שתף קטע נבחר

בשוק ההון חרדים מטראמפ: "חשש מזעזוע בשווקים"

בעוד שבוע נדע מי יזכה בבחירות לנשיאות ארה"ב וינהיג את העולם המערבי. בזמן שסקרי דעת הקהל משתנים ללא הרף, בשוק ההון מודאגים: "יש חשש גדול מזעזוע בשווקים - לכן המסחר מתנהל בזהירות כבר עכשיו. נרוויח כסף רק עם הילרי". צפו בראיון

מתקרבים לרגע האמת. אמצעי התקשורת בארץ ובעיקר בארה"ב מדברים על סקרי דעת הקהל שמנסים לחזות את ניצחון אחד המועמדים בבחירות לנשיאות. אבל מה בעצם אומרים השווקים בכלכלה העולמית? ד"ר יעקב שיינין, מנכ"ל מודלים כלכליים. התארח באולפן ynet כדי להסביר כיצד נראים הדברים בעיניים כלכליות. צפו בראיון:

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

  

אף אחד גם לא יודע מה האג'נדה הכלכלית שלו?

"הוא לא אמר כלום, רק שהוא רוצה אמריקה חזקה, כולנו רוצים אמריקה חזקה, אבל הוא לא אמר איך הוא יעשה. יש חשש מאוד גדול שהוא בעצם יזעזע. לכן הבורסה היום לא עולה ולא יורדת, הכל כאילו ממוצע. יש כאלה שאומרים שהם בורחים, מחכים שהילרי תבוא, כי אם היא תהיה נרוויח כסף".

 

 

ובשוק ההון מודאגים: "יש חשש גדול מזעזוע בשווקים - לכן המסחר מתנהל בזהירות כבר עכשיו. נרוויח כסף רק עם הילארי".

 

 

יכול להיות שהשווקים יקרסו?

"אני לא מאמין שיקרסו, אבל יירדו. יכולה להיות ירידה מאוד גדולה" אומר ד"ר שיינין, ומנגד מסביר שבמידה וקלינטון תנצח, "זו הזדמנות, בגלל שהבורסה נמצאת ברמה שהיא נמצאת. אנשים יודעים את המדיניות של קלינטון והכיוון שהיא רוצה ללכת. יותר מזה, ארה"ב נמצאת היום במצב שהיא יצאה מהמשבר והיא לקראת צמיחה, עם 5% אבטלה, בלי אינפלציה. היא הקטינה את הגרעון שלה בתקציה המדינה מ-10% ל-3%. זאת אומרת שארה"ב עומדת מוכנה לפריצה קדימה לתקופה מאוד טובה, אם הילרי תהיה".

 

ולמרות הכל, אם טראמפ יזכה בבחירות ויהיה לנשיא ארה"ב, מה הכותרת?

"אם טראמפ נשיא ארה"ב אני חושב שכל מה שאנחנו מכירים יזדעזע. אין לדעת מה המדיניות שלו, המיעוטים נגדו, האפרו-אמריקאים נגדו, המקסיקנים נגדו, המוסלמים נגדו. לדעתי זה הולך להיות דבר שהוא לא פשוט. ברגע שממנים אותו לנשיא הוא יעשה כל מיני שטויות, יגיד ככה ויגיד אחרת. אם כי אני מוכרח להגיד שמהניסיון שלנו מה שרואים מפה לא רואים משם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים