שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לאן נעלמו מסמכים מחקירת עצור ברצח דוואבשה?

  צעיר יהודי שנעצר במסגרת חקירת הרצח בדומא, ולבסוף הואשם בתקיפה של פלסטיני אחר, לא קיבל את כל חומרי החקירה בעניינו. בפרקליטות מודים כי שני מסמכים לא אותרו

  מתנחל צעיר שנעצר במסגרת חקירת רצח משפחת דוואבשה, ולבסוף הואשם לפני כשנה בתקיפת פלסטיני אחר, מתקשה לקבל את כל חומרי החקירה בעניינו. במהלך דיון בעניין שהתקיים ביום חמישי בבית המשפט המחוזי בירושלים טענה עורכת דינו כי לא כל חומרי החקירה הגיעו אליה. בתגובה הודה נציג הפרקליטות כי שניים מהמסמכים אינם נמצאים ואף הדגיש כי הוא פנה לכל הגורמים הרלוונטיים שיחפשו אותם.

   

  חוקרי שב"כ והמשטרה עצרו, כאמור, את הצעיר כחלק מחקירת הפיגוע בדומא, ומנעו ממנו מפגש עם עורך דין, אך במהלך החקירה התברר כי לצעיר היהודי אין קשר לאירוע בדומא. עם זאת, הוא מסר הודאה בנוגע לתקיפה של רועה צאן פלסטיני לפני כמה שנים באזור גבעת הבלאדים שבשילה בבנימין.

   

  רצח משפחת דוואבשה, לפני יותר משנה    (צילום: ליאור פז)

  רצח משפחת דוואבשה, לפני יותר משנה    (צילום: ליאור פז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עו"ד סינייה חריזי, שמייצגת את הנאשם מטעם ארגון חננו, טוענת כי מסמכים רבים פשוט נעלמו מהחקירה. "מאז הגשת כתב האישום שהיה לפני כמעט שנה לא קיבלתי את כל חומרי החקירה", אמרה. "יתרה מכך, הפרקליטות לא מוכנה להעביר לי את תמלול החקירות של מרשי בנוגע לאירוע בדומא בטענה שהדבר לא רלוונטי. ואני שואלת, איך חקירה שבסופה הוחלט להגיש כתב אישום נגד אדם אינה רלוונטית עבורו לניהול המשפט?"

   

  מהפרקליטות נמסר בתגובה: "התיק מתנהל בדלתיים סגורות ולכן אין בידנו לפרט לגבי פרטי התיק. יחד עם זאת נציין כי חומרי החקירה הועברו להגנה כמקובל למעט שני מסמכים שלא אותרו בתיק, כפי שנאמר גם בבית המשפט".

   

  מארגון חננו נמסר: "חלק מהמסמכים ש'נעלמו' שופכים אור על החומר שהציגו חוקרי שב"כ לבתי המשפט, חומר שהתברר למפרע כשקרי שכן עינינו הרואות שמעורבות של הנאשם באירוע דומא נשללה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים