שתף קטע נבחר

נתניהו: לפלסטינים הנהגה גרועה; הזמן עובד לטובתנו

בהרצאה באוניברסיטת תל אביב, קרא ראש הממשלהלשעבר לנקוט בצעדים "לאו דווקא צבאיים" נגד הרשות הפלסטינית, ולהתחיל את המו"מ "כשהשולחן נקי מהבנות קמפ דיוויד". על דברי אביגדור ליברמן אמר: "הוא בעל דעות משלו". נתניהו תקף את הדרך שבה יצא צה"ל מלבנון והסביר איך הוא היה עושה זאת

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, אמר אמש (ד') שכדי להיחלץ מהמצב שאליו נקלעה ישראל, יש לדרוש מהפלסטינים להפסיק את האלימות, לנקוט בצעדים "לאו דווקא צבאיים" נגד המשטר הפלסטיני, ו"לאו דווקא נגד הרחוב הפלסטיני", ולאחר-מכן להתחיל את המו"מ "כשהשולחן נקי מהבנות קמפ דייויד וטאבה".
נתניהו אמר שהעם הפלסטיני סובל מהנהגה גרועה, וכי "הזמן עובד לטובתנו מבחינה זו".
נתניהו אמר את הדברים בהרצאה שנשא במסגרת מרכז יפה למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת תל אביב, במהלכה הביע את עמדתו בענייני אקטואליה שונים. בין היתר התייחס לדבריו של חברו, ח"כ אביגדור ליברמן, שדיבר על יכולתו של צה"ל לפגוע בנקודות אסטרטגיות במצרים, באיראן ובלבנון: "ליברמן הוא אדם עצמאי ובעל דעות משלו", אמר נתניהו, "האזור שלנו רווי איום. צריך להיות זהירים במה שאומרים".
נתניהו הוסיף ואמר שחלק מערביי ישראל "רואה שישראל חלשה ומנצל זאת". הוא תקף את נכונות ממשלת ברק לדון בזכות השיבה וטען שמדובר ב"רעיון מטורף", שמשמעותו דיון על השמדת ישראל. "אף לא פליט אחד ייכנס לכאן", אמר, "אין צדק בתביעה לזכות השיבה".

נתניהו: כך הייתי מוציא את צה"ל מלבנון

נתניהו תקף את אופן יציאת צה"ל מלבנון וביקר את מהלכיו של ברק בנושא זה. לדבריו, הוא היה מאפשר לצד"ל זמן נאות להתארגנות, בונה להם עיר נפרדת בצפון ישראל, ומאפשר ללוחמים, על פי בחירתם, לחיות בלבנון, בישראל או בחו"ל. עוד אמר נתניהו שהיה נמנע "ממנוסה חפוזה", כפי שעשתה, לדבריו, ממשלת ברק, דואג לקפל את כל הציוד, המחשבים, כלי הנשק והקשר, ומכוון מאות קנים לעבר לבנון. לדבריו, הוא היה יוצא "עם תורן מורם", ולא בצורה מבזה ומשפילה, כפי שיצא צה"ל מלבנון. עוד אמר שיציאה כזאת היתה גורמת לאפקט אחר לגמרי, ולא מערערת את יכולת ההרתעה של צה"ל. לדבריו, ליציאה החפוזה מלבנון היתה השפעה על כוח ההתרעה גם מול הפלסטינים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו. הייתי יוצא בתורן מורם
צילום: רויטרס
מומלצים