שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התרסקות ה-F-16: "הצוות פעל לפי ההנחיות"
  משפחתו של רס"ן אוהד כהן נוב, שנהרג בהתרסקות מטוס הקרב לפני כשבועיים, קיבלה לידיה את דו"ח הביניים של התחקיר הצבאי שנערך בחיל האוויר. לפי הדו"ח, כהן נוב ז"ל והנווט ששרד "פעלו לפי ההנחיות המקצועיות המוגדרות"

   

  הלווייתו של רס"ן כהן נוב ז"ל    (צילום: ירון ברנר)

  הלווייתו של רס"ן כהן נוב ז"ל    (צילום: ירון ברנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "הצוות פעל לפי ההנחיות המקצועיות המוגדרות". כך עולה מדו"ח הביניים של התחקיר הצבאי שנערך בחיל האוויר בעקבות התרסקות מטוס ה-F-16 שהוביל למותו של רס"ן אוהד כהן נוב ז"ל לפני כשבועיים בבסיס רמון של החיל.

   

  משפחתו של כהן נוב קיבלה לידיה את דו"ח הביניים, שכלל את בחינת כיווני החקירה והמלצות לפעולות מיידיות הנדרשות לאור הממצאים הראשונים. מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, הורה על פעולות מיידיות להקטנת סיכונים בפעולות חיל האוויר עד להשלמת התחקיר המלא של התאונה.

  כהן נוב התרסק בבסיס רמון בשובו מתקיפה בעזה ()
  כהן נוב התרסק בבסיס רמון בשובו מתקיפה בעזה

  האלוף אשל עם אביו של כהן נוב ( ) ( )
  האלוף אשל עם אביו של כהן נוב( )
  כהן נוב, סגן מפקד טייסת קרב בחיל האוויר, בן 34 במותו, היה נשוי ואב לילדה קטנה שציפה עם רעייתו לתינוק. הוא נהרג במהלך ניסיון נטישה של מטוסו לקראת נחיתה בבסיס רמון בנגב, בשובו מתקיפה ברצועת עזה. על פי ממצאים ראשוניים בחקירת התרסקות מטוס ה-F-16 כי כהן נוב נתקל בקשיים לקראת הנחיתה בחזרה מתקיפה בעזה, ולכן החליט לבצע סיבוב נוסף מעל הבסיס. אלא שגם בניסיון השני חזר הקושי, ורס"ן כהן נוב החליט על נטישת המטוס.

   

  בהתאם לנוהל ולאופן הפעולה הטבעי של מערכת הפליטה, הנווט נטש ראשון, שכן פליטה של הטייס ראשון תבעיר את מושב הנווט. נטישת הטייס הייתה אמורה להגיע חלקיקי שניות לאחר מכן, אבל כהן נוב לא הספיק להשלים את הנטישה, וברגע הקריטי המטוס התרסק והחל לבעור.

   

  המטוס הגיע לנחיתה ככל הנראה במצב "א-סימטרי", שבמסגרתו צד אחד שוקל יותר מאשר הצד השני בשל חימוש שנשאר על הכנף. כמו כן נבדק אם הייתה תקלה במערכת הפליטה של הטייס. לאחר התאונה הקשה ביקר האלוף אשל את בני משפחתו של כהן נוב ואמר להורים השכולים כי "חיל-האוויר יעשה הכול כדי להבין מה קרה ואיך קרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים