שתף קטע נבחר

הפוליטיקאי הישראלי שתמך פומבית בטראמפ

במטה הישראלי של הנשיא הנבחר הודו לראש מועצת שומרון יוסי דגן

מה בדיוק יעשה הנשיא הנבחר דונלד טראמפ בקשר לסכסוך הישראלי-פלסטיני עוד לא ברור, אבל ברור שבהנהגת המתנחלים מרוצים מבחירתו. גם במטה שניהל את קמפיין טראמפ בישראל מודים על העזרה ועל גיוס התמיכה בקרב אזרחי ארה"ב, וספציפית לפוליטיקאי היחיד כנראה שהביע תמיכה פומבית במועמד הרפובליקני: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

 

דגן נפגש עם יועצו של טראמפ דיוויד פרידמן ושוחח עמו על עתיד ההתיישבות כחודשיים לפני הבחירות, ושמע ממנו כי לדעתו אין כל מניעה בסיפוח יהודה ושומרון מהבחינה הדמוגרפית למדינת ישראל, וכי טראמפ הוא ידיד נאמן לישראל. לאחר הפגישה הוציא דגן הודעה הקוראת לציבור הבוחרים "לבחור בטראמפ לטובת מדינת ישראל וההתיישבות".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן (משמאל) עם יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, מארק צל (צילום: מטה טראמפ בישראל) (צילום: מטה טראמפ בישראל)
ראש מועצת שומרון יוסי דגן (משמאל) עם יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, מארק צל(צילום: מטה טראמפ בישראל)

קודם לפגישה דגן השתתף בטקס פתיחת מטה טראמפ בשומרון לצדו של ראש המפלגה הרפובליקנית בישראל מארק צל, וכן התראיין בכלי תקשורת ישראליים וזרים בנוגע לתמיכתו בטראמפ.

 

קמפיין טראמפ בישראל הוציא הודעה לאחר בחירת טראמפ לנשיא ארה"ב ולפיה "יוסי דגן הוא ממנהיגי ההתיישבות ביו"ש. שמחנו כשהוא הביע תמיכה בטראמפ, והסתייענו בתמיכה שלו לטובת גיוס מצביעים נוספים מול הקהילות השמרניות בארה"ב התומכות ביו"ש. אנחנו מאמינים שהקשר איתו יימשך".

 

דגן אישר את הדברים והוסיף: "אין לנו ספק שנשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ הוא ידיד נאמן למדינת ישראל ובוודאי להתיישבות ביו"ש. כך גם סומכים מאות מיליוני אזרחים אמריקנים הרואים חשיבות בשמירת ארץ הקודש בידי מדינת היהודים, ואינם רואים בהתיישבות ביו"ש מכשול לשלום אלא הזדמנות לשלום.

 

"לאחר שמונה שנים רעות עם ממשל אובמה - שהלחץ שהפעיל על ממשלת ישראל הביא לא רק לכך שנמנעה פתיחת גני ילדים בשומרון על פי הצורך אלא אף שנמנעה הנחת תשתיות מים ראויות לטובת התושבים - לא היה לנו אלא לעשות את המקסימום שביכולתנו כדי לעצור את ההזיה הזו. אני קורא לראש ממשלת ישראל לפעול לאלתר להסרת החסמים לבנייה ביו"ש לטובת עתיד מדינת ישראל והצדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מטה טראמפ בישראל
דגן עם יו"ר הרפובליקנים בישראל מארק צל
צילום: מטה טראמפ בישראל
מומלצים