שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עסקת השותפות הסינית בהפועל ת"א: מהחשובות ביחסי ישראל-סין

  הממשלה הסינית קבעה כי שיתוף הפעולה בין האדומים לתאגיד הנדל"ן CMEC הוא בין 15 העסקאות החשובות ביותר ביחסי המדינה עם ישראל. חתימה סופית צפויה להיות בקרוב

  ממשלת סין בחרה בעסקה בין הפועל ת"א לתאגיד הנדל"ן CMEC כאחת מ-15 העסקאות המשמעותיות ביותר שנסגרו במהלך השנה הנוכחית ברמה האסטרטגית בשוק העסקי מול ישראל, זאת בשל הקשר הישר בין המדיניות הרשמית שלה למתג עצמה דרך השקעות מועדוני כדורגל בעולם כולו.

   

  העסקה תוצג כבר מחר בטקס מיוחד בחסות משרד ראש הממשלה ונציגי השלטון הסיני בבית מלון תל-אביבי. בסיומו של הליך שצפוי להתקיים לאורך כשלוש שנים, תהפוך החברה הסינית לשותפה מלאה על הבעלות במועדון.

   

  עסקה חשובה ביחסי ישראל סין (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  עסקה חשובה ביחסי ישראל סין(צילום: ראובן שוורץ)
   

   

  מדובר בכניסה ראשונית של גורם ממשלתי סיני לכדורגל הישראלי, כשמדובר בעידוד של ממשלת סין לחברות עסקיות/ממשלתיות לרכוש בעלויות על מועדוני כדורגל בעולם כולו, כפי שנעשה בתקופה האחרונה באנגליה ובאיטליה, זאת מאחר והממשל הסיני, רואה בו כפלטפורמה ליח"צ חשוב למדינת הענק.

   

  הזמנה למעמד החתימה של העסקה
  הזמנה למעמד החתימה של העסקה

   

  אחד מהדירקטורים הבכירים של התאגיד הסיני ינחת היום (ד') בארץ לקראת הצגת השלב השני בעסקה בבית מלון תל-אביבי, כשצוות המשימה המיוחד שהוקם לקידום עסקי בין המדינה (ישראל-סין) ינהל את האירוע.

   

  אמנם חברת הנדל"ן הסינית הגיעה בשלב הראשוני במטרה לבנות את האיצטדיון בבת-ים, שאישורי הבניה שלו כעת נמצאים במשרד הפנים, אולם לאחר מספר פגישות, הוחלט כי העניין לא יותנה בבניית האיצטדיון. על פי פרטי העסקה, הסינים יעבירו במהלך חמש השנים הקרובות כספונסרית של המועדון 50 מיליוני שקלים, כשבחוזה ייקבעו מועדי העברת הכספים, כשכבר עתה ברור כי תהפוך לספונסרית רשמית רק בשנה הבאה.

   

  חדשות טובות למועדון. אמיר כבירי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  חדשות טובות למועדון. אמיר כבירי(צילום: אורן אהרוני)

   

  בתוך שלוש שנים, או בתקופה קצרה, הסינים כבר יהיו שותפים כמעט מלאים, למרות שמותר יהיה להם להחזיק לכל היותר על פי הממשלה הסינית רק ב-49

  אחוזי בעלות על המועדון. אחד הסעיפים גם ידון בכניסה העתידית שלהם כחברה שתבנה את האיצטדיון, אולם לא כתנאי להמשך העסקה. פרט נוסף קובע כי אמיר כבירי יהיה בעל המניות היחיד עם הפיכתם לשותפים.

    

  בקבוצה מתכוננים לקראת המשחק באשדוד בשבת, זאת לאחר שהסדירו רק בימים האחרונים שני פרמטרים שהיוו בעיה במועדון: שירותי GPS שהופסקו לזמן קצר בשל אי תשלום, וכן נושא הארוחות החמות לשחקנים. יחד עם זאת, אנשי הצוות המקצועי והזרים עדיין לא קיבלו את משכורות ספטמבר.


  פורסם לראשונה 02/11/2016 08:40

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים