שתף קטע נבחר

ח"כית עם הינומה, על במת הכנסת

ח"כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני עלתה פעמיים על הבמה עם הינומה, כדי לתמוך בהצעתה להחזר כספי על עריכת נישואים אזרחיים בחו"ל: "לומר I Do בארץ, ולא בחו"ל". הח"כים גיחכו, חלקם החלו לשיר - וההצעה נפלה

 

 

ח"כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני קראה לקדם את הצעת החוק שלה למתן החזר כספי בגין עריכת נישואים אזרחיים בחו"ל למי שאינם רשאים להינשא על פי החוק הדתי - ועשתה זאת באופן לא שגרתי. ח"כ סבטלובה חבשה הינומה, ובזמן שהח"כים הנוכחים צחקקו היא אמרה: "להיות 'עם חופשי בארצנו' כולל גם את הזכות להתחתן. חתונה אזרחית זו זכות טבעית". ההצעה, שהועלתה בקריאה טרומית, לא אושרה.

 

"צריך לתקן את העוול המתמשך שמדיר כל כך הרבה ישראלים וישראליות מלממש את זכותם הבסיסית להתחתן לפי רצונם", אמרה ח"כ סבטלובה במליאה, לאחר שארגנה "הפגנת כלות" מחוץ לכנסת. היא הוסיפה כי ההצעה שלה ושל ח"כ מיכל בירן "מבקשת לעגן בחוק החזר מאוצר המדינה של הוצאות זוג שהחליט להתחתן בחו"ל כולל הוצאות טיסה ומלון" - אם זוג כזה נאלץ לעשות זאת, מפאת נטייה מינית אידיאולוגית או דתית.

ח"כ סבטלובה בלבן (צילום: ערוץ הכנסת) (צילום: ערוץ הכנסת)
ח"כ סבטלובה בלבן(צילום: ערוץ הכנסת)

 (צילום: ערוץ הכנסת) (צילום: ערוץ הכנסת)
(צילום: ערוץ הכנסת)

בתגובה לצחקוקים במליאה, בהם מח"כ אורן חזן מהליכוד, אמרה חברת הכנסת: "הם צריכים להגיד בחו"ל את ה-'I Do' הזה שאתה אורן אמרת עכשיו ואתה יכול להתחתן בקלות רבה, אבל אתה מונע זאת מאזרחים אחרים. בואו לא נסתפק בחוק הזה ונתקדם לעבר מימוש זכויות טבעיות של בני אדם. בואו נסדיר בחוק את הנישואים האזרחיים שיאפשרו לכל אחד וכל אחת שחי בינינו להתחתן בקרוב בחוג המשפחה עם החברים הקרובים שלהם, כמו שאנחנו בישראל אוהבים לעשות את זה".

 

ח"כ סבטלובה, עדיין עם הינומה עליה, הבהירה כי "כל אלה שמתחתנים בחו"ל מקבלים בסופו של דבר את ההכרה מהמדינה, אבל רק אחרי שעברו את ה'וויה דולורוזה' הזו. אם המדינה לא מאפשרת נישואים לכל אזרח ישראלי, ומכריחה ישראלים רבים להינשא בחו"ל - שתישא בהוצאות".

 

כעבור כמה דקות שבה ח"כ סבטלובה לבמה, ושוב עם הינומה. ח"כים דתיים וחרדים, שמתנגדים להצעתה בחריפות, החלו בשירה כדי להגחיכה - וראש הממשלה בנימין נתניהו חייך בפה מלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
ח"כ סבטלובה וההינומה
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים