שתף קטע נבחר

הרווארד: נבחרת הכדורגל הושעתה בעקבות תיאור ספורטאיות בשמות מיניים

אוניברסיטת הרווארד השעתה את נבחרת הגברים לכדורגל מהעונה הנוכחית לאחר שעיתון הסטודנטים חשף מסורת קבוצתית: איסוף מידע על מועמדות לנבחרת הנשים על סמך תיאורים מיניים

 

שחקני כדורגל בהרווארד ()
שחקני כדורגל בהרווארד

הנהלת אוניברסיטת הרווארד היוקרתית במדינת מסצ'וסטס בארצות הברית, הודיעה על השעיית נבחרת כדורגל הגברים עד לסוף העונה בעקבות חשיפת מסורת קבוצתית: השחקנים נהגו לאתר שחקניות כדורגל לנבחרת הנשים המקומית על סמך מאפיינים מיניים.

 

במסמך בן תשעה עמודים שחשף עיתון הסטודנטים של האוניברסיטה בשבוע שעבר, פורסם כי שחקני הנבחרת ניהלו רישום של שחקניות פוטנציאליות לקבוצת הכדורגל של הרווארד, בצירוף תמונותיהן, ודירגו אותן בתיאורים מיניים.

 

מחבר המסמך היה חבר בנבחרת בשנת 2012, דאג לכנות את כל אחת מהמועמדות לקבוצה בכינוי גס ובתנוחה מינית. ב"ניו יורק פוסט" דווח כי את אחת המועמדות תיאר הכותב כ"ילדה שאוהבת לשלוט ולהיות נשלטת".

 

מנהל הפעילות הספורטיבית באוניברסיטה, רוברט סקאליז, הודיע במכתב ששלח לכל הסטודנטים הספורטאים כי עונת הכדורגל הסתיימה מבחינת נבחרת הגברים, ויחד עמה בוטלו המשחקים שנקבעו לאחריה. המנהל הסביר את החלטתו בכך ש"ההתנהגות נראית כתופעה רחבה ומקובלת בקבוצה, ונדמה כי המשיכה גם אחרי השנה שבה נכתב המסמך, כולל השנה".

 

"הנבחרת תפסיד את המשחקים שנותרו לה בעונה הנוכחית, ותיעדר מכל הזדמנות למשחק במסגרת 'ליגת הקיסוס' (התאחדות שמונה האוניברסיטאות הפרטיות בחופה המזרחי של ארה"ב), ובמסגרת התאחדות ספורט הקולג'ים הלאומי", הוסיף המנהל. נבחרת הגברים סירבה להגיב לפרסום המסמך בעיתון, אך מאמן הנבחרת בשנת 2013 מסר כי הוא "המום ונגעל" מהדברים שמיוחסים לקבוצה.

 

נשיאת האוניברסיטה, דרו פוסט, מסרה בהצהרה לסטודנטים כי היא תומכת בהחלטתו של מנהל הפעילות הספורטיבית, ואמרה: "ההחלטה לבטל עונה שלמה היא חד-משמעית ומשקפת את עמדתה של האוניברסיטה לגבי התנהגותם של חברי הקבוצה. להתנהגות מהסוג הזה אין מקום בהרווארד, והיא מנוגדת לחלוטין לערך היסוד של הקהילה שלנו שהוא כבוד הדדי".

 

לאחר חשיפת המסמך, שש מחברות נבחרת הנשים פרסמו מכתב פתוח במגזין הסטודנטים, שבו תיארו את תרבות שנאת הנשים באוניברסיטה כפי ששיקף המסמך. "יותר מהכול, אנחנו מתוסכלות שזו המציאות שנשים נתקלו בה בעבר וימשיכו להיתקל בה במהלך חייהן.

 

"אנחנו מרגישות חסרות תקווה לחלוטין, משום שהגברים שהיו צריכים להיות כמו אחים שלנו, השפילו אותנו. אנחנו מזועזעות שספורטאיות שאמורות להיות מועצמות וגאות בכישוריהן, מוקטנות באופן קבוע ומוצגות רק על סמך מראן החיצוני", כתבו השחקניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים