שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "לא ידעתי שזוכרים את זינה בישראל"

  לוסי לולס כבר מזמן לא מגלמת את זינה הנסיכה הלוחמת, אבל דמותה ממשיכה ללוות אותה מסביב לעולם - גם עכשיו, כשהיא משחקת מרשעת קטלנית בקומדיית אימה. בראיון היא מודה שמאז ימיה כאמזונה לא הצליחה לצאת מתפקידי האקשן, ומספרת על הרגע שבו גילתה שהפכה ליקירת הקהילה הגאה בזכות היחסים עם השותפה בסדרה המיתולוגית

  באיחור אלגנטי הבליחה על מסכי הטלוויזיה בישראל הדמות הלא אלגנטית של לוסי לולס בסדרה "אש נגד כוחות הרשע". בעוד שאצלנו עלתה ב-yes העונה הראשונה רק לאחרונה, בארצות הברית היא כבר נמצאת בעיצומה של העונה השנייה - לקול צהלתם של חובבי ז'אנר האימה, וכאלה יש רבים במדינה חובבת סדרות כמו "אימה אמריקאית" ו"המתים המהלכים". אפילו ביחס אליהן "אש נגד כוחות הרשע" היא חוויה מדממת, אלימה ומזוויעה במיוחד - ובעיקר משעשעת. וללולס בת ה-49 יש חלק משמעותי בכך.

   

  השחקנית הניו זילנדית מופיעה ב"אש נגד כוחות הרשע" כרובי, דמות מסתורית שמתחילה כצ'ילבה של הגיבור אש וויליאמס (ברוס קמפבל) וחבורתו, הלוחמים ביצורים שונים ומשונים מהגיהנום - הם עושים זאת תוך כדי ניסור גופותיהם, ביתור, דקירה, ירי וכל דרך אחרת שתכריע את הזומבים, השדים והמפלצים שתוקפים אותם. בכך ממשיכה לולס את מסורת האקשן והאימה הארוכה שלה, שעברה דרך הסדרות "באטלסטאר גלקטיקה", "טרזן", "ספרטקוס", "סיילם", וכמובן - "זינה הנסיכה הלוחמת". משם בעצם הכל התחיל.

   

  לולס בתפקיד זינה. החלה כלוחמת ()
  לולס בתפקיד זינה. החלה כלוחמת
   

  "זה לא שיש לי איזו ברירה, לא כך הינדסתי את הקריירה הזאת", אומרת לולס בראיון ל-ynet שהתקיים במהלך כנס קומיק-קון האחרון בניו יורק, "אנשים חושבים שאני כמו דג חופשי במים שמחליט לעצמו לאן לשחות. כל פרויקט שאני עושה זה הדבר החדש החביב עליי. מעולם לא החלטתי שרובים ואלימות זה משהו שאני רוצה לעשות. מוזר בעיניי שאנשים מתארים לעצמם שאני בעניין של תפקידי נשים קטלניות".

   

  כך מצאה עצמה לולס בארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות, כשהיא די מוגבלת מבחינת מגוון התפקידים. האשם ככל הנראה בזינה הנסיכה הלוחמת והחרב שבה אחזה - חרב פיפיות: מצד אחד דמותה של הגיבורה הטלוויזיונית הביאה אותה מניו זילנד הרחוקה עד להוליווד, מצד שני היא קיבעה אותה כשחקנית אקשן מוצלחת שלא לוהקה לתפקידים דרמטיים.

   

  לולס (באמצע) עם משתתפי הסדרה "אש נגד כוחות הרשע" (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
  לולס (באמצע) עם משתתפי הסדרה "אש נגד כוחות הרשע" (צילום: GettyImages)
   

  זינה, למי שאינו זוכר, היא מעין אמזונה מהעולם היווני העתיק שלוחמת למען הצדק. לולס גילמה את דמותה לראשונה בסדרה "הרקולס" לצדו של קווין סורבו, וזכתה לסדרה משלה בעקבות הפופולריות של זינה בקרב הצופים. ב"זינה הנסיכה הלוחמת", שיצר הבמאי והמפיק רוברט טאפרט (לימים בעלה של לולס) יחד עם סם ריימי (מיוצרי "אש נגד כוחות הרשע"), הגיבורה נודדת ברחבי העולם בלוויית חברתה הנאמנה גבריאל (רנה או'קונור) וביחד הן מנסות למגר את הרשע בעולם.

   

  הסדרה, שעלתה ב-1995, רצה במשך שש עונות עד לירידתה משידור ב-2001. שנים רבות עברו מאז, אולם זינה עדיין זוכה לפופולריות אדירה בקרב הקהל האמריקני וברחבי העולם. לולס טוענת כי לא הייתה מודעת להערצה הגדולה לדמות מחוץ לגבולות ארצות הברית, ובמיוחד בישראל - שבה ביקרה בעבר מסתבר, עוד לפני שלוהקה לתפקיד. "באמת זוכרים אותי שם?", היא שואלת בפליאה.

   

  "העונה האחרונה של זינה הייתה לפני 16 שנה, ומאז חשבתי ששכחו ממנה", מודה לולס המופתעת, "לאחרונה הייתי באיטליה ואני חושבת שהם שידרו את העונה השלישית או הרביעית. אני רואה שזאת אני על המסך, ואנשים צופים בסדרה, והם בגילאי עשרים ושלושים. הייתי בהלם כי לא ידעתי שיש לי חיים מחוץ לבועה הקטנה שלי - אפילו לא בניו זילנד".

   

  "באפריקה ילדים מחקים את זינה" ()
  "באפריקה ילדים מחקים את זינה"
   

  ובאמת במהלך הראיון ניכר כי הגילוי שהמעריצים שומרים לזינה חסד נעורים גם כיום, מפתיע את לולס שנדמה כי שקעה בשגרת עבודה במירוץ אחר תפקידים - בסרטי אקשן כאמור. "לא תיארתי לעצמי שזוכרים אותי, ואני מאוד שמחה על כך. לא ידעתי שאני גדולה בישראל ואני כנראה חייבת לבקר שם שוב. זה די מרגש", הוא אומרת.

   

  איך את מסבירה את התהילה העולמית של הדמות?

  "יש שם נושאים אוניברסליים של אהבה ושנאה, ניצחון ואומץ - תכונות אנושיות מאוד בסיסיות. זו לא תוכנית מקומית או משהו שהוא ייחודי למקום וזמן ספציפיים. אפילו באפריקה ילדים מחקים את זינה. זה די מדהים".

   

  בניגוד לזינה, הדמות שמגלמת לולס ב"אש נגד כוחות הרשע" היא מרשעת רבת עוצמה, והפופולריות שלה גדולה - אבל בעיקר בין קהל הצופים האמריקנים חובבי הזוועות המדממות. הדמות מציגה עצמה כרובי נובי, אבל מתחת לפנים המאירות עם העיניים התכולות מסתתרת ישות חסרת רחמים ונקמנית - כל מה שאש הוא לא. היא מלווה על ידי גדודים של מפלצים, בעוד שאש בעל הזרוע הקטועה והמסור הממונע משוטט לו בליווי פאבלו (ריי סנטיאגו) וקלי (דיינה דילורנזו) הצעירים. המלחמה ביניהם היא בלתי נמנעת, אבל יש גם פתח להשלמה אינטרסנטית לפחות בין האויבים המרים.

   

  ישות מרושעת ב"אש נגד כוחות הרשע" (צילום: Starz) (צילום: Starz)
  ישות מרושעת ב"אש נגד כוחות הרשע"(צילום: Starz)
   

  "לרובי יש מסע ארוך לפניה, והיא מפתחת מה שאפשר להגדיר כנשמה", מספרת לולס, שמודה כי חשה סיפוק באימוץ האופי הזדוני של רובי, "זה היה נחמד לגלם דמות נבזית שכזאת, וזה קרה לי בעבר עם די'אנה מ'באטלסטאר גלקטיקה' (סוכנת של הרובוטים העוינים במסווה של בת אנוש). שתיהן די נוראיות ואי אפשר לבטוח בהן. אולי זה משהו שמתאים לי. בדרך כלל לאנשים יש בעיה להחליט אם אני מכשפה טובה או מכשפה רעה".

   

  מכשפה טובה או רעה? שאלה טובה. ב"זינה הנסיכה הלוחמת" שאלות הזהות היו שונות לחלוטין ונגעו בעיקר בנטיות מיניות. כך לפחות על פי מעריצים רבים בקרב הקהילה הגאה בארצות הברית. לא צריך לנתח את הסדרה יותר מדי כדי להבחין במערכת היחסים המורכבת בין זינה לגבריאל, שיכולה להתפרש כרומנטית בעיני המתבונן.

   

  לולס בקומיק-קון (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  לולס בקומיק-קון(צילום: gettyimages)
   

  לפרשנות דומה זוכה לאחרונה גם דמותה של אמזונה לוחמת אחרת מהתרבות הפופולרית - גיבורת העל וונדר-וומן מבית DC קומיקס, שהיוצר הנוכחי שלה גרג רוקה הכריז עליה כקווירית. "אז וונדר-וומן היא חד-מינית עכשיו? לא ידעתי את זה", מודה לולס כשהיא נשאלת על הביוגרפיה המעודכנת של הדמות. עם זאת, היא נזכרת שבמקרה של זינה וגבריאל, הקריאה המגדרית תמיד הייתה באוויר - גם כשהיא עצמה לא התייחסה אליה במיוחד.

   

  "היחסים הלסביים תמיד היו שם ברקע", היא מספרת, "ידענו על כך, אבל לא שמתי לב עד לפרק השמיני, כשעיתון בניו יורק הפך אותנו לסמל עבור הקהילה הגאה בעיר. זה הפתיע אותי ואת רנה, אבל לא את המפיקים שציפו שזה מה שיקרה מלכתחילה. אנחנו הבנו את זה רק לאחר מכן. וכשזה קרה, רנה ואני צחקנו, והמפיקים אמרו שזה מדליק. ואני ממש שמחה שהקהילה הגאה ראתה את הדמויות שלנו ואת הסדרה כמשהו ראוי, מה שהפך אותה למגניבה ויותר נועזת. הם היו האנשים הראשונים שאימצו את זינה לחיקם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  gettyimages
  לוסי לולס. בחורה קטלנית
  gettyimages
  לאתר ההטבות
  מומלצים