שתף קטע נבחר

יוצרים הפגינו נגד סגירת התאגיד: "עד כאן"

ראשי מפלגות הקואליציה ידונו בבוקר בחוק של דוד ביטן, כחלון מסתמן כמפתח. עשרות יוצרים הפגינו מול בית ראש הממשלה

הצעת החוק של יו"ר הקואליציה דוד ביטן לסגירת תאגיד השידור הציבורי צפויה לעלות מחר בבוקר (יום א') לדיון בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה השבועית. עם זאת, לא מתוכננת בדיון הצבעה. חלק מראשי המפלגות טרם מסרו את עמדתם הרשמית בנוגע להצעת החוק, והערב הפגינו עשרות יוצרים מול בית ראש הממשלה בירושלים בקריאה למנוע את סגירת התאגיד.

הערב בהפגנה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הערב בהפגנה(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

ההצעה שלפיה התאגיד החדש שבו הושקעו כבר מיליוני שקלים ייסגר, ורשות השידור הוותיקה תמשיך לפעול, מעוררת תסיסה גדולה בקואליציה. שר האוצר משה כחלון מתנגד לה, אולם לא ברור אם יטיל וטו על קידומה, או שיסתפק בכך שלא יתמוך בה כשתעלה להצבעה. גורמים פוליטיים ועיתונאים בתאגיד החדש, שטוענים כי יוכלו להתחיל לשדר ב-1 בינואר 2017 כפי שסוכם, רואים בכחלון את איש המפתח בסוגיה.

 

בהזדמנויות שונות מסרו יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ויו"ר ש"ס אריה דרעי כי הם תומכים בהקמת תאגיד השידור החדש ונגד סתימת פיות ופגיעה בחופש הביטוי. יחד עם זאת, נראה כי אם יחליט נתניהו לקדם את ההצעה בכל זאת, הוא יצליח לגבש סביבה רוב.

 

לפי שעה כחלון לא העלה את הנושא התקציבי בפני השרים והתנגדותו מסתכמת בעמדה עקרונית שאינה נוגעת לשיקולי התקציב. הערב פרסם השר לשעבר מטעם מפלגתו של כחלון אבי גבאי פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, ובו טען כי נתניהו באמצעות שליחו ביטן מנסה למנוע את הקמת התאגיד או לדחות את פתיחתו עד אין קץ. הוא קרא לציבור להצטרף לקריאה מימין ומשמאל לטובת דמוקרטיה ותקשורת חופשית.

 

"כחלון, מחזקים את ידך"

בהפגנה הערב השתתפו עשרות יוצרי טלוויזיה מאיגודי היוצרים השונים הניפו שלטים עם הכיתוב "עד כאן", כשמו של התאגיד הציבורי.

 

"לא ניתן לביבי להרים את ידו נגד תאגיד השידור הציבורי - עוצרים את שוד הכסף הציבורי. נגד השליטה הפוליטית באמצעי התקשורת וחיסול היצירה הישראלית", אמר אחד ממארגני ההפגנה, לירן עצמור.

 

המפגינים שלחו הודעת SMS לשר האוצר משה כחלון ובה הפצירו בו: "הרם ידך מחר נגד חוק ביטן. איגודי היוצרים עולים לירושלים לבית ראש הממשלה לחזק את ידך בעמידתך האיתנה מול הניסיון הנואל לסגור את התאגיד".

 

היוצרים - תסריטאים, מפיקים, במאים ושחקנים - התכנסו מוקדם יותר בכיכר רבין בתל אביב ושם עלו לאוטובוסים לבית ראש הממשלה. "יצירה ישראלית, תקשורת חופשית", צעקו המפגינים בטרם עלו לאוטובוסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ההפגנה הערב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים