שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הבימה בדרך לקריית ארבע - וברשת מוחים: "מקום נתעב"

  לראשונה בתולדותיו, יעלה התיאטרון הלאומי הצגה בקריית ארבע. ברשתות החברתיות יש מי שמוחה, וקורא לחברי הנהלת הבימה לחזור בהם מהביקור במרכז הקהילתי המקומי עם ההצגה "סיפור פשוט"

  הפקה מבית תיאטרון הבימה תעלה לראשונה בקריית ארבע. באמצע החודש הבא אמורה להגיע הצגת "סיפור פשוט" בכיכובם של יבגניה דודינה, שפי מרציאנו והילה שלו אל המועצה המקומית. ברשתות החברתיות יש גולשים זועמים הקוראים לשקול שוב את ההחלטה.

   

  יבגניה דודינה. תבקר בקריית ארבע בחודש הבא (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  יבגניה דודינה. תבקר בקריית ארבע בחודש הבא(צילום: ענת מוסברג)

  "סיפור פשוט. המרכז הקהילתי קריית ארבע חברון מבשר לנו בשמחה כי בעשירי בנובמבר יגיע תיאטרון הבימה להופיע במקום, עם ההצגה 'סיפור פשוט'", כתבה גולשת בפוסט בפייסבוק שזכה למאות לייקים ועשרות שיתופים, "וזה אכן סיפור פשוט, כי אין הרבה מקומות נתעבים מזה באזורנו. אני מציעה לשחקנים ולאנשי הצוות להגיע טיפה קודם ולסייר בפארק מאיר כהנא, הכולל גם את קברו של ברוך גולדשטיין. הכניסה לפארק נמצאת בשדרות כלב בן יפונה (בחיי!), וכך בחרה המועצה המקומית להנציח את זכרו של כהנא הקדוש, גיבור במעש, אשר נרצח על קידוש השם. נכון שמתאים?״, הוסיפה. גולשת אחרת הוסיפה: "שחקני הבימה ומנהליה - זה לא תיאטרון - זוהי המציאות - תתביישו".

   

  מתיאטרון הבימה נמסר בתגובה: "הנהלת התיאטרון דוחה בשאט נפש כל קריאה להדרת אזרחים ולהדרת יישובים ומגנה כל ניסיון לחרם תרבותי בכל מקום בו גרים אזרחי ישראל. תיאטרון הבימה הוא התיאטרון הלאומי של מדינת ישראל. ככזה הוא ימשיך להעלות תוכן אמנותי איכותי הכולל מחזאות ישראלית, יצירה מקורית, הפקות בינלאומיות ועוד. כל עניינו של התיאטרון הוא להמשיך ולספק תרבות איכותית לכלל אזרחי ישראל, כפי שעשה לאורך כל שנות קיומו, וכך ייעשה גם בעתיד. התיאטרון הלאומי הבימה ימשיך לעשות את התיאטרון הטוב ביותר בישראל, ללא משוא פנים".

   

  מהמרכז הקהילתי בקריית ארבע נמסר: "אנו מעריכים את תיאטרון הבימה על הצטרפותו לאומנים ומוסדות רבים אשר לוקחים חלק בתרבות ציונית ערכית המחוברת לכלל החברה הישראלית. קרית ארבע מברכת את מנהלי תיאטרון הבימה, כמו את כל שאר האמנים שהגיעו ויגיעו לפה מתוך ההבנה שתרבות טובה וראויה נצרכת על ידי כל העם ולא רק ע"י קומץ קטן ומסוים. קרית ארבע חברון היא ערש הקיום והתרבות של עם ישראל".

   

  שרת התרבות מירי רגב: "ההחלטה להופיע לראשונה בחברון ממחישה את היותו של התאטרון הלאומי חלוץ מרכזי בהתייחסות לכל אזרחי המדינה כשווים בזכות לתרבות. אני מחזקת את הבימה על עמידתו האיתנה כנגד הסחף של הביקורות משמאל, וצר לי כי גורמים בתוך ארצנו מתנהגים כאחרוני בריוני ארגוני ה-BDS. מכניסתי לתפקיד אני מובילה מדיניות לצדק תרבותי במסגרתה התרבות בישראל תונגש לכל אזרח כזכות בסיסית ואני שמחה לראות חזון הופך למציאות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים