שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המשכנתאות בספטמבר: הריבית ממשיכה לעלות
  הריבית על משכנתאות חדשות ממשיכה לעלות. על פי נתוני בנק ישראל, בחודש ספטמבר נלקחו הלוואות בסכום של 4.92 מיליארד שקל, ירידה של 11% לעומת החודש הקודם

  הריבית על משכנתאות חדשות שנלקחות - ממשיכה לעלות. גם בחודש ספטמבר נרשמה עליה בשיעור הריבית על ההלוואות בכל מסלולי ההלוואה.

   

  על פי נתוני בנק ישראל שפורסמו היום (ג'), במסלולים צמודי המדד נרשמה עליה ממוצעת בריבית מ-3.21% בחודש אוגוסט ל- 3.45% בספטמבר, לתקופה ממוצעת של 22 שנה.

   

  כך למשל במסלול צמוד המדד בריבית קבועה, חלה עליה של 2.5 עשיריות האחוז מ-3.38% ל- 3.68% בספטמבר (בהלוואות לתקופה ממוצעת של כ-18 שנה).

   

  במסלולים הלא צמודים נרשמה עליה של 2 עשיריות האחוז בממוצע בשיעור הריבית, מ- 2.87% ל-3.07%, כאשר במסלול הריבית הקבועה הלא צמודה, המהווה יותר משליש מסך ההלוואות שנלקחות, הריבית עלתה מ-4.02% ל-4.19%.

   

  מאז מאי שנה שעברה חלה עליה של עשרות אחוזים בריבית המשכנתא במסלולים השונים של ההלוואה. המשמעות הכספית היא שזוג שנוטל משכנתא ממוצעת כיום, ישלם לאורך חיי ההלוואה כמה עשרות אלפי שקלים יותר לעומת מי שלקח הלוואה דומה לפני כשנה.

   

  יש לציין כי במהלך חודש ספטמבר חלה ירידה קלה בהיקף המשכנתאות שניטלו והן הסתכמו בסכום כולל של 4.92 מיליארד שקל, סכום המבטא ירידה של 11% בהשוואה לחודש הקודם.

   

  ההערכה היא שבחודש אוקטובר, המקביל השנה לחודש תשרי, תירשם ירידה נוספת בהיקפים, וזאת בשל תקופת החגים.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המשכנתאות בספטמבר: הריבית ממשיכה לעלות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים