שתף קטע נבחר

תנועת ש"ס הוציאה "מעין קמע" לבחירת שרון

אל 400 אלף בתי אב, תומכי ש"ס, נשלחה ערכה הכוללת קלף מקופל, דומה לקמע, שעליו תמונה של הרב עובדיה יוסף, תפילה בכתב ידו וקריאה להצביע לשרון. השופט חשין אישר את הפצת הערכה

תנועת ש"ס הוציאה "מעין קמע" למען בחירתו של אריאל שרון ושלחה אותו ל-400 אלף בתי אב, המצויים במאגר התומכים של ש"ס. מדובר בערכת הסברה הכוללת קלף מקופל, שעליו תמונתו של הרב עובדיה יוסף, תפילה מיוחדת בכתב ידו, וכיתוב " תומכים בשרון - ש"ס". השופט חשין דחה עתירות שביקשו לאסור את הפצת הערכה.
התפילה, הרשומה בכתב ידו של הרב עובדיה יוסף, תוקנה בשל המצב הביטחוני בחודשים האחרונים; בין היתר נאמר בה: "יהי רצון מלפניך השם אלוהינו שתתמלא ברחמים על כל עמך ישראל ותצילנו מיד כל אויבינו ושונאינו... אנא השם שמור והגן עלינו ועל כל חיילי צבא הגנה לישראל והצילנו מכל צרה וצוקה ויגון ואנחה".
הערכה כוללת גם חוברת ההסברה, שבה נאמר שהסיבה המרכזית להצביע לשרון היא כי "אריאל שרון הבטיח דבר אחד, והוא אלמנטרי כל כך: לא לקפח, לנהוג בשוויוניות ובכבוד, לתת מה שמגיע בהגינות וביושר, לחנך ילדי ישראל לתורה ולאמונה, לתת לרוצים בכך את תרבותם שלהם, בשיעורי תורה ותרבות תורנית. בלא שנצטרך להתבזות ולהתחנן, בלא שנוקע כסחטנים, אלא כאזרחים שווים. סוף סוף יוסר קיפוח מעוות, צר עין ומרושע. הגיע הזמן לבחור בשרון". בערכה כלולה גם חוברת הלכות ומנהגים לט"ו בשבט.
גורמים בש"ס ציינו את העובדה כי לראשונה מזה שנים זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי, לא מופיע לא "בקמע" ולא בחוברת ההסברה, ולו במלה אחת. בש"ס רואים את ערכת ההסברה כפרוייקט המרכזי שלהם לקראת הבחירות, והוא צפוי להגיע עד סוף השבוע לבתי התומכים של ש"ס באמצעות הדואר, וכן באמצעות חלוקה אישית, דרך 114 מטות הבחירות של ש"ס, הפזורים ברחבי הארץ. עלות ערכת ההסברה מאות אלפי שקלים, ועלות המשלוח בדואר - עוד מאות אלפי שקלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
הרב עובדיה יוסף. "תצילנו מיד אויבינו ושונאינו"
צילום:דודו בכר
צילום גלי תיבון
הקמע החדש. בלי כדורי
צילום גלי תיבון
מומלצים