שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבוקר ייגזר דינו של משה פרץ שהודה בעבירות מס
  רשות המסים דורשת מאסר בפועל לזמר שהעלים מס של מיליון שקל מהופעות ו-140 אלף שקלים מע"מ. סנגוריו מבקשים ביטול הרשעה או עונש ללא מאסר

   

  משה פרץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  משה פרץ(צילום: מוטי קמחי)
  בית משפט השלום ברמלה יגזור היום (יום ג') את דינו של הזמר משה פרץ שהורשע בעבירות מס. רשות המסים מבקשת לגזור עליו עונש מאסר בפועל של עד שנתיים. מנגד, הסנגורים מקווים לביטול ההרשעה, או לחלופין הטלת עונש שאינו מאסר בפועל.

   

  פרץ הורשע במרס האחרון במסגרת עסקת טיעון בהעלמת מס של מיליון שקל מהופעותיו ועוד 140 אלף שקל תשלומי מע"מ. בשירות המבחן המליצו להמיר את ההרשעה ב-500 שעות עבודות לתועלת הציבור, אבל המדינה טענה מנגד כי לא מתקיימות נסיבות חריגות שמצדיקות את סיום המשפט ללא הרשעה.

   

  בשלב הטיעונים לעונש ביקש פרץ התחשבות מהשופט הישאם אבו שחדאה: "אני מבקש לעשות את השעות הללו ללא הרשעה. לתרום לחברה, להמשיך בחיים ולעזור לילדים. אני לא רוצה שיחשבו שעכשיו אני עבריין. הייתי ילד רעב. פגשתי את אמנון (זינדני, אמרגנו שהורשע גם הוא בפרשה ונידון לעבודות שירות, ג"מ) ועזבתי את כל חיי כדי לחיות איתו ולגדול איתו. הוא אמר שתמיד הכול בסדר, והבלבול הזה של השנתיים האלה עלה לי ביוקר. אני מתחרט על כל התקופה הזאת".

  הסנגורים אלי כהן ואפרים דמרי (צילום: מוטי קמחי, שרון סרור) (צילום: מוטי קמחי, שרון סרור)
  הסנגורים אלי כהן ואפרים דמרי(צילום: מוטי קמחי, שרון סרור)
   

  נציגת רשות המסים טענה בדיון קודם: "דיווחיו היו כוזבים ומהם עלה מחזור עסקאות נמוך ממחזור העסקאות בפועל. אלו עבירות שהעונש הקבוע בחוק הוא חמש שנות מאסר בגין כל עבירה במע"מ ושבע שנים על עבירות מס הכנסה.

  ההשמטה שביצע הנאשם הייתה מכוונת, שיטתית וממוסדת - מערכת שפעלה במודע ובמתכוון. הוא בחר לשלוח יד לקופת המדינה מתוך תאוות בצע לשמה וחמדת ממון, שעה שהרוויח הון רב ונהנה ממעמד חברתי".

   

  במסגרת ההסדר הודה פרץ שהוא העלים הכנסות מהופעותיו בהיקף של כמיליון שקל בשנים 2009-2007 ותשלומי מע"מ בסכום של 140 אלף שקל. זינדני הודה והורשע אף הוא במסגרת הסדר טיעון עם רשות המסים בעבירות אלו ונוספות. את פרץ מייצג עורך הדין אלי כהן, יחד עם עורכי הדין חובב דמרי, אפרים דמרי ואיריס טוביאן.


  פורסם לראשונה 24/10/2016 22:39

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים