שתף קטע נבחר

נתניהו בירך את טראמפ: "ידיד אמת של ישראל"

הנשיא הנבחר של ארצות הברית ממשיך לקבל ברכות מרחבי העולם. ראש הממשלה: "נמשיך לחזק את הברית הייחודית"

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך בצהריים (יום ד') את הנשיא הנבחר של ארצות הברית דונלד טראמפ . "הנשיא הנבחר טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל", אמר נתניהו. "נפעל יחד כדי לקדם את הביטחון, היציבות והשלום באזורנו. ​הקשר האיתן בין ארצות הברית לישראל מבוסס על ערכים משותפים, אינטרסים משותפים וגורל משותף. ​אני בטוח שהנשיא הנבחר טראמפ ואני נמשיך לחזק את הברית הייחודית בין ישראל לארצות הברית ונביאה לגבהים חדשים".

 

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בירך את הנשיא הנבחר דונלד טראמפ בפתח ישיבת המליאה: "אני שולח בשמי ובשם כנסת ישראל ברכות לנשיא הנבחר דונלד טראמפ ולסגנו מייק פנס. יחסי ארה"ב וישראל היו מאז ומתמיד הדוקים וחמים, ואני משוכנע שכאלה הם יוסיפו להיות גם בעידן טראמפ. הצלחתך, מר טראמפ, היא גם הצלחתנו".

 

  

 

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ  (קובי גדעון, לע״מ) (קובי גדעון, לע״מ)
בנימין נתניהו ודונלד טראמפ (קובי גדעון, לע״מ)

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אמר כי תוצאות הבחירות בארצות הברית "הוכיחו שוב לעולם כולו את משמעות היותם הדמוקרטיה הגדולה בעולם. אתגרים רבים עומדים לפתחך אדוני הנשיא, מבית ובעולם כולו. ישראל, בת הברית האיתנה ביותר של ארצות הברית, עומדת לצד ידידתנו ושותפתנו בכל אתגר שיקרה בדרכנו ואין לי ספק כי הקשרים בין המדינות ימשיכו ויתחזקו גם בתקופת נשיאותו של טראמפ".

 

השר ישראל כץ בירך בפתח ישיבת ועדת הכספים של הכנסת: "מסתמן שאפשר כבר לברך את טראמפ. היחסים הטובים עם ארצות הברית ימשיכו עם כל חלקי הציבור האמריקני".  

 

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר: "הבחירות בארצות הברית הן המשך מגמה כלל-עולמית של מיאוס מאליטות שלטוניות ותיקות, ורצון בשינוי חד וברור. בחירתו של טראמפ היא המשך של צונאמי חברתי, כלכלי ושלטוני, שאנו רואים במדינות רבות והוא יוביל לשינוי גם בישראל. ארה"ב היא דמוקרטיה חזקה, והקשר העמוק והחזק בין ארה"ב לבין ישראל הוא נכס ביטחוני שעליו יש לשמור מכל משמר, גם עם הנשיא הנבחר דונלד טראמפ. זאת תקופה של שינוי בכל העולם, וכך יהיה בקרוב גם בישראל".

 

ח"כ ציפי לבני צייצה: "ברכות לנשיא ארצות הברית הנבחר, דונלד טראמפ. מאחלת לאמריקה ולעולם כולו שיממש את מה שהבטיח בנאום הניצחון - ולא בקמפיין".

 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שיגר בבוקר ברכות לנשיא האמריקני הנבחר, ואמר כי הוא "מצפה לעבוד יחד על סוגיות בינלאומיות". עוד אמר כי הדיאלוג הרוסי-אמריקני "צריך לשרת את שתי המדינות ולאפשר מציאת פתרונות לבעיות ביטחון בינלאומיות". באיראן הבהירו כי הם מצפים מטראמפ לכבד הסכמים.

 

שר החוץ האיראני, מוחמד זריף, אמר כי הוא מצפה מטראמפ, שאמר שיבטל את הסכם הגרעין עם איראן, לשמור על ההסכם, תוך כדי הבנה של המציאות הנוכחית. "יש לכבד את ההתחייבויות", אמר זריף, הנמצא כעת בבוקרשט, רומניה. סגן מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, אמר כיי הם לא חשים שינוי כתוצאה מהחלפת נשיא אמריקני כזה או אחר. לדבריו, המדיניות של ארצות הברית לא תשתנה.

 

ברשות הפלסטינית פרסמו הבוקר הודעות מנומסות לרגל זכייתו של טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב, ללא הזכרת שמו המפורש או ברכה אישית אליו. במהלך הקמפיין תקפו הפלסטינים באופן בוטה את אמירותיו של טראמפ ביחס לסכסוך הישראלי-פלסטיני. לשכתו של אבו מאזן פרסמה הבוקר הודעה שבה נאמר כי הנשיאות הפלסטינית תעבוד עם כל נשיא שייבחר על ידי העם האמריקני, על בסיס הגשמת השלום במזרח התיכון שמבוסס על פתרון שתי המדינות בגבולות 1967 כשירושלים המזרחית היא בירת פלסטין. "הגשמת יציבות ושלום באזור יגיעו באמצעות פתרון הסוגיה הפלסטינית". מאוחר יותר בירך אבו מאזן את טראמפ רשמית: "מקווה שיושג שלום בתקופת כהונתו".

 

בחמאס אמרו כי הארגון לא תולה כל תקוות בשינויים בנשיאות ארה"ב "היות והמדיניות האמריקאית כלפי הסוגיה הפלסטינית מבוססת על הנטייה לישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קובי גדעון, לע״מ
טראמפ ונתניהו
קובי גדעון, לע״מ
מומלצים