שתף קטע נבחר

בעקבות חוק המואזין: "גם הכריזה על כניסת השבת מפריעה"

הכנסת מקדמת חוק שיאסור שימוש בכריזה במסגדים, והפתח נפתח למחאות אחרות. ורוניקה מערד: "הכריזה בכניסת השבת - פגיעה במרחב הציבורי"

 

 

על רקע אישור "חוק המואזין" שמבקש לאסור על בתי תפילה שימוש במערכות כריזה, יש בקרב הציבור היהודי מי שטוען: לא רק מסגדים - גם הכריזה לפני כניסת השבת מפריעה את מנוחתנו. ורוניקה ירושלמי מערד, שהתראיינה הבוקר (יום ב') לאולפן ynet, אמרה: "מדובר בפגיעה במרחב הציבורי".

 

אתמול אישרה ועדת שרים לענייני חקיקה את הצעת החוק שהגישו חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) ואחרים על רקע מה שהגדירו "פגיעה במרקם איכות החיים של תושבים רבים הגרים בסמיכות למקומות אלו". כעת תעבור ההצבעה לקריאה טרומית בכנסת ולאחר מכן לוועדות ולהמשך הצבעות.

 

על הכריזה בערד אמרה ירושלמי: "זה לפני כניסת השבת ולפני כניסת חג. מדובר במוזיקה וצלילים שונים בגבהים שונים ובאורך זמן שונה. שכרנו לפני כמה שנים דירה בשכונה נהדרת שאנחנו מאוד אוהבים, שכונת חלמיש, ובשישי הראשון בלי שום הכנה פתאום שמענו את המוזיקה הזאת. זה יכול להיות ארבע דקות או שתי דקות".

 

- זה לא נשמע כל כך נורא.

"צריך לכבד את המרחב הציבורי".

 

- יש חוק והוא נוגע לדציבלים. פנית לרשויות? למשטרה?

"כן, אבל זה נמשך. לא ברור לי מה האכיפה שם. הפסיקו את זה לחצי שנה ואחר כך זה חזר. אין בעצם פיקוח. בעל הבית עושה כרצונו. והווליום לאחרונה התחיל להיות ממש ממש גבוה. חצי עיר שומעת את זה להערכתי".

 

- את חושבת שצריך לכלול את זה תחת "חוק המואזין"?

"אני לא מבינה למה בישראל 2016 אנחנו צריכים לחוקק חוקים בשביל לכבד מרחב ציבורי. בתור חברי קהילות אנחנו צריכים לדעת לחיות ולכבד זה את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ארכיון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים