שתף קטע נבחר

ארדן על ביטול התאגיד: "אצביע נגד"

השר לביטחון פנים, שקידם את הרפורמה בשידור הציבורי בזמן כהונתו כשר התקשורת, הביע תמיכה בתאגיד השידור ואמר כי הוא "מביא לידי ביטוי את כל חלקי הציבור יותר מכל כלי תקשורת אחר במדינה"

השר גלעד ארדן (צילום: מרים אלסטר פלאש90) (צילום: מרים אלסטר פלאש90)
השר גלעד ארדן(צילום: מרים אלסטר פלאש90)
 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר הבוקר כי יצביע בממשלה נגד סגירת תאגיד השידור הציבורי, אם הצעה כזו תובא להצבעה. "באופן אישי ודאי שאני אצביע נגד", אמר בראיון לגל"צ. "אני אנסה לשכנע בממשלה שלסגור את התאגיד או לא להקים אותו זאת תהיה טעות קשה".

 

בימים אלה פועל צוות משותף של ראש הממשלה ושר האוצר שבוחן את עתידו של התאגיד, זאת לאחר ניסיונותיו של בנימין נתניהו להחליט על סגירת התאגיד בישיבת הממשלה, שטורפדו על ידי שר האוצר משה כחלון.

 

ארדן, שקידם את הרפורמה בשידור הציבורי בזמן כהונתו כשר התקשורת, אמר הבוקר: "אמרתי שנים רבות שיש חוסר איזון בתקשורת ושעמדת הרוב, שהיא המחנה הלאומי, לא באה לידי ביטוי. לכן החזון שלי היה שיוקם תאגיד שידור ציבורי שמביא לידי ביטוי את כל חלקי הציבור. ההתרשמות שלי היא שזה מה שקורה בתאגיד השידור החדש יותר מכל כלי תקשורת אחר במדינת ישראל.

 

"האם מנהלי התאגיד מתפקדים כפי שהממונים עליהם ומשרד התקשורת מצפים מהם? אינני יודע, אני לא מצוי איתם בחיי היום-יום". עם זאת ארדן הוסיף והדגיש: "אני חושב שהמודל שנבנה הוא מודל ראוי, ואם תבוא הצעה לבטל אותו אני ודאי אצביע ואנסה לשכנע נגדה. לאחר מכן אם זה יאושר אני אשקול את עמדתי".

 

כשנשאל אם במקרה שביטול התאגיד יאושר בממשלה ויובא לכנסת, יצביע גם כן נגד, השיב: "כאשר יבוא המודל והוועדה תכריע או הצוות יכריע ויציע מודל, אז אני אגבש את העמדה שלי. ברור, כפי שאמרתי שאני אנסה לשכנע בממשלה שלסגור את התאגיד או לא להקים אותו זאת תהיה טעות קשה, ואחרי שיתקבל מה שיתקבל בממשלה אני אגבש את עמדתי להמשך".

 

ארדן הוסיף והסביר: "אני חושב ששר, או נבחר ציבור, צריך לבחון תמיד מה התוחלת של מאבקים ציבוריים שהוא מוביל מול דברים אחרים שהוא עושה, ולגבש את ההחלטה הסופית שלו. וזה גם מה שאני אעשה לאחר שהדברים יועברו לממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרים אלסטר פלאש90
השר לביטחון פנים גלעד ארדן
צילום: מרים אלסטר פלאש90
מומלצים