שתף קטע נבחר

הפלסטינים: חוק המואזין יגרור את האזור לאסון

ברשות הפלסטינית זועמים על הצעת החוק שתאסור על בתי תפילה שימוש במערכות כריזה, ומאיימים בפנייה למועצת הביטחון. חמאס: "זו התפתחות מסוכנת ומתסיסה. התערבות אסורה בפולחן"

 

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן(צילום: AFP)

זעם ברשות הפלסטינית בעקבות האישור אתמול (יום א') של חוק ההסדרה וחוק המואזין. לשכתו של אבו מאזן הזהירה מפני הסכנות של אישור ההצעה ויו"ר הרשות אמר שהן יגררו את האזור לאסון. דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודינה, אמר שהרשות תפנה למועצת הביטחון של האו"ם ולכל שאר המוסדות הבינלאומיים.

 

אמש אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת החוק שתאסור על בתי תפילה שימוש במערכות כריזה. ההצעה שהגישו חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי), רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) וחברי כנסת נוספים מגיעה על רקע מה שהגדירו "פגיעה במרקם איכות החיים של תושבים רבים הגרים בסמיכות למקומות אלו". כעת תעבור ההצבעה לקריאה טרומית בכנסת ולאחר מכן לוועדות ולהמשך הצבעות.

 

 

 

שר ההקדשים הפלסטיני יוסף אדעיס התייחס גם הוא לחוק ואמר כי הוא מאיים לגרור את האזור למלחמת דת באמצעות הפרה של חופש הפולחן. "ההחלטה הזאת רוויה בקיצוניות כלפי בני הדת האיסלאמית בירושלים".

 

הוא הבהיר כי ההחלטה לא תשנה את המציאות הדתית בירושלים ואת חופש הפולחן בה, אלא רק "תהפוך את המוסלמים למחויבים יותר למקומותיהם הקדושים ולרכוש הווקף שלהם שמשקפים את זהותם ואת תרבותם הלאומית והפוליטית".

 

דובר פת"ח לשעבר בירושלים, ראפת עליאן, אמר כי הכוונה של ישראל לאסור להשמיע את קולות המואזין במסגדים היא מלחמת דת ועל כל הפלגים הפלסטינים וההנהגה להיאבק בה.

 

גם בחמאס הגיבו לחוק ולהשלכותיו על פעילות הקריאה לתפילה במסגדי מזרח ירושלים ובאל-אקצה, ואמרו כי מדובר בהתפתחות מסוכנת שמהווה חלק משינוי המונומנטים של ירושלים ושל המסגדים בה ומחיקת הזהות האיסלאמית ממנה.

 

"זוהי התערבות אסורה בפולחן וגורם שמתסיס את רגשותיהם של כל המוסלמים", נמסר. "החוק הזה מנוגד לחוקים ולאמנות הבינלאומיות השומרים על המקומות הקדושים ועל זכויותיהם הדתיות וההיסטוריות של הפלסטינים כפי שבא לידי ביטוי בהחלטת אונסק"ו האחרונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: EPA
מומלצים