שתף קטע נבחר

טקסים בירושלים, שיעורים בבתי ספר: היום יצוין יום השנה לרצח רבין

במלאות 21 שנים לרצח יורדו לחצי התורן הדגלים במוסדות המדינה ובבסיסי צה"ל. טקסים יתקיימו בהר הרצל ובכנסת. מערכת החינוך תקיים שיעורים ופעילויות

 

יצחק רבין (צילום: יעקב סער, לע"מ) (צילום: יעקב סער, לע
יצחק רבין(צילום: יעקב סער, לע"מ)

יום הזיכרון הממלכתי ה-21 לזכר ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל יצוין היום (א') במוסדות המדינה, בצה"ל ובבתי הספר. בנוסף יתקיימו יוזמות אזרחיות שונות. על פי החוק, האירוע מצוין מדי שנה בי"ב במרחשוון, היום שבו רצח יגאל עמיר את ראש הממשלה.

 

במהלך היום יורדו לחצי התורן הדגלים במוסדות המדינה ובמחנות צה"ל. טקס האזכרה הממלכתי יתקיים ב-15:00 בהר הרצל שבירושלים במעמד בני משפחת רבין, נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, חברי כנסת ואישי ציבור.

 

ב-17:00 תקיים מליאת הכנסת ישיבה מיוחדת בהשתתפות נשיא המדינה, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת,

יו"ר האופוזיציה ושר החינוך.

 

ב-17:30 תתקיים בתל אביב, בירושלים ובחיפה "אסיפה ישראלית" - מעגלי שיח ביוזמת קואליציית "זוכרים את הרצח, נאבקים על הדמוקרטיה" של תנועות הנוער הציוניות ועמותות חברתיות, תחת קריאה ללקיחת אחריות משותפת חרף המחלוקות הקיימות בחברה.

 

מערכת החינוך תציין את יום הזיכרון במגוון פעילויות, בהן טקסים ושיח בכיתות על חופש הביטוי וגבולותיו, וגילוי אחריות על אופן הבעת הדעה. הנושא שנבחר השנה הוא "לוקחים אחריות על המילים", הרלוונטי במיוחד בעידן הדיגיטלי.

 

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט שיגר איגרת לחיילי צה"ל ובה כתב, בין היתר: "אנו מתחייבים להוסיף ולפעול על פי מורשתו של יצחק רבין ז"ל. רק אם נדע לשלב בין יכולותינו המתקדמות ובין ערכינו נוכל לממש את ייעודו של צה"ל – להגן על המדינה, להבטיח את קיומה, ואם נידרש לכך – להכריע מלחמה. זו הייתה משימתו של רבין, זו גם הבטחתנו – וזוהי משימתנו".


פורסם לראשונה 12/11/2016 21:26

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים