שתף קטע נבחר

אוגוסטה ויקטוריה: התמונה הזוכה בוויקיפדיה

מתחם אוגוסטה ויקטוריה ליד ירושלים היא התמונה הזוכה בשלב הישראלי של תחרות הצילום העולמית של ויקיפדיה. עוד בין הצילומים שיתמודדו בשלב הבינלאומי: ים המלח, נהלל, מבצר נמרוד ואחרים

אוגוסטה ויקטוריה. מקום ראשון (צילום: אורי אלוני) (צילום: אורי אלוני)
אוגוסטה ויקטוריה. מקום ראשון(צילום: אורי אלוני)

"מתחם אוגוסטה ויקטוריה" היא התמונה הזוכה במקום הראשון בישראל, במסגרת תחרות הצילום הבינלאומית הגדולה בעולם, "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת". התמונה שצולמה על ידי אורי אלוני וזיכתה אותו בפרס של 4,000 שקלים, נבחרה על ידי ועדת שיפוט מקצועית מבין אלפי תמונות שהוגשו בארץ במהלך החודש שעבר. צפו בראיון עם הזוכה באולפן ynet:

 

עוד נבחרו התמונות הזוכות במקומות נוספים ובקטגוריות צפון, דרום, צילום בגיל השלישי וצילום מרחפנים. התמונות הזוכות מישראל יתמודדו בתחרות הבינלאומית. 

נהלל. מקום שני (צילום: זאב שטיין) (צילום: זאב שטיין)
נהלל. מקום שני(צילום: זאב שטיין)

במסגרת התחרות שהגיעה לסיומה התווספו למאגר התמונות של ויקישיתוף 277,473 תמונות על ידי 10,762 משתתפים מ-42 מדינות ברחבי העולם. בישראל התקיימה התחרות בהובלת עמותת "ויקימדיה ישראל", עם שיא של 9,083 תמונות ששלחו מאות משתתפים, והיא מוקמה במקום התשיעי מבין כל המדינות בעולם בהעלאת תמונות.

ים המלח בזריחה. מקום ראשון בדרום (צילום: איימי קיל) (צילום: איימי קיל)
ים המלח בזריחה. מקום ראשון בדרום(צילום: איימי קיל)

בולען בים המלח. מקום ראשון בצילום מרחפנים (צילום: שומרון שבות) (צילום: שומרון שבות)
בולען בים המלח. מקום ראשון בצילום מרחפנים(צילום: שומרון שבות)
 

במקום השני ובפרס של 3,000 שקלים זכה זאב שטיין על תמונתו "נהלל". במקום השלישי ובפרס של 1,500 שקלים זכתה תמונתו של שלמה ר. "ישן מול חדש".

בפרס הראשון לצילום בצפון הארץ (ובמקום חמישי) זכתה התמונה "מבצר נמרוד עמק החולה והרי הגליל בבוקר מושלג" של ניב דרוקמן.

ישן מול חדש. מקום שלישי (צילום: שלמה ר')
ישן מול חדש. מקום שלישי(צילום: שלמה ר')

בפרס הראשון לצילום בדרום הארץ (ובמקום השביעי) זכתה תמונתה של איימי קיל "ים המלח בזריחה". במקום הראשון בפרס לצילום מרחפנים זכתה התמונה "בולען בים המלח" שצילם שומרון שבות. התמונה של רפי הירשלר, "טחנת הקמח בנחל ציפורי", זכתה במקום הראשון בקטגוריית צילום בגיל השלישי.

מבצר נמרוד עמק החולה והרי הגליל בבוקר מושלג. מקום חמישי (צילום: ניב דרוקמן) (צילום: ניב דרוקמן)
מבצר נמרוד עמק החולה והרי הגליל בבוקר מושלג. מקום חמישי(צילום: ניב דרוקמן)
 

עשר התמונות המובילות בתחרות יתמודדו בתחרות הבינלאומית, בה צוות השיפוט הבינלאומי יבחר את התמונות הטובות ביותר מבין כל המדינות המשתתפות, ויעניק פרסים נוספים. הפרס הראשון הוא מלגת נסיעה לכנס "ויקימניה 2016" - כנס תנועת ויקימדיה העולמי שיתקיים השנה במונטריאול, קנדה. בשנת 2014 הגיעה התמונה הזוכה מישראל למקום החמישי בעולם, מתוך 32 מדינות משתתפות. 

טחנת הקמח בנחל ציפורי. מקום ראשון לגיל השלישי (צילום: רפי הירשלר) (צילום: צבי הירשלר) (צילום: צבי הירשלר)
טחנת הקמח בנחל ציפורי. מקום ראשון לגיל השלישי (צילום: רפי הירשלר)
 

התחרות התקיימה זו השנה החמישית בישראל והשנה השישית ברחבי העולם. את התחרות בארץ מקיימת עמותת ויקימדיה ישראל, בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. שותפים נוספים בתחרות הם בית הספר לצילום גליץ, חברת הרחפנים "הוביז" ומגדל סוכנות לביטוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי אלוני
אוגוסטה ויקטוריה
צילום: אורי אלוני
מומלצים