש בזה בפגישה הבאה במשרד. אפשר להשתמש בזה על השולחן בזמן שעובדים על פרויקטים. צריכים להתמודד עם נסיעה ארוכה או לשחרר קצת לחץ? קחו את הקובייה. עושים בינג' לסדרה בנטפליקס? גם אז אתם יכולים לנצל את ה-fidget".

 

ההצלחה הענקית של הפרויקט יכולה אף להיות מוכתרת כהצלחה הגדולה ביותר בעידן גיוס ההמונים. האחים מקלאכלן סיפרו בשבוע שעבר לכלי תקשורת בארה"ב שהמשלוחים הראשונים של המוצר יחלו עוד בשנה הנוכחית. הם הוסיפו כי גם המשלוחים שיועדו למרס 2017 ככל הנראה יוקדמו.

 

אם תרצו לרכוש אחד בעצמכם, ויש לכם כמה שעות בודדות (עד 1:00 בלילה שעון ישראל) להצליח לעשות את זה, תצטרכו להיפרד מ-19 דולרים עבור המוצר ו-19 דולרים נוספים עבור המשלוח לישראל. אם תקנו חמש קוביות בבת אחת - תחסכו את דמי המשלוח.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך דף הפרויקט
הקובייה
צילום: מתוך דף הפרויקט
מומלצים