שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הרוגי תאונות דרכים: זינוק מדאיג של 6% נוספים

  לאחר מספר שנים של עלייה רצופה במספר ההרוגים, 2016 מסתמנת כשנה גרועה עוד יותר, עם מספר הרוגים גבוה משמעותית מאשתקד. עלייה גם במספר התאונות הקטלניות

  מתחילת השנה ועד היום (א') נהרגו על כבישי ישראל 323 בני אדם, עלייה מדאיגה של 6% הממשיכה את מגמת ההרעה - בניגוד למקובל במדינות המערב - שהחלה לפני מספר שנים. בהמשך לדו"ח המבקר החמור שהעביר ביקורת על כל הגופים האמורים להלחם במכת תאונות הדרכים והקטל בכביש, מפרסמת הבוקר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים דו"ח שבועי ממנו עולה כי מגמת ההרעה רק מחמירה.

   

  תאונת הדרכים הקטלנית בבאר שבע (צילוםף דוברות כבאות והצלה) (צילוםף דוברות כבאות והצלה)
  תאונת הדרכים הקטלנית בבאר שבע(צילוםף דוברות כבאות והצלה)

   

  לעומת 304 בני אדם שנהרגו אשתקד, שנת שיא (356 בני אדם) במספר ההרוגים מאז נבלמה מגמת הירידה, השנה נהרגו עד היום 323 בני אדם ב-279 תאונות קטלניות (לעומת 274 אשתקד).

   

  דו"ח המבקר: כל הסיבות למחדל המוות בכבישים

   

  בקרב האוכלוסיה היהודית נרשמה עלייה של 4% במספר ההרוגים השנה (206), ואילו בקרב האוכלוסייה הערבית נרשם זינוק של 15%. גם לפי סוג דרך נרשמה הרעה, עם 118 הרוגים בתחום העירוני (הרעה של 3%) ו-205 הרוגים בתחום הבין עירוני (הרעה של 8%). יש לציין כי נתוני 2016 - בניגוד לאלה של 2015 - אינם סופיים. כך למשל נוספו השבוע 3 הרוגי תאונות שנפטרו במהלך 30 הימים לאחר התאונה בה היו מעורבים.

   

  הרוגי תאונות - שנת 2015 מול השנה הנוכחית ()
  הרוגי תאונות - שנת 2015 מול השנה הנוכחית

   

  דו"ח מבקר המדינה שהתפרסם ביום ג' (ה-1.11) הצביע על משטרת ישראל, משרד החינוך והתחבורה כמו-גם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הנמצאת תחת אחריותו, כגופים שלא הצליחו להלחם כראוי ובהתאם לתכניות העבודה במכת תאונות הדרכים.

   

  התפתחות מספר ההרוגים במהלך השנים ()
  התפתחות מספר ההרוגים במהלך השנים
   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילוםף דוברות כבאות והצלה
  התאונה הקטלנית -
  צילוםף דוברות כבאות והצלה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים