שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עצרת בעמונה: "יצטרכו לגרור אותנו מהבתים"
  אלפים השתתפו בעצרת מחאה ביישוב שאמור להתפנות בעוד כחודשיים. הפוליטיקאים הטילו את האחריות על נתניהו: "אדוני ראש הממשלה, אתה צריך להחליט אם אתה בצד של המטורללים מהשמאל הקיצוני או בצד השפוי"

   

  הצעדה מעפרה לעמונה, היום    (צילום: עפר מאיר)

  הצעדה מעפרה לעמונה, היום    (צילום: עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מוחים ברקע הפינוי המתקרב ושולחים את חצי הביקורת לעברו של ראש הממשלה: בעמונה שבבנימין נערכה היום (ה') עצרת תמיכה ביישוב שאמור להתפנות לפי החלטת בג"ץ בעוד כחודשיים. אלפי בני אדם השתתפו בעצרת לצד חברי כנסת מהבית היהודי והליכוד.

   

  "אנחנו ניאבק פה על הבית ויצטרכו לגרור אותנו מהבתים אם חלילה ניגרר לפינוי, זה לא יעבור בשקט", אמר יו"ר מטה המאבק של עמונה אביחי בוארון. עצרת דומה תתקיים בהמשך ביישוב הסמוך עפרה.

  משתתפי העצרת בעמונה. "זה לא יעבור בשקט" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  משתתפי העצרת בעמונה. "זה לא יעבור בשקט"(צילום: אוהד צויגנברג)

   (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

  העצרת התקיימה ברקע המהלך של הדרג המדיני לבקש מבג"ץ לדחות את ביצוע פסק הדין. במקביל נאבקים ביישוב על קידום פתרון "נכסי נפקדים" שסיכוייו קלושים ועל קידום "חוק ההסדרה", שצפוי להיתקל בקשיים רבים מפני שאינו עומד במבחן משפטי.

   

  "אנחנו קוראים לביצוע 'חוק ההסדרה'", אמר בוארון, "זה הדבר היחיד שיכול להציל כעת את עמונה ואת ההתיישבות בכלל. אנחנו נמצאים בממשלת ימין, והשרים שקד, בנט, ליברמן וכמובן ראש הממשלה נתניהו צריכים להביא לפתרון עבור ההתיישבות ביהודה ושומרון".

  "אחרי שנתנו את השטח קיבלנו מנהרות וטילים" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  "אחרי שנתנו את השטח קיבלנו מנהרות וטילים"(צילום: אוהד צויגנברג)

   (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

  רחל ערקי, מהמושב בני ראם שבשפלה, השתתפה במפגן התמיכה בעמונה. לדבריה, "באתי לכאן לחזק את ידיהם של עם ישראל ותושבי עמונה. אנחנו קוראים לממשלה להסדיר את היישוב, ראינו מה קרה בגוש קטיף, אחרי שנתנו את השטח קיבלנו מנהרות וטילים. נשפך פה דם יקר, חייבים לשמור על ארץ ישראל השלמה".

   

  ראש מועצת יש"ע, אבי רואה, אמר בנאומו בעצרת: "אנחנו מעבירים מסר לנתניהו, עתיד ההתיישבות בידך, אל תגלגל את זה לארצות הברית ולשאר הקהילה הבינלאומית. הפינוי הזה הוא אירוע מתגלגל ומהווה פינוי חדש באמצעות הערכאות המשפטיות. ישנם ביו"ש יותר מ-3,000 בתים באותו מצב כמו בעפרה. ראש הממשלה, תקפיד להגיד 'אני לא מפנה שום בית עד שיימצא פתרון'".

   

  סמוטריץ': "המתנה לאובמה - יישובים חדשים" 

  ראש מועצת קדומים, חננאל דורני, אמר: "מדובר בטרור לאומי ומשפטי, הם לא יכולים לנו בקלפי אז הם פונים לערכאות משפטיות". ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמר: "הודענו לראש הממשלה שאם עד מושב הכנסת הבא אין את פתרון 'נכסי הנפקדים', אנחנו הולכים על 'חוק ההסדרה' בכל הכוח. הדיון צריך להיות האם בהתיישבות בונים יישוב חדש, 12 שנה לא בנינו יישוב. המתנה שלנו לאובמה היא יישובים חדשים, וזה מה שצריך להכין גם למי שייכנס לבית הלבן".

   

  גם ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, התייחס לנושאים הפוליטיים שנקשרים לפינוי. לדבריו, "בכל מקום בעולם, אחרי שמוכיחים בעלות מפצים. רק המתנחלים בתחתית שרשרת המזון. זה הגיוני לעקור יישוב פורח של 20 שנה? לא ניתן שזה יקרה. אנחנו אומרים לכל הצבועים והיועמ"שים למיניהם: אל תטעו. אדוני ראש הממשלה, אתה צריך להחליט אם אתה בצד של המטורללים מהשמאל הקיצוני או בצד השפוי. נגמר העידן של המתנחל הפראייר".

   

  השר אורי אריאל מהבית היהודי אמר בעצרת: "צריך לומר שמי מאומות העולם שמנסה להסביר שאין לנו קשר להר הבית ומי שהיה איתי בברכת כהנים יכול להבין מה הקשר בין ישראל להר הבית. ראש הממשלה, המפתח ליישוב בעמונה הוא בידך, אנחנו מבקשים וגם תובעים שאתה תשתמש במפתח הזה ותמשיך את תנופת ההתיישבות. אנחנו נדרוש בתחילת מושב הכנסת: או פתרון של הממשלה או פתרון שהולכים ל'חוק ההסדרה'. כל השאר זה בזבוז זמן".

   

  סגן שר הביטחון אלי בן דהן: "היינו פה בערב יום הכיפורים ואמרנו לתושבי עמונה: אנחנו מתחייבים להסדיר את ההתיישבות היהודית, ואם לא תהיה הסדרה - לא תהיה ממשלה. אנחנו מפה קוראים לראש הממשלה: האחריות מוטלת עליך. אנחנו מצפים ממך להביא את הפתרונות כדי להסדיר את ההתיישבות ביהודה ושומרון ובכללה את עמונה. אנחנו לא נוותר, ואם זה לא יקרה - בתחילת מושב הכנסת נביא בעצמנו את חוק ההסדרה. בלי הסדרה לא תהיה ממשלה".

   

  מהליכוד נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו מוביל בקור רוח ובאחריות מאמץ מושכל לפתרון בעיית עמונה וספיחיה יחד עם שר הביטחון, שרת המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה. חבל שיש מי שלא עומדים בלחצים, ובמקום להתגייס למאמץ האמיתי מעדיפים לעסוק בניגוח פוליטי חסר בסיס וחסר אחריות שרק מזיק לפתרון בעיית עמונה ולהתיישבות בכלל. ראש הממשלה ימשיך לפעול בקור רוח ובאחריות כדי לפתור את בעיית עמונה ומוטב שגם הנלחצים למיניהם ינהגו כמוהו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  משתתפי העצרת בעמונה
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים