שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תיאטרון אחר: הוכרזו הזוכים בפסטיבל עכו

  ג'ורג' איברהים זכה בפרס המבצע על השתתפותו בהצגה "פלסטין, שנת אפס", ובפרס הצגת השנה זכו "שרבר" - יצירתו של רן בכור, ו"הסתכלות 1976" של פיראס רובי ודויד מעיין

  פסטיבל עכו ה-37 ננעל הערב (ה'), ובמסגרתו הוענקו פרסים לשתי הצגות וליוצר אחד, וכן פרס על תיאטרון הרחוב והיצירה במרחב הציבורי. פרס למבצע על הופעה יוצאת דופן בסך 2000 שקלים הוענק לשחקן ג'ורג' איברהים על הופעתו בהצגה "פלסטין, שנת אפס" שכתבה עינת ויצמן. פרס הצגת השנה בסך 7000 שקלים הוענק לשתי הצגות - "שרבר", יצירתו של רן בכור, ו"הסתכלות - 1976" של פיראס רובי ודויד מעיין.

  מתוך "חיתוך.דיבור" (צילום: יוהאן שגב) (צילום: יוהאן שגב)
  מתוך "חיתוך.דיבור"(צילום: יוהאן שגב)

  חבר השופטים, בראשותה של הבמאית והיוצרת רות קנר, נימק את בחירת השחקן ג'ורג' איברהים כזוכה בפרס המבצע ב"נוכחות בימתית עמוקה עשויה שכבות שכבות של שחקן שמביא איתו סיפור חיים, שכל הווייתו הבימתית משקפת ארכיאולוגיה של עולם תיאטרון מקומי. בצניעות, כנות, ישירות, בעידון רב, בעוצמה ובמבט ישיר הוא מספר את הסיפור שלו ושל שותפיו ליצירה, ואי אפשר שלא להקשיב להם". כזכור, ההצגה בה השתתף איברהים, "פלסטין, שנת אפס", עלתה לאחרונה לתודעה הציבורית כשהשרה מירי רגב איימה לפסול את השתתפותה בפסטיבל בשל עיסוקה בהריסת בתי מחבלים. בסופו של עניין ההצגה התקיימה כמתוכנן.

  "הסתכלות - 1976" (צילום: גילה גלעד) (צילום: גילה גלעד)
  "הסתכלות - 1976"(צילום: גילה גלעד)

  את היצירה "שרבר", המתעדת טיפול פסיכיאטרי של שופט גרמני שהשתגע ופיתח תיאוריה דתית מוזרה, נימקו השופטים כ"הצגה ייחודית באופן יוצא דופן, שחושפת יוצר צעיר שעבד באופן מעורר השתאות יחד עם צוות של מבצעים שותפים, אשר יצרו שפה תיאטרונית מובהקת, חסרת רחמים. עבודה מטלטלת, חכמה ומאתגרת שעוסקת במשטר הגוף, במישטור החברה, בטוטליטריות של החברה, במחיקת החמלה, וגם בטוטליטריות של מעשה האמנות".

   

  ג'ורג' איברהים ב"פלסטין, שנת אפס" (צילום: יוהאן שגב) (צילום: יוהאן שגב)
  ג'ורג' איברהים ב"פלסטין, שנת אפס"(צילום: יוהאן שגב)

  את ההצגה "הסתכלות - 1976", בהשראת סרטו של ג׳אד נאמן "הסתכלות על עכו", נימקו השופטים כ"עבודה מעוררת השראה, אשר דרך פירוק של תבניות דיבור חושפת מנגנונים של דיכוי, הזנחה, אפליה, וכפייה. יצירתם המשותפת של שני יוצרים ותיקים ומרתקים, מבוצעת על ידי אנסמבל של פרפורמריות נפלאות, ומייצרת דיסוננס בלתי נשכח בין תכנים של מציאות דכאנית מתמשכת ומטרידה לבין תנופת ביצוע משוחררת של חדווה קרנבלית חתרנית".

   

  פרס מטעם פסטיבל ישראל - זוג כרטיסי כניסה לכל מופעי פסטיבל 2017, הוענק לזוג היוצרים סתיו מרין ונטע וינר על יצירתם "חיתוך.דיבור". בפרס מופע הרחוב הטוב ביותר זכתה "טקטיקה של פיזור" – יצירתם של אור מרין ואורן נחום בשיתוף סטודנטים, והעבודה "כולי דת גזע ומין" של רן בן דרור בביצוע משה שכטר אבשלום ורן בן דרור, זכתה בציון לשבח.

   

  "שרבר" (צילום: יוהאן שגב) (צילום: יוהאן שגב)
  "שרבר"(צילום: יוהאן שגב)

  פסטיבל עכו 2016 מופק ומנוהל על ידי עיריית עכו, ועל ניהולו האמנותי הופקד השנה אבי גיבסון בר-אל. הפסטיבל הקיף השנה במשך ארבעה ימים למעלה מ-500 הרמות מסך, בהם השתתפו כ-400 אמנים מרחבי הארץ והעולם בהצגות תיאטרון בבכורה, תיאטרון רחוב, מחול, מיצגים, מופעי מוזיקה, יריד אמנויות ופאנלים חברתיים-תרבותיים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוהאן שגב
  ג'ורג' איברהים ב"פלסטין, שנת אפס"
  צילום: יוהאן שגב
  לאתר ההטבות
  מומלצים